Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Technologijos » Laivai
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Laivai

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Pagal perskaitymų kiekį

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2011-01-10 5
Didžiausią povandeninių laivų flotilę po Rusijos Europoje turinčios Didžiosios Britanijos karinės pajėgos prieš keletą dienų nuleido į vandenį moderniausią ir didžiausią britų flotilėje povandeninį laivą „HMS Ambush“. Britų technikos stebuklas pasižymi neįtikėtinomis charakteristikomis: teoriškai šis branduolinis laivas, kuriame sumontuota autonominė oro gaminimo sistema, po vandeniu gali išbūti net 25 metus, o jo sonarai ir radarai jūroje gali aptikti objek...
(6) 2011-12-28 10
Manoma, jog arktinėje Rusijos dalyje glūdi maždaug ketvirtis likusių naftos pasaulinių atsargų – gigantiškas ekonominis laimikis, apdairiai pasislėpęs viename iš atšiauriausių ir mažiausiai svetingų planetos regionų. Tokį laimikį išgriebti ir pargabenti į perdirbimo įmones – titaniška užduotis, kuriai atlikti būtinas vienas iš įspūdingiausių baimingą pagarbą keliančių žmogaus rankomis sukurtų tvarinių – atominių ledlaužių. Šie monstrai specialiai su...
(10) 2011-08-16 7
Geografiškai ir istoriškai susiklostė, kad Baltijos jūra tapo pagrindine grandimi kelyje tarp Vakarų ir Rytų. Daugeliui Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) ir Vidurio Rytų šalių, Baltija yra trumpiausias ir patogiausias kelias į Vakarų Europą bei Ameriką. O Tolimųjų Rytų šalims Baltija – patogiausias tranzito kelias į Europą.
(8) 2011-10-04 9
Gerėjant paieškos vandenyje technikai, vis dažniau surandami nuskendę laivai su lobiais. Tokių atvejų tik daugės, nes lobių paieškoms dideliuose gyliuose specializuojasi daug kompanijų. Lobių paieškos yra pelningas verslas, nes didesnė dalis surasto lobio vertės atitenka jų ieškotojams.
(4) 2011-07-26 4
Štai laivelis, kuriame nebūtų gėda ilsėtis net Čiukotkos gubernatoriui: viena Didžiosios Britanijos pramoginių laivų statykla baigia jachtą, kokios dar niekas neregėjo. Be visų kitų grožybių joje suprojektuotas ir vulkanas. Beje, veikiantis.
(13) 2011-09-28 2
Baltijos valstybių jūriniai planai kertasi su didžiojo kaimyno ekonomine politika – rusai skelbia grėsmingas deklaracijas, kad visus mūsų uostus neva greitai užgoš iki 180 mln. tonų metinės galios išplėtotas Ust Lugos transporto kompleksas, kurio krovos mastai jau auga.
(9) 2011-09-06 2
Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos uostą pirmą kartą jo istorijoje atplaukė itin modernus laivas „E-Ship 1“, turintis keturis vėjo rotorius, kurie, vaizdžiai tariant, atstoja bures. Tai vienintelis pasaulyje tokio dydžio krovininis rotorinis laivas, rašo „Vakarų ekspresas”.
(8) 2011-05-23 0
Bendrovė „Shell“ ketina tesėti savo pažadą pastatyti didžiausią pasaulyje ant vandens plūduriuojantį objektą. Tai bus vandenynų dugne glūdinčių gamtinių dujų telkinių eksploatavimo platforma „Prelude“. Kalbant naftos gavybos terminais, šis plūduriuojantis „Gargantiua“ išgaus po 110 tūkst. barelių per dieną.
(8) 2011-01-03 1
Naudoti atitarnavusius povandeninius atomlaivius komerciniams kroviniams, tarp jų naftai ir rūdai, gabenti po Arkties vandenyno ledais netikslinga, pranešė Rusijos centrinis jūrų technikos konstruktorių biuras „Rubin“.
(11) 2011-09-17 0
Tokią transportavimo vandens paviršiumi operaciją vadina pirmąja pasaulyje. Dėl to ginčytis gal ir galima, tačiau vargu, ar dažnai tenka girdėti, kaip jūra plukdomas daugiaaukštis. Ir ne šiaip daugiaaukštis, o pastatytas… uždarose patalpose.
(1) 2011-07-24 4
Gyvenimas jūrose, ypač prie didžiųjų uostų, tiesiog verda. Plečiantis pramonei ir didėjant vartotojų poreikiui įsigyti importinių prekių, kasdien šimtus ir tūkstančius kilometrų didžiuliai laivai perplukdo krovinius iš vieno kontinento krašto į kitą. Jūrų transportas – vienintelis iš senovinių žmonių ir krovinių pervežimo būdų, išlikęs iki mūsų dienų. Nejaugi ir ateityje, taip sparčiai plėtojantis įvairiomis technologijomis, jūrų transportas išliks ...
(5) 2011-03-06 2
Jaronas Dicksonas, Monašo universiteto Australijoje studentas ir dizaineris, sukūrė vandeniliu varomos plaukiojančios jachtos koncepciją. Pavadino ją – „Ekrano jachta“ pagal žymią Sovietų Sąjungos sukurtą nuostabią transporto priemonę – Ekranoplaną.
(2) 2011-11-22 0
Ant vandens plūduriuojanti ir įvairiomis kryptimis plaukti galinti ne mažiau nei pusės milijardo litų vertės vienuolikaukštė (90 metrų aukščio) „blogio irštva“ su sraigtasparnių nusileidimo aikštelėmis, apžvalginiu deniu ir beveik 300 tūkst. litų vertės automobilio „DeLorean“ iš filmo „Atgal į ateitį“ replika. Kai „Project Utopia“ pristatė „Yacht Island Design“ ir karinės laivybos inžinieriai iš „BMT Nigle Gee“, į projektą buvo žiūrima ši...
(0) 2011-12-30 2
Laivų inovacijos leis sunaudoti daug mažiau kuro ir tuo pačiu padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.
(7) 2011-03-09 0
Monterėjaus įlankoje (Kalifornija, JAV) prasidėjo neįprasta trijų dienų ekspedicija. Jūrų biologai stebės, kas nutinka vandenynų floros ekosistemoms, kai į vandenyno dugną nugrimzta konteinervežių netyčia pamesti krovininiai konteineriai. Žinoma, tai ne Baltijos jūroje kadaise skandinta cheminė ar kito pobūdžio ginkluotė. Tačiau, turint omenyje tai, kad pasauliniame vandenyne per metus išbarstoma po 10 tūkst. tokių „dėžučių“, tyrėjų tikslas neatrodo visai be...