Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Lėktuvai ir aviacija

Prasideda tai, kas iki šiol buvo tiesiog fantastika: JAV suteikė leidimą naudoti dronus be jokios žmogaus priežiūros - kas čia vyksta ir kaip tai pakeis pasaulį?

2021-01-19 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (55)
    Share

Autonominiai siuntinių pristatymo dronai vis dar atrodo kaip šis tas iš ateities, nors ne viena kompanija žada, kad tai - jau dabar pasiekiamos technologijos. Tačiau dabar ši svajonė iš tikrųjų virsta realybe - JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) vienai kompanijai suteikė leidimą naudoti autonominius dronus be jokios žmogaus priežiūros.

Kai kalbame apie autonominius automobilius daug žmonių tik kreivai nusišypso - kaip galime galvoti apie gatvėmis važinėjančius robotus, kai net orlaiviai, keliaujantys ten, kur kliūčių yra žymiai mažiau, skraido tik su žmogaus priežiūra? Žinoma, apie bepiločius yra girdėję visi, tačiau tiesa yra ta, kad tai daugiausiai tik per atstumą valdomi orlaiviai.

Tai, žinoma, nereiškia, kad autonominių orlaivių nėra - robotai jau skraido. Ir net įprasti lėktuvai turi autonominių galimybių. Tačiau plačiau visiškai autonominiai dronai nėra naudojami dėl vienos priežasties - tai nelegalu.

Bent jau buvo. FAA dar  gruodį leido dronams ir naktį, ir dieną skraidyti virš žmonių galvų. O visai ką tik pirmoji tokia licencija išduota Masačusetse įsikūrusiai bendrovei „American Robotics“. Kompanijos vadovas Reeseas Mozeris džiaugdamasis šiuo pasiekimu pasakė - „Su šiuo patvirtinimu „American Robotics“ žengia į naują automatizuoto siuntinių pristatymo dronais erą“. Ir pridūrė, kad FAA pasitikėjimas atveria 100 milijardų komercinių dronų rinką.

 

Ir iš tikrųjų, FAA patvirtinimas yra didžiulis pasiekimas. Dronai galės skraidyti virš žmonių galvų visiškai be jokio žmogaus įsikišimo. Niekas jų nevaldys, niekas jų neprižiūrės. „American Robotics“ tikina, kad jų sukurtas dronas „Scout“ turi visą reikiamą saugumo įrangą, pats vertina oro sąlygas, gali saugiai nusileisti, vengia susidūrimų su kitais orlaiviais. FAA dabar atrišo „American Robotics“ rankas toliau vystyti siuntinių pristatymo technologiją, kuri neišvengiamai sudomins didžiausias elektroninės prekybos kompanijas.

 

Tačiau autonominiai dronai nėra skirti išskirtinai tik siuntinių pristatymui. Jie gali pasitarnauti ir infrastruktūros priežiūros, žemės ūkio ir saugumo srityse. Kita vertus, tikriausiai jūs labiausiai laukiate būtent pirkinių pristatymo - kada nors jau visai greitai pasaulyje bus technologija, kuri leis dronui prie jūsų durų palikti jūsų vakarykščius pirkinius.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
74(0)
66(0)
26(8)
23(0)
19(0)
14(1)
12(0)
11(2)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)