Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Karo psichologija (Karyba ir technologijos | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-10-19 42
„Lockheed U-2“ - tai legendinis JAV žvalgybinis lėktuvas, pirmą kartą pakilęs 1955 metais. U-2 gali skristi net 27 km aukštyje, todėl tai yra išties naudingas žvalgybos įrankis, šaltojo karo metu naudotas Kinijai, Kubai ir, žinoma, Sovietų Sąjungai stebėti. Viena U-2 misija trukdavo ir 9 valandas, o tai kėlė nemažų iššūkių. Kaip pilotams pasiruošti, kad ilgo ir daug susikaupimo reikalaujančio darbo metu nereikėtų galvoti apie tualetą?
(0) 2017-12-07 21
Nerimstantys konfliktai visame pasaulyje, kuriuose žmonės nukenčia ne tik nuo karinių veiksmų, bet ir nuo informacinės įtakos, verčia vis labiau susimąstyti ir diskutuoti apie hibridinį karą. Karą, kur pasitelkiami ne tik tradiciniai kovos būdai, bet ir psichologinės operacijos, informacijos manipuliacija bei technologiniai ištekliai. Kodėl renkamasi kovoti kitaip? Kaip išvengti hibridinio karo?
(7) 2015-02-12 129
„Baisiausia sovietinės kariuomenės santykių versija – statutinis muštras dieną ir kalėjimo santykius atitinkanti netvarka naktį“, – laidoje „Nelaisvės anatomija“ sakė slaptoje sovietinėje povandeninių laivų bazėje tarnavęs Valdas Kilpys.
(4) 2014-09-13 6
Teroristinio bataliono „Vostok“ smogikai naujokus atsparumo stresui, ištvermės ir būdo įveikti paniką moko itin įdomiomis priemonėmis – užkasdami juos į žemę su kvėpavimui skirtu vamzdeliu burnoje, remdamasi dienraščio „Komsomolskaja pravda“ žurnalistų informacija praneša naujienų svetainė u-f.ru.
(0) 2013-01-07 0
JAV kariuomenėje buvo išplatintos suvestinės, neskirtos plačiajai visuomenei, pagal kurias po 10 metų karinių veiksmų vis daugiau kariškių laiko save girtuokliais. Ryšium su tuo JAV jūrų pėstininkų vadovybė pareiškė įvedanti naujas griežtas priemones: kariškiai, kurių kraujyje tarnybinių pareigų vykdymo metu alkoholio kiekis sudarys 0,01 proc. ir daugiau tuojau pat bus siunčiami pokalbiui su psichologu, „Christian Science Monitor“ rašo Anna Mulrine,
(16) 2012-09-28 1
Šią savaitę Vilniuje Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje organizavo danų režisieriaus Januso Metzo dokumentinio filmo „Armadillo“ peržiūrą, į kurią atvyko pats filmo kūrėjas, ir diskusiją apie tai, kokį pėdsaką kario mintyse palieka misijoje patirtas stresas. Savo pastebėjimais apie karo psichologiją po filmo taip pat dalijosi ir Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Psichologinių tyrimų laboratorijos viršininkė kpt. Ramutė V...