Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Parengta ataskaita apie Šiauliuose įvykusio orlaivių susidūrimo priežastis

2011-10-17 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

Rugpjūtį Šiaulių apylinkėse karinių orlaivių susidūrimas įvyko dėl to, kad abiejų orlaivių įgulų nariai skirtingai interpretavo skrydžių eigą.

Tokią išvadą penktadienį pateikė tyrimo komisija. Techninės dalies išvadose sakoma, kad Lietuvos karinių oro pajėgų naikintuvas L-39ZA „Albatross“ buvo parengtas pagal visus reikalavimus. Tyrimo komisijos tikslas esą nebuvo ieškoti kaltų ar atsakingų už šį incidentą.

Išvadas pristatė komisijos pirmininkas Generalinės inspekcijos vyriausiasis inspektorius aviacijai majoras Vilius Jurgelevičius ir Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis. 

„Buvo skiriamas nepakankamas dėmesys vizualiam orlaivių stebėjimui skrydžių metu ir svarbiausia priežastis, dėl ko įvyko orlaivių susidūrimas, tai lėktuvus veikiančių aerodinaminių jėgų pokyčiai lėktuvams skrendant dideliu greičiu ir esant ypatingai arti vienas kito“, – išvadas pristatė V. Jurgelevičius. 

Pasak jo, pažeidus orlaivio L-39ZA elementus, pablogėjo jo aerodinaminės charakteristikos ir jis nebegalėjo tęsti skrydžio, todėl sudužo ir sudegė. Orlaivio konstrukcijos, sistemų elementai eksploatacijai nebetinkamas. 

„Tyrimo komisijos tikslas nebuvo nustatyti kieno nors kaltę ar atsakomybę, o nustatyti avarijos priežastis ir pateikti skrydžių saugos rekomendacijas. Skrydis buvo skirtas orlaivio gaudymui ir atpažinimui, orlaiviai skrido glaudžioje rikiuotėje, todėl bet koks veiksmų netikslumas ar skrydžio elementų nesupratimas gali privesti prie tragiškų pasekmių“, – konstatavo V. Jurgelevičius. 

Anot jo, tyrimo aktas pateiktas krašto apsaugos ministrei, o vėliau jis esą turėtų būti nukreiptas atsakingiems asmenims, kurie įvertins – yra drausmės pažeidimų ar ne. 

Šiaulių apylinkėse vykusios karinių orlaivių treniruotės metu ore susidūrė Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis L-39ZA „Albatross“ ir Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvas „Mirage2000C“. Po susidūrimo Lietuvos L-39 nukrito šalia Rėkyvos ežero, lėktuvo pilotai sėkmingai katapultavosi. Naikintuvas „Mirage“ nusileido savo eiga, bet patyrė stabilizatoriaus pažeidimus.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Vytenis Radžiūnas
Naujausi įrašai
Su turiniu susijusios žymės:

Įdomiausi

Paros
47(0)
46(0)
30(2)
28(4)
25(1)
20(0)
18(0)
16(1)
14(2)
14(0)
Savaitės
79(7)
59(0)
58(8)
Mėnesio
152(2)
118(15)
114(22)
101(5)