Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Laivai

Radijo bangomis valdomų modelių kūrėjai: tai – ne tik vaikų užsiėmimas

2013-06-07 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (110)
    Share

Radijo bangomis valdomų burlaivių kūrėjai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vasarą leis laiką dirbtuvėse – įsibėgėja varžybų sezonas. Universiteto komandos nariai pabrėžia, kad darbas su tokiais modeliais – nėra tik vaikiška pramoga, ji reikalauja inžinerinio intelekto, skiriamo dėmesio ir kruopštumo.

„Nors daug kam atrodo, kad radijo bangomis valdomi modeliai tinkami tik vaikams, jie smarkiai klysta. Modeliai – aukštųjų technologijų gaminiai, jeigu norima įsigyti gerą ir išbaigtą modelį, gali tekti pirkėjų eilėje laukti net keletą metų, o tuomet sumokėti nemažą sumą pinigų. Jachtos modelis net ir be visos reikiamos įrangos gali kainuoti apie 2000 dolerių,“ – pasakojo VGTU Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistras Jorutis Kanišauskas, treniruojantis jaunuosius modelių kūrėjus.

Komandos treneris pabrėžė, kad radijo bangomis valdomai jachtai sukurti reikia kone tiek pat laiko kiek statoma tikra jachta. Universiteto modeliai buvo konstruojami mažiausiai 1300 darbo valandų – t.y. beveik keturi mėnesiai nepertraukiamo darbo. Panašiai tiek skirta ir valdymo treniruotėms bei vėlesniems tobulinimams.

VGTU modelių kūrėjų komandą sudaro 6 entuziastai iš VGTU Mechanikos fakulteto. Keletas jų radijo bangomis valdomų prietaisų kūrimu užsiima jau nuo vaikystės, kiti prisidėjo studijų metais. Modelių projektavimas vaikinams padeda gilinti mechatronikos žinias, lavinti inžinerines kompetencijas, išmokti derinti mechanikos ir dizaino principus.

„Su modeliu reikia elgtis taip, kaip su tikra jachta,“ – pabrėžia J. Kanišauskas. Nors varžybose svarbiausi laivo valdytojo įgūdžiai ir jo vizualinis mąstymas, čia taip pat smarkiai veikia sėkmės faktorius, oro sąlygos, technikos bei radijo ryšio patikimumas.

Šeštadienį VGTU komanda dalyvaus Lietuvos motorlaivių federacijos čempionato pirmajame etape Kaišiadoryse. Prieš keletą savaičių vykusiose sporto taurės varžybose Kauno Lampėdžių karjere VGTU užėmė antrąją vietą. Vėliau komanda planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir europinio lygio varžybose.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
39(0)
39(0)
26(3)
19(1)
17(1)
17(0)
14(0)
11(5)
10(0)
Savaitės
133(21)
78(1)
68(3)
66(0)
65(4)
Mėnesio
174(16)
133(21)
128(2)
113(26)