Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Technologijos » Laivai
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Laivai

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Pagal perskaitymų kiekį

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(41) 2008-06-20 8
Kompanijos "Royal Caribbean" naujasis laivas "Oasis of the seas" žada būti išties didelis - net 43% didesnis nei dabartinis didžiausias pasaulyje kruizinis laivas "Queen Mary II". Jo ilgis bus apie 350 metrų, svoris - 220000 tonų. Juo vienu metu galės keliauti 5400 žmonių. Vietos perteklius akivaizdus - kompanija jo viduryje planuoja įrengti netgi futbolo aikštės dydžio "Centrinį parką", nuosavą gigantišką amfiteatrą ir septynis skirtingus gyvenamuosius kvartalus.
(5) 2008-05-10 0
Technologiniu požiūriu šis laivas nėra naujausias karinis pasiekimas, tačiau Rusijoje gaminamas laivas su oro pagalve "Zubr" yra didžiausias pasaulyje. Jis gali talpinti beveik dvigubai daugiau naudingo krovinio nei analogiški JAV karinio jūrų laivyno milžinai (atitinkamai 130 ir 70 tonų). "Zubr" gamyba prasidėjo 1988 metais, o paskutinysis šios serijos gaminys buvo išleistas 2004 metais.
(6) 2008-04-18 4
„Titanikas“ nuskendo ne dėl susidūrimo su ledkalniu, o dėl jo statybai naudotų nekokybiškų medžiagų. Taip teigia mokslininkai, išleidę knygą apie garsiąją tragediją.
(15) 2008-07-18 0
Kinietis Tao Xiangli yra baigęs tik pradinę mokyklą, tačiau tai jam nesutrukdė pasigaminti savadarbio povandeninio laivo. 6 metrų ilgio ir 1,8 tonos sveriančio laivo korpusas pagamintas iš metalinių cisternų ir pačių įvairiausių kitų komponentų, kuriuos jam pavyko sujungti tarpusavyje į vieną konstrukciją. Viduje telpa vienas žmogus. Ten taip pat sumontuoti slėgio matuokliai, deguonies balionai, apšvietimo įtaisai, videokameros ir monitorius.
(5) 2008-11-29 6
Plūduriuojantys kranai (angl. Floating cranes) dažniausiai naudojami statant tiltus ir jūrų bei upių uostus, tačiau jie taip pat pritaikomi ten, kur kartais prireikia pakrauti arba iškrauti ypač sunkius arba nepatogių formų krovinius į ir iš laivų. Šios klasės įrenginiai yra priskiriami patiems didžiausiems tokio tipo mechanizmams.
(9) 2008-09-21 0
Gandai apie 24 metrų ilgio 60 tonų sveriantį ir 6 milijonus dolerių kainuojantį eksperimentinis JAV laivyno "Stiletto" prototipą sklandė jau kelis metus, tačiau projekto biudžetą gynybos ministerija apkarpė ne vieną kartą. Pagaliau naujasis "šedevras" išvydo dienos šviesą ir jau sudalyvavo pirmuosiuose kovos su narkotikų prekeiviais epizoduose. Pirmieji sugautieji nusikaltėliai prisipažino manę, kad juos gaudo... NSO.
(10) 2008-05-27 2
Legendinį "Titaniką" aptikęs žmogus atskleidė, jog visos šios paieškos buvo tik priedanga tikrajai misijai, kurios metu buvo vykdoma dviejų Šaltojo Karo metais nuskendusių atominių povandeninių laivų apžiūra. Tyrinėtojų komandai vadovavęs Bob'as Ballard'as pasakoja, jog kai jis 1985 metais rado nuskendusį istorinį lainerį, jis jau buvo atlikęs savo pagrindinę užduotį - nustatyti, kas nutiko povandeniniams laivams "USS Thresher" ir "USS Scorpion".
(14) 2008-05-25 0
Norite pakeliauti po vandenynus, tačiau ieškote originalios, stilingos ir ekologiškos transporto priemonės? Šis "Czeers MK1" Saulės energija varomo katerio prototipas ateityje gali būti viena iš patraukliausių alternatyvų. 10 metrų ilgio korpuse sumontuota 14 kvadratinių metrų fotogalvaninių elementų, kurie tiekia energiją 80kW galios elektriniam motorui. MK1 skrodžia vandenį 30 mazgų greičiu, nenaudoja jokio kito kuro, neišmeta žalingų dujų, o variklis veikia tyliai. ...
(10) 2008-11-25 0
Šveicarijos kompanija BKW inicijavo projektą "Goldfish", kurio tikslas yra iki 2012 metų sukurti civiliniam naudojimui skirtą povandeninį laivą, kuris būtų varomas vien tik Saulės energija. Kyla natūralus klausimas - kaipgi energiją mašina gautų būdama po vandeniu?
(4) 2008-10-21 0
Planuojama, jog 2010 metais į kelionę aplink pasaulį išplauks pirmasis katamaranas, varomas tik saulės energija.
(0) 2008-03-14 0
Suntory Mermaid laivas ką tik išvyko į šešių tūkstančių kilometrų kruizą. Jis neturi nei burių, nei sraigto, tačiau plaukia... dėka bangų energijos.
(7) 2008-01-26 0
Tai, kas atrodo išėjo negrįžtamai – senoviniai buriniai laivai, gali vėl sugrįžti. Tiesa, kitokios koncepcijos ir su kitokiu naudingumo koeficientų, tačiau principas išliks tok pat – laivus į priekį varys vėjo genama burė. Nepasakysi, jog tai kažkuo ypatinga naujiena – šiuolaikinių vėjų burių bandymai atliekami jau senokai, tačiau tik dabar pirmą kartą sistema pritaikyta tikrame šiuolaikiniame krovininiame laive, kurio plaukiojimo rezultatai tikriausiai nulems to...
(1) 2008-07-07 0
Japonų jūreivis ir gamtosaugininkas Kenichi Horie sėkmingai užbaigė 110 dienų trukusią kelionę bangų varomu laivu per Ramųjį vandenyną ir dar kartą tapo pirmuoju pasaulyje, remdamasi AFP informacija, praneša naujienų portalas delfi.lt.
(6) 2008-02-14 0
Beluga SkySails oficialiai tapo pirmuoju pasaulyje sausų krovinių laivu, perplaukusiu Atlanto vandenyną pagalbine vėjo bure. Burę pagamino Vokietijos kompanija SkySails, o šis reisas tapo pirmasis realus burės išbandymas tikromis sąlygomis. Nors apibendrinantys duomenys dar neparengti, tačiau iš pirmųjų pranešimų aišku, jog sistema veikė be priekaištų ir pradinius lūkesčius pateisino.
(4) 2008-03-23 0
Pogrindinis narkotikų kontrabandos pasaulis tapo "povandeniniu": prekeiviai iš Kolumbijos nelegalias prekes (pagrinde kokainą) į JAV pradėjo gabenti savadarbiais pusiau-povandeniniais laivais. Siekiant slaptumo tokios transporto priemonės statomos tiesiog vietinėse džiunglėse.