Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Lėktuvai ir aviacija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2008-12-24 0
Gruodžio 21 d. virš Mojavos dykumos (Mojave Air and Space Port in California) pirmą kartą pakilo specialus lėktuvas-nešėjas WhiteKnightTwo. Tai buvo vienas iš didelių žingsnių į priekį kompanijos Virgin Galactic planuose vystant kosmoso turizmo idėją.
(4) 2008-12-16 0
Pirmasis lėktuvas, galėsiantis į orbitą iškelti tam pritaikytus erdvėlaivius, jau pradėtas testuoti lauko sąlygomis. Tiesa, kol kas bandoma tik "WhiteKnightTwo" važiuoklė, tačiau pats įvykis leidžia tikėtis, kad technologija nebus užmiršta.
(0) 2008-12-04 0
Kosmoso turizmas visais atžvilgiais žada būti labai originalia veikla – visų pirma dėl sudėtingų techninių reikalavimų, o antra – dėl neįprastų reklaminių kampanijų, kurios pasižymi viena bendra specifika visoms besikuriančioms kosmoso firmoms: bilietai pardavinėjami dar prieš visus pagrindinius kominių lėktuvų projektavimų darbus. Ir nors visas projektas iš pradžių tebūna tik popieriuose, tačiau norinčių įsigyti bilietus ir net mokančių nemažas avanso sum...
(17) 2008-11-27 0
JAV bendrovė „Moller International“ 2009 m. pradeda serijinę komercinių „skraidančiųjų lėkščių“ gamybą, o dar po 2 metų ruošiasi pateikti rinkai ir pirmuosius skraidančiuosius automobilius. Įstrigę eismo spūstyje jie galės vertikaliai pakilti ir nuskristi ten, kur kelias laisvas.
(0) 2008-11-26 0
Milijardieriui, garsiam oro balionų rekordininkui Ričardui Bransonui priklausanti kompanija „Virgin America“ savo įkūrėjo stiliumi nestokoja naujovių, kurių dažniausiai atsisako kitos konkurencingos kompanijos. Nuo šiol visi skraidantys avialinijų „Virgin America“ lėktuvais skrydžio metu galės naudotis Wi-Fi prieiga skleidžiamu internetu.
(0) 2008-11-25 0
Šią kiek neįprasto dizaino lėktuvo koncepciją pasiūlė grupelė buvusių Didžiosios Britanijos aeronautikos inžinierių. Jų teigimu, reaktyvinis dviejų denių "Stratos" savo charakteristikomis prilygtų netgi dabartiniams "monstrams", tokiems kaip "Airbus A380", tačiau būtų gerokai ekologiškesnis.
(4) 2008-11-25 0
Vien tik saulės energija varomo lėktuvo kelionė aplink pasaulį greitu metu gali tapti realybe. Kompanija „Solar Impulse“ baigia kurti iš mokslinės fantastikos į realybę atkeliavusį 1500 kilogramų sveriantį ir 61 metro sparnų ilgį turintis elektra varomą lėktuvą.
(4) 2008-11-12 0
Į orą pakilo pirmasis „flyLAL“ lėktuvas su instaliuotais ant sparnų specialiais elementais (angl. winglets), pagerinančiais lėktuvo aerodinamines savybes. Modernizuotas „flyLAL“ lėktuvas „Boeing 737-300“ taupiau naudos degalus ir mažiau terš aplinką.
(21) 2008-10-29 2
Jei D. Britanijos vyriausybės lėšomis vykdomas „Omega“ projektas bus sėkmingas, kai kurie mūsų dar spės paskraidyti keleiviniais lėktuvais, kuriems energiją tieks branduoliniai reaktoriai.
(14) 2008-10-21 0
JAV Gynybos departamentas vykdo kosminių laivų, per 4 valandas į bet kurią planetos vietą galinčių pristatyti gerai ginkluotų jūrų pėstininkų desantą, kūrimo programą.
(8) 2008-10-19 0
Nors naujoji konstrukcija atrodo tarsi NSO, tai tik apatinė dalis korpuso, į kurį bus patalpintas savaeigė Marso mokslinė laboratorija (Mars Science Laboratory Rover). Tai - kosminių tyrimų istorijoje didžiausias apsauginis atmosferinis korpusas - jo skersmuo yra 4,5m. Ankstesnis rekordas - beveik 3,9m - priklausė "Apollo" kapsulės apsauginiam temperatūriniam skydui. Beje, šis įrenginys yra ne tik paprasta apsaugos nuo sudegimo priemonė.
(4) 2008-10-13 0
JAV Pažangiųjų tyrimų agentūra (DARPA) Pentagono užsakymu vykdo karinio lėktuvo, kuris prireikus taptų povandeniniu laivu, kūrimo programą. Toks lėktuvas būtų naudojamas per gelbėjimo ir karinės technikos bei karių dislokavimo operacijas.
(13) 2008-10-09 0
Kompanijos "Terrafugia" (Masačūsetsas, JAV) inžinieriai artėja prie pabaigos kurdami daugelio vairuotojų ir pilotų svajonę - mašiną, kuria bus galima tiek važinėti keliais, tiek skristi oru. Žinoma, pirmasis prototipas dar nėra baigtas, tačiau dabartinė darbų eiga leidžia manyti, jog pirmuosius modelius bus galima įsigyti jau kitais metais.
(3) 2008-10-05 0
Vokietijos orlaivtystės centras (DLR) antradienį pademonstravo pirmąjį pasaulyje vandenilio kuro elementų varomą lėktuvą.
(0) 2008-09-30 0
Kompanijos "Virgin Galactic" orlaiviai "WhiteKnightTwo" ir "SpaceShipTwo" šalia savo komercinės misijos - keleivinių skrydžių į kosmosą - atliks dar ir mokslinius tyrimus. Lėktuvuose bus sumontuoti specialūs sensoriai, kuriais dideliame aukštyje bus stebimos šiltnamio efektą sukeliančios dujos.