Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Orlaivių idėjos (Lėktuvai ir aviacija | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2011-02-23 6
Laikas įrodinėjo, kad lėktuvas su uždaru sparnų kontūru (vadinkime jį tiesiog žiediniu lėktuvu) skraidyti negali, nors tokius konstruoti bandyta nuo pat brolių Raitų laikų. Nė vienas iš originaliųjų kūrinių nesugebėdavo ore išsilaikyti ilgiau nei keletą minučių. Tačiau žmogaus protas taip lengvai nepasiduoda. Praėjus maždaug 100 metų nuo paskutiniųjų bandymų, žiedinis lėktuvas vis tik pakilo. Paaiškėjo, kad „(ne)gimusysis skraidyti“ iš tikrųjų gali b...
(6) 2010-11-18 0
Britų aviacijos ir kosmoso entuziastai pateko į istoriją sugebėję stratosferon iškelti ir ten paskraidinti popierinį lėktuvą. Jų sukurtas lėktuvas Vulture-1 (Grifas-1) ne tik puikiai skrido, bet ir prifotografavo įspūdingų vaizdų.
(10) 2010-10-29 3
„Boeing“ korporacija ir agentūra DARPA kitais metais pradės naujo tipo orlaivio, apjungiančio sraigtasparnio ir propeleriais varomo lėktuvo galimybes, modelio bandymus.
(13) 2010-10-04 0
Australijoje įsikūrusi aeronautikos kompanija "Skylifter" sugalvojo naują idėją, kaip į sunkiai prieinamas vietoves transportuoti sunkią įrangą arba kitokio pobūdžio objektus. Šiam tikslui įmonė tikisi panaudoti "skraidančios lėkštės" formos oro balioną, kuris jos atstovų teigimu aukštyn pakelti galėtų netgi pastatus.
(0) 2010-07-22 1
Tarptautiniame Farnboro aviacijos šou orlaivių gamintojos Airbus pristatytas koncepcinis lėktuvo modelis suteikia oro keleiviams progą pažvelgti į ateities skrydžių pasaulį. „Inžinierių vizija“ iliustruoja bendrovės siekį atitikti 2050 m. keleivių lūkesčius, teigiama kompanijos išplatintame pranešime spaudai.
(5) 2010-05-18 0
Masačūsetso technologijų instituto (MIT) mokslininkų vadovaujama komanda jau dabar kuria lėktuvus, kurie naudos 70 procentų mažiau kuro lyginant su šiandieniniais jų pirmtakais. Projekte pavadinimu "N+3" yra numatytos dvi ateities orlaivių koncepcijos - D ir H, kurių kiekviena yra paremta tiksliais inžineriniais skaičiavimais.
(6) 2009-07-03 -1
JAV Smitsono nacionaliniame aeronautikos muziejuje demonstruojama galbūt pati įspūdingiausi pasaulyje lėktuvų kolekcija. Tačiau šis vienas egzempliorius yra labiausiai intriguojantis: aštuntajame dešimtmetyje lėktuvų modeliuotojo Frank'o Ehling'o sukonstruoti musių varomi orlaiviai.
(25) 2009-03-28 2
"Hotelicopter" konstravimo darbai prasidėjo dar 2004 metais. Šio palyginti didelio orlaivio pagrindu pasirinktas vienas iš dviejų Rusijoje pagaminto sraigtasparno "Mil V-12" prototipų. Dabar transporto priemonė pretenduoja į du garbingus titulus: "didžiausias pasaulyje sraigtasparnis" ir "pirmasis pasaulyje skraidantis viešbutis".
(42) 2009-02-24 0
Ilgą laiką nerimo kalbos, jog dauguma neatpažintų skraidančių objektų, pakrikštytų NSO vardais ir primenančių lėkštes, tėra slapti kariniai projektai. Dabar šios kalbos įgaus visai realų pagrindą – Rusijos inžinieriai ėmė projektuoti būtent tokios formos gigantišką skraidyklę.
(6) 2009-01-25 0
Dizaineris Christopher'is Ottersbach'as pasiūlė neįprastą orlaivio koncepciją. Išoriškai tai kiek primena keistos konstrukcijos oro balioną, kurį aukštyn kelia įprastinis tokioms transporto priemonėms helis, o varomąją jėgą suteikia pedalais sukami propeleriai.
(0) 2008-09-08 0
JAV karinė mokslinių tyrimų agentūra DARPA tiria galimybes sukurti naujo tipo sraigtasparnį, kuriame vietoj tradicinio mentinio rotoriaus būtų panaudotas diskinis rotorius. Kuo gi jis ypatingas?