Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Iš Europos į Australiją vos per 5 valandas: „Boeing“ kuria radikalų viršgarsinį keleivinį lėktuvą, kuris gali keliauti net 6500 km/h greičiu

2018-11-13 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (275)
    Share

Lėktuvų gamintojų kompanija „Boeing“ kuria radikalų viršgarsinį keleivinį lėktuvą, kuris gali keliauti net 6500 km/h greičiu ir nuskraidinti keleivius iš Australijos į Europą vos per 5 valandas. Kompanija mano, kad ši koncepcija galėtų būti panaudota tiek karinėje pramonėje, tiek komerciniais tikslais.

Be jokios abejonės, svarbiausia naujiena yra lėktuvo greitis – 6500 km/h greitis viršytų garso greitį net 5 kartus ir leistų drastiškai sumažinti keliavimo laiką visame pasaulyje. Štai, pavyzdžiui, kelionė iš Niujorko į Londoną truktų vos 2 valandas.

Orlaivio koncepcija buvo pristatyta Amerikos Aeronautikos Aviacijos Institute vykusioje 2018 metų konferencijoje (Atlanta, JAV).

Šis lėktuvas bus didesnis už iki šiol pateiktus viršgarsinių lėktuvų modelius, tačiau mažesnis už dabartinius populiariausius keleivinius lėktuvus.

„Boeing“ viršgarsinių technologijų vyriausiasis mokslininkas Kevinas Bowcuttas sako, kad kompanija tikisi, jog naujoji viršgarsinė technologija leis keliauti žmonėms greičiau nei bet kada anksčiau. Anot jo, tai yra net šešių dešimtmečių darbas kuriant, konstruojant ir bandant viršgarsines transporto priemones.

„Boeing“ šioje sferoje varžosi su milijardieriaus verslininko Elono Musko „SpaceX“ programa, kuri taip pat siekia sukurti transporto priemones, leisiančias keliauti itin greitai.

Tiesa, „SpaceX“ programa siekia gabenti žmones suborbitinėmis raketomis, o „Boeing“ – pasitelkdami labiau tradicinius lėktuvus. Tačiau „SpaceX“ raketos leistų žmonėms pasiekti bet kurį pasaulio tašką per 30 minučių ar mažiau. Tiesa, kol kas ši technologija yra teoriniame etape, tačiau neseniai E. Muskas pareiškė, kad technologija bus pradėta kitais metais.

O štai „Boeing“ inžinieriai viršgarsinio transportavimo technologiją kuria jau dabar – tačiau šiuo metu dar negalėjo nurodyti, kada šia technologija galės pradėti naudotis paprasti žmonės. Tiesa, pagal realistinius scenarijus, tokia technologija galėtų būti pradėta naudoti masiškai po maždaug 20-30 metų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(8)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(4)
44(1)
38(0)
37(5)
29(0)
27(6)
24(6)
22(0)
17(4)
16(0)
Savaitės
157(16)
77(4)
56(6)
55(0)
Mėnesio
179(1)
111(1)
106(20)