Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Lėktuvų technologijos (Lėktuvai ir aviacija | Technologijos)

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
(1) 2017-02-01 18
Oro mūšio metu paprasčiausi vaizdiniai akcentai gali suklaidinti kovinių lėktuvų pilotus, kurie sprendimus privalo priimti per sekundės dalis. Jiems padeda bet kokia maskuotė, tačiau koviniai naikintuvai privalo išlikti aerodinamiški bei manevringi.
(0) 2017-01-07 12
Naujai sukurtas robotas gali sėdėti lėktuvo piloto kėdėje ir valdyti orlaivį taip pat gerai, kaip tai padarytų žmogus.
(0) 2016-11-19 38
Kompaniją „Goodyear“ žinome iš padangų ir kitų gumos gaminių, bet iš tikrųjų šiuo vardu per visą firmos istoriją puikavosi ir kiti įdomūs daiktai. Pavyzdžiui, pripučiamas lėktuvas. Taip, kad ir kaip beprotiškai tai skambėtų, ši idėja buvo ne tik labai rimtai svarstoma, bet ir iš dalies įgyvendinta – 1956 m. pripučiamas „Goodyear“ lėktuvas pirmą kartą pakilo į orą.
(2) 2016-11-17 20
Ar žinote, kad lėktuvuose yra slaptos patalpos, kuriose orlaivių palydovai ilsisi ir leidžia laisvą laiką? Dažniausiai atrodo, kad įgula visą skrydį praleidžia stovėdama, nuolat sukiodamasi aplink, rašo indy100.com. Bet jie iš tikrųjų turi slaptą kambarį.
(2) 2016-10-25 25
Oras sukuria pasipriešinimą. Tas pats oras, dėl kurio skridimas įmanomas, taip pat juda priešinga skrydžiui kryptimi, padidindamas trintį skrendant. Skleisdami zvimbiantį žydrą spindesį, mokslininkai eksperimentuoja su plazma, kaip sparnus aptekančio oro manipuliavimo įrankiu, mažinančiu pasipriešinimą ir padedantį sumažinti kaštus. Be to, lėktuvo sparnai švytėtų elektriškai melsvai, ir jau vien tai, tiesą sakant, pakankama paskata.
(3) 2016-10-24 34
1985 metų sausio 1-ąją dieną aviacijos kompanijos Eastern Air Lines reisas 980, skridęs iš Asunsjono (Paragvajus) į La Pasą (Bolivija), 6000 metrų aukštyje rėžėsi į kalną. Visi buvę lėktuve, žuvo. Po metus trukusio tyrimo pateikta išvada, kad katastrofos priežastimi tapo „susidūrimas su žeme, skrendant įprastu režimu“. Tačiau oficialios ataskaitos labiau kėlė klausimus, nei į juos atsakė. Kodėl sudužimo vietoje nerastas nė vienas kūnas ar bent kraujo? Kur dingo „juodoji dėžė“? Ar lėktuvu buvo gabenama narkotikų kontrabanda? Ar galėjo avarija įvykti dėl pasikėsinimo į vieną ar kelis keleivius? Tik dabar, praėjus 30 metų, dviejų nuotykių ieškotojų ekspedicija padeda aiškintis „paslaptingiausią XX amžiaus aviakatastrofą“. Štai jų istorija.
(0) 2016-10-11 18
Pirmąjį skrydį atliko vandenilio kuro elementais maitinamas vokiečių keturvietis lėktuvas HY4. Kaip rašo Aviation Week, kompanija H₂Fly lėktuvo bandymus vadina sėkmingais. HY4 bazėje planuojama sukurti stambesnį vandeniliu varomą keleivinį lėktuvą, galintį gabenti iki 19 žmonių.
(1) 2016-10-06 61
JAV kompanija GE Aviation ėmėsi bandyti pirmąjį sukurtą FATE programos dujų turbininį variklį. Kaip praneša Flightglobal, dabar kompanija stenduose išbando jėgainę, kurioje plačiai naudojamos keraminių matricų kompozitai. Paskui variklis bus montuojamas sraigta­sparnyje.
(0) 2016-10-05 14
Per šešias dienas jo filmuotas 9 minutes trunkantis vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas daugiau kaip 18 milijonų kartų.
(1) 2016-09-28 36
Pasirodo, būna ir taip... Kaip kartojama Keliautojo autostopu gide po Galaktiką, svarbiausia – nepanikuoti. Neprošal ir šalti nervai. Šiuo atveju jie buvo dar ir plieniniai. Nors pati situacija atrodo gana komiškai (propeleris prieš pradingdamas iš regėjimo lauko juokingai sudūzgė), Rans S-10 pilotas vargu ar kikeno. Šiaip ar taip, Markas Penellas sugebėjo... Gal pažiūrėkite patys.
(1) 2016-09-21 7
Savaeigiais traukiniais ir automobiliais jau naudojamės, o kada skraidysime bepiločiais lėktuvais? Šis technologinis užmojis gali būti įgyvendintas ne taip jau negreit, portale bbc.com rašo mokslo ir technologijų žurnalistė K. Moskvitch.
(0) 2016-09-14 35
JAV Karinės oro pajėgos išslaptino vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip pilotavimo praktikantas pavojingo manevro metu prarado sąmonę. Laimė, jo pilotuotas reaktyvinis naikintuvas F-16, kuriame įrengtos susidūrimo su žeme saugančios sistemos, išgelbėjo praktikantą nuo garantuotos žūties.
(0) 2016-09-07 37
22 metų dizaineris Lucas Iaconi-Stewartas, kuris pasaulio žiniasklaidos buvo pripažintas „geriausiu kartoninių lėktuvų kūrėjų visame pasaulyje”, šiuo metu gamina savo detalumu stebinantį „Boeing 777“ modelį.
(0) 2016-09-01 13
Rugpjūčio pradžioje Rusija NATO šalims bei Baltijos jūros regiono valstybėms išsiuntė pasiūlymą Maskvoje apsvarstyti priemones, kurios padėtų užtikrinti karinių orlaivių skrydžių saugumą virš Baltijos jūros. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad iš anksto džiaugtis nevertėtų, mat Rusija niekada nieko nesiūlo už dyką.
(0) 2016-08-29 3
„Pirmas gyvenime avarinis nusileidimas. Tikiuosi, paskutinis. Kartais kelios minutės trunka amžinybę“, – taip po nusileidimo Vilniuje feisbuke įspūdžiais penktadienio vakarą pasidalino viena avialinijų LOT lėktuvu skridusi keleivė.

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai