Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gaisrų gesinimas (Karyba ir technologijos | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2013-05-24 0
Penktadienio vakarą atvira liepsna degalinėje užsiliepsnojo automobilis "Renault“. Drąsūs kauniečiai nepabijojo ir ištempė liepsnose paskendusį automobilį toliau nuo dujų rezervuarų.
(10) 2015-11-24 40
Jei gaminant virtuvėje netikėtai užsiliepsnotų aliejus, kilusią liepsną instinktyviai norėtųsi gesinti, ko gero, prieinamiausia ir pirma po ranka pasitaikiusia gesinimo priemone – vandeniu. Tačiau tai būtų didžiulė klaida. Galbūt net ir paskutinė gyvenime.
(9) 2013-01-28 0
1967 m. sausio 27 d. bandymų metu deguonies pripildytoje kapsulėje su astronautais kilo gaisras, kuriame žuvo misijos „Apollo 1“ įgula. NASA apie deguonies gaisrų pavojų neabejotinai žinojo. Tokia rizika buvo žinoma ir „Apollo“ kosminius aparatus stačiusiai organizacijai „North American Aviation“, rekomendavusiai NASA nevykdyti testų erdvėlaivių kapsulėse esant dideliam slėgiui. Tačiau bene geriausiai apie deguonies gaisrų pavojų žinojo sovietų kosmonautikos institutai. Mat dar iki „Apollo 1“ įgulos žūties analogiškame incidente žuvo TSRS kosmonautas Valentinas Bondarenka. Tragišką nutikimą prisimena „News.discovery.com“.
(8) 2013-10-22 2
„Tapęs gaisrų dinamikos ekspertu, į pasaulį pradedi žvelgti visiškai kitomis akimis, – pasakoja Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) gaisrų dinamikos profesorius Liukas Bisbis (Luke Bisby). – Visur pradedi matyti baisias klaidas. Aš, pavyzdžiui, niekaip nebeįkalbu savęs nueiti į kurį nors naktinį klubą. Gaisrų prasme tai – absoliučiai pavojinga.“ Koks yra tikrasis naktinių klubų gaisringumas? Kodėl sprogsta šiuolaikinis betonas? Galų gale, kaip priešgaisrinių reikalavimų pagrindu tapo britų nacionalinis himnas?
(8) 2012-01-20 0
Rusijos Šiaurės flotilės atominiame povandeniniame laive antrą kartą per pusę mėnesio buvo susiklosčiusi nepaprastoji padėtis – sausio 14 dieną, šeštadienį, povandeniniame laive „Gepard“, kuris stovėjo Murmansko srities Aleksandrovsko apygardos 10-osios laivų statyklos doke, buvo įsiplieskusi ugnis, skelbia tinklalapis newsru.com.
(6) 2019-11-04 12
Pačioje spalio pabaigoje Nyderlandų oro pajėgos surengė mažą aviacijos šventę, kuria ketino smagiai paminėti naujo „F-35A“ naikintuvo atvykimui. Tačiau šventę netikėtai apkartino iš vienos ugniagesių mašinos pasipylusios putos vietoje sutiktuvėms paruoštos vandens čiurkšlės. Toks netikėtas įvykių posūkis privertė kuo skubiau naujoką siųsti į remonto dirbtuves.
(5) 2015-10-07 -18
Tiesioginės internetinės transliacijos metu jo kanalą sekantiems žiūrovams žiebtuvėlio veikimą demonstravęs vyrukas iš Japonijos per neatsargumą padegė savo darbo vietą, o netrukus gaisras išplito ir po visą patalpą – taip tiesioginiame eteryje vyrukas netyčia supleškino savo namus. Nelaime pasibaigusios transliacijos vaizdo įrašas per porą dienų peržiūrėtas daugiau kaip 6 mln. kartų. Ką gi, mokytis geriausia ne iš savo klaidų. Nors kartais jos būna labai skaudžios.
(5) 2012-11-08 1
Patikėti tokia gaisro kilimo versija sunkiai galėjo ir patyrę gaisrų gesinimų ekspertai. Kol nepasižiūrėjo apsaugos kamera nufilmuoto vaizdo įrašo. Neįtikėtinų aplinkybių yra ir daugiau. Likimo ironija, tačiau Minesotos valstijos (JAV) miestelis, kuriame veikia nuo gaisro nukentėjusi alkoholinių gėrimų krautuvėlė, vadinasi „Burnsville“ (angl. „burn“ - degti).
(4) 2015-08-13 14
4-as didžiausias Kinijos miestas Tiandzinas po dviejų galingų sprogimų šįryt atrodė lyg po apokalipsės – klaikios automobilių stovėjimo aikštelės su tūkstančiais visiškai sudegusių automobilių, sprogimo bangos į didžiules krūvas suversti jūriniai prekių konteineriai ir pan. Pranešama, kad žuvo mažiausiai 44 žmonės. Ketvirtadienio rytą Kinijos naujienų tarnybos informavo, kad gaisro gesinimo metu dingo keliasdešimt ugniagesių – su jais nebepavyksta susisiekti. Taip dabar atrodo milžiniškos galios sprogimų suniokotas Tiandzinas.
(4) 2015-08-13 25
Iš pradžių – beprotiškai galingas sprogimas ir milžiniškas ugnies spjūvis į dangų, po kelių akimirkų – viską griaunanti ir keliolika kilometrų nusiritusi sprogimo banga, dūžtantys pastatų langai, o netrukus – į gatves bėgantys išsigandę žmonės. Visa tai vėlyvą trečiadienio vakarą įvyko ketvirtajame pagal dydį Kinijos mieste Tiandzine.
(3) 2020-06-10 -2
Gegužės 30 dieną netikėtai užsidegė vienas naftos gręžinys Irkutsko regione. Jį eksploatuojanti kompanija pranešė, kad niekaip negali sustabdyti gaisro. Taigi, teko kviestis pagalbą - prieštankinį pabūklą.
(2) 2011-03-29 1
Ugnies gesinimo technologijos per pastaruosius dešimtmečius buvo gerokai patobulintos. Dabar nelauktai įsiplieskusios liepsnos malšinamos specialiomis putomis ir milteliais. Nors ieškoma ir naujų ugnies gesinimo būdų, iš esmės daugelyje modernių gesinimo technologijų taikomas senasis principas – čiupk (žarną / kibirą / gesintuvą) ir liek. Tiesa, Harvardo mokslininkų grupė paskelbė apie tikrai netikėtą gaisrų gesinimo koncepciją – ateityje gaisrai gali būti gesinam...
(2) 2014-04-15 1
Šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pranešimuose šeštadienį šmėstelėjo įvykis, kuris galėjo virsti didele tragedija. Nidos ugniagesiai šeštadienį po pietų gavo pranešimą, kad dega Karaliaučiaus „Kenigauto“ bendrovei priklausantis reisinis autobusas. Tačiau atvykę gelbėtojai tik užbaigė kelių lietuvių pradėtą autobuso gesinimo operaciją ir „palydėjo“ apdegusią transporto priemonę iki Lietuvos-Rusijos sienos.
(2) 2015-04-29 8
Ukrainoje ugniagesių brigados antradienį kovojo su didžiausiu nuo 1992 metų miškų gaisru, galinčiu išplisti prie katastrofos nuniokotos Černobylio atominės jėgainės. Naktį gaisro plitimą ugniagesiams pavyko sustabdyti laiku – iki radioaktyviųjų atliekų saugyklos buvo likę maždaug 5 kilometrai. Ukrainos valdžia įtaria, kad tai galėjo būti padegimas.
(2) 2016-03-10 14
Anapolio slėnyje Naujosios Škotijos ugniagesiai (Kanada) pasijuto lyg su žuvies uodega gavę per veidą, kai antradienį išvyko gesinti pirmojo šį pavasarį užregistruoto deginamos žolės gaisro.