Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Tokijo publika nustebimo šūksniais pasveikino sferinį skraidantį aparatą (Video)

2011-10-26 (10) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (5676)
    Share

Ore jis laigo visai kaip NSO: įvairiausiomis kryptimis, staigiai jas keisdamas, o operatoriui panorus gali ir pakibti ore ar nusileisti ant grindų ir riedėti jomis it kamuolys. Gal tik išnykti jis dar nesugeba. Tačiau sferos pavidalo skraidantis aparatas, sukurtas Japonijos gynybos ministerijoje, Tokijo publiką sužavėjo ir be teleportacijos funkcijų.

Pakilęs į orą (tai jis atlieka vertikaliai – kaip sraigtasparnis), radijo bangomis valdomas rutulys gali išvystyti 65 km/h greitį. Kadangi ore aparatas juda kaip reaktyvinis lėktuvas, jis, manipuliuodamas rutulio viduje sumontuotų sparnų detalėmis, gali staiga šauti į priekį, kas yra neįmanoma sraigtasparniams.

Stabilumą ore užtikrina tris aparato viduje sumontuoti giroskopai. Tad jei aparato kelyje netikėtai pasitaikytų kliūtis ir jį kliudytų, aparatas išliktų ore ir tęstų savo kelionę reikiamu maršrutu.

„Kadangi aparatas yra sferos formos, ant žemės nusileisti jis gali bet kuriuo šonu, o nusileidęs – riedėti žemės paviršiumi visomis kryptimis“, - pasakoja Japonijos gynybos ministerijos atstovas Fumijukis Sato (Fumiyuki Sato).

Vienas įspūdingiausių šio aparato parametrų – netikėtai maža kaina. Kadangi jis sukonstruotas iš nebenaudojamų mechanizmų dalių, jo kaina siekia tik 1,4 tūkst. JAV dolerių.

Japonijos gynybos ministerija jau paskelbė numatanti galimybę tokį aparatą panaudoti tyrimuose ir gelbėjimo operacijose.

Parengė Saulius Žukauskas,
sauliuszukauskas01@gmail.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (10)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
26(6)
25(0)
18(1)
14(3)
13(2)
Savaitės
87(9)
69(0)
63(2)
Mėnesio
137(27)
132(0)
123(6)
114(14)
112(0)