Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

NATO karinė bazė Lietuvoje (Karyba ir technologijos | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2020-02-13 41
Galima Rusijos karinė agresija prieš Baltijos šalis – kelerius metus įvairiais kampais svarstoma tema ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio žiniasklaidoje, ekspertų ir gynybiniuose sluoksniuose. Ne tik Kremlius ir jo rėmėjai, bet ir atsargesni skeptikai vien tokią mintį atmeta kaip absurdišką – esą kodėl gi Kremliui to reikėtų? Išties, apie spėjamas priežastis kalbėta nedaug. Tačiau dabar ekspertai siūlo pažvelgti būtent į labiausiai tikėtinus motyvus.
(0) 2016-05-19 24
Artėjant liepą Varšuvoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, užtaisyti „Baltijos spragą“ yra labiausiai neatidėliotina užduotis. Nauja Taline įsikūrusios Tarptautinio gynybos studijų centro (ICDS) ataskaita akcentuoja šią problemą ir priemones, reikalingas jai spręsti.
(39) 2016-03-05 61
Baltijos valstybės ėmėsi veiksmų siekdamos užtikrinti regiono saugumą, tačiau jų nepakanka, teigia tarptautinio saugumo ekspertai.
(2) 2015-03-11 8
NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse Italijos karo pilotai pagal pavojaus signalą pakelti į orą antradienį virš Baltijos jūros perėmė ir palydėjo Rusijos kariškių degalų papildymo ore lėktuvą.
(9) 2015-02-06 10
NATO gynybos ministrai sutarė, kad nedelsiant būtų steigiamos šešios vadavietės Rytų Europoje ir suformuotos 5000 karių itin greito reagavimo pajėgos, atsakant į Rusijos agresiją Ukrainoje, pareiškė NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
(0) 2015-01-23 24
Jau labai greitai Vilniuje gali atsirasti Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiajam vadui tiesiogiai pavaldus štabas, kuriame greta lietuvių įsikurs ir tarptautinių pajėgų kariai. Kodėl NATO štabas yra svarbus Lietuvai? Ką veiks jame tarnaujantys karininkai? Ir kaip į tai gali reaguoti isteriški mūsų kaimynai? Atsakymus į šiuos klausimus lrytas.lt pateikė gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis ir politologas Laurynas Kasčiūnas.
(0) 2014-10-02 35
JAV Baltijos šalyse ir Lenkijoje per artimiausias dvi savaites ketina dislokuoti karines pajėgas ir tankus. Kaip skelbia „Reuters“, tokiu būdu NATO ketina Maskvai pademonstruoti savo raumenis ir ryžtą. Rusiją ši operacija itin erzina, nes taip arti jos sienų sunkiųjų JAV tankų dar niekada nebuvo. Trečiadienį Klaipėdos jūrų uoste jau buvo iškrauta laivu atplukdyta sunkioji JAV ginkluotė.
(9) 2014-05-09 7
Lenkijos MiG-29 jau kelis kartus buvo priversti kilti iš Zoknių karinės aviacijos bazės dėl gautų signalų apie pavojingai priartėjusius prie Baltijos šalių sienų Rusijos orlaivius, rašo Polska-zbrojna.pl. Lenkai NATO oro policijos misiją vykdo nuo gegužės 1 dienos. Kartu su britais Zokniuose dislokuota 90 Lenkijos karių ir keturi naikintuvai.
(10) 2014-03-25 0
NATO pajėgų Europoje vadas sako, reaguojant į Maskvos veiksmus Kryme ir telkiamas pajėgas Ukrainos pasienyje, reikia galvoti apie aljanso pajėgų perdislokavimą. Generolas išskyrė Baltijos šalis, nes pasak jo, jei čia nebus NATO karių, agresijos atveju, bus sunku ginti sąjungininkus.