Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Svarbus žingsnis link švaresnės aviacijos – didžiausias pasaulyje elektra varomas lėktuvas sėkmingai įveikė pirmąjį skrydį: štai kokie privalumai ir kokius iššūkius būtina kuo greičiau išspręsti (Video)

2020-06-03 (0) Rekomenduoja   (18) Perskaitymai (385)
    Share

Pranešama, kad į orą pakilo didžiausias pasaulyje elektra varomas lėktuvas ir jis pirmąjį testą atliko labai sėkmingai.

Kaip informuoja „Tech Xplore“, į orą pakilo perdarytas „Cessna Grand Caravan 208“ lėktuvas. Jame įmontuotas elektros variklis ir ličio jonų baterijos.

Pranešama, kad elektra varomas lėktuvas sėkmingai atlaikė bandymą ir energijos užteko pusvalandžio skrydžio.

Atsižvelgiantį į iškastinio kuro suteikiamus privalumus – šiuo atveju skrydžio trukmę – teks dar daug ką nuveikti, kol elektra varomi lėktuvai atstos įprastus, bet tai yra svarbus žingsnis link švaresnės aviacijos.

Šiuo metu elektriniu „Cessna Grand Caravan 208“ lėktuvu gali skristi pilotas ir 9 keleiviai, kas yra netgi labai gerai.

Žinoma, didesniems lėktuvams, gabenantiems šimtus keleivių, kol kas nėra praktinių galimybių pritaikyti esamas technologijas. Tiesiog reikia sukurti galingesnius energijos kaupimo įrenginius, kurie galėtų atstoti aviacijoje naudojamus iškastinio kuro degalus.

„Iššūkis yra tas, kad energijos akumuliatoriai nėra tokie galingi, kaip degalai“, - tvirtina elektrinius variklius gaminančios „Magnix“ kompanijos generalinis direktorius Roei Ganzarski. „Mes pasirinkome ličio jonų [technologiją], nes šiuo metu tai yra patikrinta technologija, kuri užtiktina reikiamą energijos kiekį bei saugumą, kas yra labai svarbu aviacijoje.“

Ganzarski teigia, kad šiuo metu energijos kaupimo technologijų ribotumas ir yra pagrindinė problema, kurią išsprendus – aviacijos elektrifikacija būtų neišvengiama. Tai stipriai sumažintų į aplinką išmetamų anglies dioksido bei kitų teršalų kiekius ir keliauti lėktuvais taptų ne tik ekologiška, bet ir pigiau, nei iki šiol, - įsitikinęs Garzinski.

Tai yra dėl to, kad mechaninu požiūriu elektriniai varikliai, palyginus su įprastų lėktuvų varikliais, yra ženkliai paprastesni. Ir tai gali reikšti paprastesnę jų gamybą ir net iki 80 proc. sumažėjusias priežiūros išlaidas, kurios, belieka tikėtis, sumažintų ir galutines skrydžių tokiais lėktuvais bilietų kainų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(20)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(18)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Darius Verbickas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
64(9)
28(0)
22(0)
19(0)
17(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
89(1)
80(0)
75(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)