Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Reikėjo berniukams... Rekordinio dydžio popierinis lėktuvas skrido 158 km/h greičiu (Video)

2012-03-23 (1) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (4569)
    Share

Kas vaikystėje nelankstė popierinių lėktuvėlių? Kaip tik tokį nusprendė sukonstruoti Arizonos (JAV) aviacijos inžinierių ir dizainerių kolektyvas. Ne šiaip tokį, o didžiausią pasaulyje. Kadangi klasėje tokio nepaleisi, bandomajam skrydžiui buvo pasirinkta kiek erdvesnė teritorija. Tiesa, erdvė unikaliai popierinei konstrukcijai mažai tepagelbėjo.

13,5 m ilgio ir 7,2 m sparnų pločio baltas padangių paukštis į 1,2 km aukštį buvo iškeltas sraigtasparniu. Improvizuotas orlaivis, sklęsdamas virš Tuksono miesto apylinkes supančių pusdykumių, prieš pasiekdamas žemę išvystė įspūdingą 158 km/h greitį.

Beje, lėktuvą suprojektavo tame pačiame mieste gyvenantis 12-metis Arturas Valdenergas (Arturo Valdenegro). Jis tapo vietos laikraštyje skelbto konkurso nugalėtoju – jo sukonstruotas įprastinio dydžio popierinis lėktuvėlis nuskrido toliau nei konkurentų lankstiniai.

Prizas vaikinukui atiteko išties nekasdienis – visa aviakonstruktorių komanda. A. Valdenegras gavo progą kartu su aviacijos inžinieriais ir dizaineriais iš popieriaus sukonstruoti tobulesnę ir žymiai didesnę lėktuvo versiją. Taip gimė idėjos autoriaus garbei pavadintas orlaivis „Arturo‘s Desert Eagle“.

Popierinį lėktuvą į padanges iškėlė sraigtasparnis „Sikorsky S58T“. Po to jis buvo paleistas sklęsti savarankiškai. Skrydžio liudininkų teigimu, lėktuvas ore praleido maždaug šešetą sekundžių – po to palietė žemę. Tikslesnis apibūdinimas, ko gero, būtų toks: lėktuvas ne kiek skrido, kiek smigo.

„Keletą akimirkų tas didžiulis, 13,5 m ilgio lėktuvas vis dėlto sklendė, – pasakoja projekto organizavusio Pima Oro ir kosmoso muziejaus (Pima Air and Space Museum in Tucson) Tuksone atstovas spaudai Timas Vimerštedas (Tim Vimmerstedt). – Tikimės, jog tokios akimirkos ne tik pažadins mūsų visų vaikišką kūrybinį entuziazmą, bet ir virs didesnio masto pastangomis įkvėpti jaunųjų amerikiečių susidomėjimą aviacija ir inžinerija.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(2)
42(6)
28(9)
25(5)
24(1)
21(0)
17(0)
14(2)
Savaitės
86(9)
69(0)
63(2)
Mėnesio
137(27)
132(0)
122(6)
114(14)
111(0)