Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Seal arba "jūros ruoniai"

2007-07-10 (21) Rekomenduoja   (26) Perskaitymai (330)
    Share

SEAL - specialios paskirties karinis JAV dalinys, mūsiškai - "specnazas", kurio pagrindinė paskirtis - greitos žvalgybinės ir diversinės operacijos iš jūros. Pažodiniam vertime "ruoniai" iš tikro yra kelių žodžių koduotė: Sea-Air-Land (Jūra - Oras - Žemė).

"Ruonių" istorija prasidėjo dar 1861 metais, kuomet pilietinio karo metu šiauriečiai naudodavo kareivius - plaukikus aptikti ir nukenksminti minoms.

Dabartinis "ruonių" korpusas buvo suformuotas 1962 metais, o jo krikštatėviu tapo tuometinis prezidentas Kenedis. Dalinio kariai aktyviai dalyvavo Vietnamo, Irako ir Afganistano karuose.

SEAL kuopa paprastai turi savarankišką štabą, dešimt karinių būrių ir vieną aptarnaujantį būrį. Kiekvienas kovinis būrys susideda iš 16 žmonių, padalintus į dvi grandis. Kiekviena grandis dar dalinama po dvi grupes iš keturių kareivių. Esant reikalui, grupės išskaidomos į poras. Vieną kovinį būrį aptarnauja 20 žmonių. Taigi viena SEAL kuopa susideda vidutiniškai iš 200-210 žmonių, išskyrus 5-ąją kuopą, kurią sudaro 5 būriai, sudalinti į keturias grandis po 8 karius. Bendras SEAL batalijono dydis, įskaitant visą pagalbinį personalą, yra apie 2000-2900 žmonių.

Tapti SEAL būrio kanditatu gali kiekvienas savanoris nuo eilinio iki leitenanto, jei amžius neviršija 28 metų ir turi ne mažesnę, kaip 48 mėnesiai tarnybos patirtį karinėse jūros pajėgose. Ypatingas dėmesys atrankoje kreipiamas į lygtolinės tarnybos nuopelnus, tiesioginių vadų atsiliepimus ir pokalbio su psichologų ir instruktorių komisijomis rezultatus. Fizinis įstojimo testas palyginti nesunkus - praplaukti 400 metrų per 360 sekundžių, per tą patį laiką nubėgti pusantros mylios, 8 kartus prisitraukti ant skersinio ir padaryti ne mažiau kaip 42 atsispaudimus per 120 sekundžių. Tačiau sąlyginai lengvą fizinio pasirengimo testą "kompensuoja" sunkios treniruotės.

Apmokymų programa, kuri pravedama būrio naujokamas, susideda iš trijų etapų. Pirmasis etapas, vadinamas "Basic Conditioning" (bazinis peregzaminavimas), trunka devynias savaites. Pirmąsias 5 savaites tęsiasi fizinių jėgų ir valios stiprybės tikrinimas. Paprastai tariant, naujokai "apdorojami". Mokymų diena užtrunka ne mažiau kaip 15 valandų, kurių metu įvairiausių testų pagalba tikrinamas tikrasis naujokų fizinis pasirengimas ir ištvermė. Kievieną dieną pratimai sudėtingėja - kaip sakoma SEAL viduje, "vienintelė lengva diena buvo vakar". Šalia fizinių galimybių nuolatos tikrinamas noras ir ryžtas tarnauti SEAL dalinyje - tam puikiai tinka nuolatinės provokacijos, skatinančios reikšti nepasitenkinimą paruošimo metodais ir vadovavimu. Todėl labai dažnai duodami neteisingi arba net nelogiški įsakymai, kuriuos kareiviai privalo įvykdyti. Treniruočių ir testų metu leidžiamos pertraukos tik pavalgymui arba nedidelės lekcijos išklausimui.

Atskiro dėmesio reikalauja 6-toji bazinio peregzaminavimo savaitė. Ji dar vadinama "pragaro" savaite. Pagal tradiciją, pragaro savaitė prasideda naktį, susprogus koviniam užtaisui būrio patalpose ir tęsiasi apie 5 paras, kurių metu naujokams į parą pasiseka pamiegoti ne daugiau kaip 4-6 valandas. Savaitė baigiasi sudėtingiausia treniruote, kurios metu tenka išsilaipinti į krantą esant blogoms oro sąlygoms ir aktyviai "priešų" ugniai. Visos "pragaro" savaitės metu kandidatai patiria milžinišką psichologinį spaudimą, turi atlikti krūvą sudėtingų fizinių testų, pertaukiamų tik labai trumpomis ir retomis pertraukėlėmis. Nenuostabu, jog dauguma norinčių "atsisijoja" per pirmąsias šešias savaites.

Paskutinės trys savaitės pirmojo paruošimo etapo metu, šalia besitesiančių fizinių treniruočių, dar papildomos mokymais apie navigaciją, gylio matavimo,geografinių schemų ir aplinkos žemėlapių sudarymo būdus. Antrasis apmokymų etapas vadinasi "Diving" (nardymo, panėrimo į vandenį) ir trunka septynias savaites. Naujokai mokosi naudotis nardymo įranga ir su jos pagalba atlikti įvairias operacijas. Šis etapas pasižymi ypač išaugusiais treniruočių reikalavimais. Jeigu per pirmąją savaitę vykdomi iš principo trumpi panardinimai į vandenį su gana paprasta įranga, tai etapo pabaigoje vykdomi išplaukimai į jūrą keliolikos kilometrų atstumu esant sudėtingiausiomis aplinkos sąlygomis (štormas, šaltas vanduo ir t.t.)

Trečias apmokymų etapas - "Land Warfare" (antžeminio karo treniruotės) trunka devynias savaites. Kariai mokosi žvalgybos, diversijų ir karinių operacijų, treniruojasi su įvairia ginkluote ir pagalbine įranga, atidirba grupinius veiksmus. Po trečiojo etapo vykdomas egzaminas iš fizinio ir taktinio pasirengimo. Po sėkmingo egzamino, visi naujokai vyksta į Benning fortą, kur 3 savaites mokomi šiuolių su parašiutu.

Po visų mokymų, naujokai išsiunčiami į SEAL karinius dalinius kvalifikacijos kėlimui. Stažuotė užtrunka 6 mėnesius. Ir tik po jos, praėjus daugiau nei metams nuo savanoriško įstojimo, kandidatas pasirašo sutartį ir yra paskiriamas į vieną iš SEAL dalinių. Tačiau dar tris metus jis privalo kas 6 mėnesius praeiti specialios komisijos stebimus fizinio ir taktinio pasirengimo testus, o SEAL daliniuose visą šį laikotarpį jam nebus paskiriamos jokios atsakingos misijos, o pats karys panaudojamas tik antraeilėmis operacijomis atlikti. Praėjus šiam laikui, pasirašomas naujas kontraktas, po kurio karys tampa pilnateisiu SEAL "smogiku".

Verta skaityti! Verta skaityti!
(28)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(26)
Komentarai (21)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
24(2)
24(0)
21(0)
19(0)
18(0)
17(0)
16(0)
12(2)
10(0)
Savaitės
73(1)
71(0)
63(0)
61(0)
56(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)