Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Karyba ir technologijos

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-12-30 0
Po 3 metų atvirame vandenyne plaukiantys laivai gali susitikti su povandeninių laivų ieškančiais automatiniais kariniais robotais.
(115) 2011-12-30 0
Nuolatinė įtampa tarp Irano ir Vakarų pastarosiomis dienomis labai padidėjo, kai ES valstybių užsienio reikalų ministrai nusprendė sugriežtinti sankcijas Teheranui, kuris realizuoja prieštaringai vertinamą branduolinę programą. Iranas ketvirtadienį įspėjo, jog užblokuos naftos tranzitą per Ormūzo sąsiaurį, jeigu šios sankcijos bus realizuotos.
(6) 2011-12-29 13
Šių metų pabaigoje sukako 10 metų, kai JAV ir NATO Afganistane pradėjo karines operacijas prieš talibų teroristus. Karinė operacija prasidėjo 2001-ųjų pabaigoje, o jau 2002-ųjų pradžioje JAV specialiųjų pajėgų atstovai ėmė labai domėtis lietuvių specialiosios parengties kariais. Vasarį į JAV buvo pakviesta pirmoji Ypatingosios paskirties tarnybos (YPT) žaliukų (Lietuvos kariuomenėje taip vadinami komandosų apmokymus sėkmingai baigę rinktiniai kariai) ir kovinių ...
(19) 2011-12-28 1
Nemažos dalies ekspertų vertinimu, užtaisas (šovinys) – svarbiausias šaunamojo ginklo elementas, o pats šaunamasis ginklas (pistoletas, šautuvas ar kulkosvaidis) – tik priedas prie užtaiso. Anot jų, ginklo efektyvumą apsprendžia kulkos skrydis. Kuo jis greitesnis, tuo tiesesnė kulkos judėjimo trajektorija, tuo taiklesnis šūvis. Nestandartiniai italų bendrovės „CompBullet“ šaudmenys sąlygoja ne tik didesnį nei įprasta kulkos greitį, bet ir silpnesnę atatranką. V...
(0) 2011-12-28 0
Pastaraisiais metais įvyko didžiulis proveržis karinės pramonės srityje – vis didesnio dėmesio sulaukia nuotolinio valdymo žvalgybos ir kovinės sistemos, bandomi netradiciniai ginklai. Panašu, jog fantastinėse knygose aprašytas ginkluotės rytojus jau beldžiasi į mūsų duris.
(0) 2011-12-28 0
Rusija sėkmingai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą RS-18 („SS-19 Stiletto“) Kazachstane esančiame Baikonuro kosmodrome, informavo Gynybos ministerijos atstovas Vadimas Kovalas, praneša lenta.ru.
(6) 2011-12-27 0
Afganistano vyriausybė sutiko pasirašyti stambią naftos sutartį su Kinijos valstybine korporacija „China National Petroleum Corporation“ (CNPC), skelbia AFP, remdamasi Afganistano prezidento Hamido Karzajaus pranešimu. CNPC pateikė naudingiausią pasiūlymą konkurse, kuriame pirmą kartą per pastaruosius dešimt metų šalis parduoda telkinį.
(10) 2011-12-23 0
Japonijos vyriausybė antradienį nusprendė įsigyti 42 JAV gamintojos „Lockheed Martin“ naikintuvus. Pasak gynybos ministro Yasou Ichikawa, F-35 „Lightning II“ tipo naikintuvai puikiausiai tiks besikeičiančiai saugumo situacijai.
(9) 2011-12-20 0
Nuo dešimčių tūkstančių žuvusiųjų ir sužeistųjų iki šimtų milijardų dolerių per beveik devynerius konflikto metus – nors tiksliai įvertinti visus Irako karo padarinius yra sudėtinga, tačiau net ir oficialių duomenų statistika kalba apie didžiulius nuostolius.
(8) 2011-12-20 0
Komercinė JAV palydovų kompanija „DigitalGlobe“ teigia, kad jai pavyko nufotografuoti pirmąjį Kinijos lėktuvnešį bandymu metu Geltonojoje jūroje, rašo BBC. Kompanija patvirtino, kad tai yra pirmoji nuotrauka, kurioje matomas buvęs sovietinių laikų laivas, kurį Pekinas susiremontavo ir pradėjo naudoti.
(39) 2011-12-18 0
Rusija nuo metų pradžios pardavė ginklų už daugiau kaip 11 mlrd. JAV dolerių, taip vėl išplėsdama savo ginkluotės eksportą.
(7) 2011-12-17 0
Lietuvos valdžia neketina atsisakyti karininkus rengiančios aukštosios specializuotos mokyklos, nors tokių planų anksčiau būta.
(6) 2011-12-16 7
Kalbėdami apie senovinius ginklus, dažniausiai įsivaizduojame kardus, kalavijus, ietis ar kirvius. Bet įvairios tautos savo laiku buvo pagaminusios tokių ginklų, kurių išvaizda ar panaudojimo technika gali pasirodyti besanti itin keista ir netikėta. Tinklalapis „Listverse.com“ sudarė dešimties ginklų sąrašą, kuriame atsidūrė išskirtiniai senovėje pagaminti kovos įrankiai.
(15) 2011-12-14 0
„Google“ kompanija sukompromitavo JAV nacionalinį saugumą ir viskas dėl geresnės žemėlapių technologijos, rašo naujienų portalas „FoxNews.com“.
(8) 2011-12-13 2
Vienas iš JAV vyriausybės iššūkių branduolinių bandymu programos metu praėjusio amžiaus viduryje buvo sukonstruoti fotoaparatą, kuri užfiksuotų, kas vyksta sprogimo epicentre. Rezultatas – vadinamoji „Rapatronic“ kamera – ypatingai didelės spartos fotoaparatas, kuria pavyko užfiksuoti 30 metrų skersmens ugnies kamuolį, susiformuojantį per vieną dešimtmilijonąją sekundės dalį po branduolinio sprogimo.