Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Lietuvos gynybos koncepcijos ir kariuomenė (Karyba ir technologijos | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2011-12-29 13
Šių metų pabaigoje sukako 10 metų, kai JAV ir NATO Afganistane pradėjo karines operacijas prieš talibų teroristus. Karinė operacija prasidėjo 2001-ųjų pabaigoje, o jau 2002-ųjų pradžioje JAV specialiųjų pajėgų atstovai ėmė labai domėtis lietuvių specialiosios parengties kariais. Vasarį į JAV buvo pakviesta pirmoji Ypatingosios paskirties tarnybos (YPT) žaliukų (Lietuvos kariuomenėje taip vadinami komandosų apmokymus sėkmingai baigę rinktiniai kariai) ir kovinių ...
(7) 2011-12-17 0
Lietuvos valdžia neketina atsisakyti karininkus rengiančios aukštosios specializuotos mokyklos, nors tokių planų anksčiau būta.
(62) 2011-12-07 2
Švedija gali susidurti su rimtais sunkumais, norėdama padėti Baltijos šalims ir siekdama užtikrinti savo pačios saugumą tuo atveju, jei iš Rusijos pusės būtų pademonstruota agresija. Tai pareiškė buvęs Švedijos nacionalinio karo koledžo lektorius bei Švedijos ginkluotųjų pajėgų generolas majoras Karlis Neretniekas, rašo latvijos portalas Delfi.lv.
(2) 2011-11-10 0
Lapkričio 9 d. Goro provincijoje Lietuvos kariai Afganistano nacionalinės policijos pareigūnams oficialiai perdavė atsakomybę už Čagčarano oro uosto apsaugą, praneša Krašto apsaugos ministerija.
(24) 2011-10-26 2
Spalio 24-26 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone pirmą kartą vyksta bendros visų Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių lauko pratybos su koviniu šaudymu.
(0) 2011-09-02 0
Netoli Šiaulių sudužusį Lietuvos Karinių oro pajėgų lėktuvą pilotavę lakūnai teigia padarę viską, ką galėjo, kad lėktuvas nenukristų ant miesto. Tuo tarpu Lietuvos krašto apsaugos ministrė po susitikimo su pilotais teigia, kad šiuo metu jų didžiausias noras yra vėl sėsti prie lėktuvo šturvalo.
(3) 2011-09-01 0
Šiaulių rajone, šalia Rėkyvos ežero, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvo „L-39ZA Albatros“ nuolaužų atkasinėjimo darbai vyksta sėkmingai: sudužimo vietoje trečiadienį rasta juodoji dėžė. Tolesniam incidento išaiškinimui juodoji dėžė išgabenta tyrimui. Lėktuvo nuolaužų tvarkymo operaciją ėmėsi atlikti Oro gynybos, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotų pėstininkų bataliono ir Aviacijos bazės karių būrys.
(78) 2011-08-30 0
Ore greta Šiaulių susidūrė du naikintuvai, vienas iš jų nukrito. Nelaimė įvyko šiek tiek prieš 11 val. Liudininkai praneša, kad naikintuvo pilotas katapultavosi Rėkyvos ežero rajone.
(9) 2011-08-12 0
Šiaulių aviacijos bazėje Baltijos šalių oro policijos misiją vykdantys prancūzų karinių oro pajėgų pilotai patruliavimą vykdo nacionalinės gamybos naikintuvais „Mirage 2000C”.
(6) 2011-06-01 0
Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje sutarė, kad savanoriškai būtinuosiuose kariniuose mokymuose dalyvaujančių privalomosios pradinės karo tarnybos karių turėtų būti parengiama daugiau.
(5) 2011-05-27 0
Švedijoje sužinota apie tyrimą saugumo srityje, kuriame pateikiamas šalies galimybių ateiti į pagalbą Baltijos valstybėms galimo didelio Rusijos puolimo atveju įvertinimas.
(42) 2011-05-23 0
Šį mėnesį „15min“ redakcijoje viešėjo ir į skaitytojų klausimus atsakinėjo Lietuvos Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Kadangi dalis temų susiję su Lietuvos gynyba, kariniu pajėgumu, siūlome skaitytojams susipažinti su ministrės mintimis.
(55) 2011-05-21 0
Kitąmet į bazinius karinius mokymus ketinama kviesti daugiau jaunuolių, o esminių pokyčių kariuomenėje, jos struktūroje nenumatoma, teigė Valstybės gynimo tarybos (VGT) sekretorius, Prezidentės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.
(36) 2011-05-09 1
Seniai seniai, dar praėjusiame amžiuje, kai buvau studentas, kurį laiką gyvenau bendrabutyje su „tikrais užsieniečiais“. Taip sutapo, kad mano kaimynas buvo amerikietis, toks Paulas iš Siatlo. Mane ir kitus sovietinius studentus labiausiai stebino, kad Paulas į studijas atvažiavo tiesiai po tarnybos kariuomenėje, kurią pasirinko savanoriškai. Savo ruožtu kariuomenė jam dabar mokėjo už studijas.
(27) 2011-04-22 11
Kauno technologijos universiteto mokslininkai, vieninteliai iš Baltijos šalių pradėję kurti raketas, jas dar tobulina ir sako yra pasiruošę serijinei jų gamybai. Juodkrantės poligone Kauno technologijos universiteto Gynybos technologijų institutas išbandė dvylika pačių sukurtų raketų – jos, sako, patikimesnės nei pirmosios, pagamintos prieš dvejus metus. Vienos nuskrieja apie dešimt kilometrų, kitos – kelis kartus toliau.