Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Nepilotuojami orlaiviai (Lėktuvai ir aviacija | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2013-12-11 1
Jau girdėjome apie bendrovės „Amazon“ ketinimus užsakymus savo klientams pristatinėti bepilotėmis skraidyklėmis. Nors šią paslaugą planuojama pateikti rinkai tik po 4 - 5 metų, gali būti, kad bendrovė susidurs su rimta konkurencija. Štai siuntų gabenimo kompanija DHL pirmoji pasaulyje atliko siuntos pristatymo bepiločiu orlaiviu eksperimentą.
(0) 2013-12-06 0
Po to, kai Tailande protestuotojai pradėjo puldinėti žurnalistus, šalies žiniasklaida ėmėsi naujos taktikos – į darbą siųsti ne žmones, o bepiločius orlaivius (dronus).
(10) 2013-12-03 0
Turbūt prisimenate vaikystėje lankstytus popierinius lėktuvėlius, kurie pasiekę aukščiausią tašką ore pradėdavo leistis ir netrukus atsidurdavo ant žemės? Dabar amerikiečių išradimas „PowerUp 3.0“ leis lėktuvėlius ant žemės nuleisti tada, kai to panorėsite ir juos valdyti išmaniuoju telefonu.
(32) 2013-12-02 0
Leidiniui „60 Minutes“ duotame interviu bendrovės „Amazon“ šefas Džefas Bezosas (Jeff Bezos) paskelbė, kad kompanija kuria nuosavą aštuonių rotorių bepilotės skraidyklės „Prime Air“ projektą. Planuojama, kad ateityje tokios skraidyklės internetu užsakytas prekes pristatys į namus. Deklaruojama, kad užsakyta prekė į namus bus pristatoma ne ilgiau nei per pusvalandį.
(0) 2013-09-06 1
Kinijos siuntų pristatymo bendrovė „SF Express“ žengia pirmuosius žingsnius bandydama siuntų pristatymui atokiose vietovėse pasitelkti bepiločius lėktuvus, rašo „Business Insider“ cituodamas „South China Morning Post“.
(1) 2013-09-03 1
JAV bendrovė „Titan Aerospace“ pranešė kitų metų pradžioje pradėsianti serijinę naujos kartos bepiločio orlaivio, skirto ilgalaikiams skrydžiams Žemės stratosferoje, gamybą. Pasak „Ars Technica“, „Solara 50“ pavadinti bepiločiai orlaiviai galės nenusileisdami ant žemės skraidyti 5 metus naudodami vien tik saulės energiją.
(13) 2013-08-26 1
UAB „Hnit-Baltic“ Lietuvos rinkai pristato naują produktą – nepilotuojamą lėktuvą-robotą eBee. Bet kuris matininkas, statybų inžinierius, miškininkas, gamtininkas ar ūkininkas galės pats paleisti ir saugiai valdyti lėktuvą, surinkti duomenis ir greitai atnaujinti teritorijos žemėlapį, užfiksuoti darbų eigą, pamatuoti iškasto ar supilto grunto tūrį, nustatyti gamtinius pokyčius. Padarytuose trimačiuose (3D) žemėlapiuose objektus galima matuoti kelių centimetrų tikslumu, infraraudonosiose nuotraukose atpažinti sergančius medžius ar agrokultūras.
(9) 2013-08-21 0
Pasaulyje yra visa galybė problemų. Pavyzdžiui, uodai: kaip besistengtum juos išnaikinti, kiekvieną vasarą jie žmonėms vis tiek neduoda ramybės. Tačiau progresas vietoje nestovi. Šį kartą atėjo laikas imtis rimtų veiksmų – į pagalbą pasitelkti bepiločiai lėktuvai.
(3) 2013-07-08 0
Šeštadienį, liepos šeštą dieną, Ignalinos aerodrome skraidant raketoms, palydovams bei bepiločiams lėktuvams paaiškėjo geriausi šalies kosminių technologijų kūrėjai bei jų kūriniai. Minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Lietuvos kosmoso asociacija sukvietė jaunimą į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą "CanSat", raketų ir bepiločių orlaivių konkursą.
(1) 2013-06-23 0
Stenfordo universiteto (JAV) Biometrijos ir lankstaus manipuliavimo laboratorijoje atliekami bandymai su naujo tipo bepiločiu lėktuvu, gebančiu leistis ant sienų ir kitų vertikalių paviršių.
(1) 2013-06-17 0
Lietuvių kompanija „My Research“ skelbia sukūrusi pirmą pasaulyje radijo bangomis valdomą „multikopterį“ – aštuonis sraigtus turintį skraidantį aparatą, kuris veikia vien saulės energija.
(8) 2013-06-15 0
Jau tapo įprasta, kad masinių riaušių metu į dangų pakyla bepiločiai skraidymo įrenginiai, kurie sklando virš demonstrantų ir viską fotografuoja bei filmuoja, kas vyksta aplinkui.
(0) 2013-06-13 0
Tikriausiai esate ne kartą matę filmą ar reklaminį vaizdo klipą, kuriame rodomi vaizdai iš paukščio skrydžio. Jie keri, bet taip pat užmena mįslę apie tai, kaip jie buvo užfiksuoti. Pasirodo, anksčiau tam filmavimo komandos pasitelkdavo tikrus arba radijo bangomis valdomus sraigtasparnius. Tačiau dabar užtenka nedidelio, apie 5 kilogramus sveriančio skraidančio aparato, kurį jo konstruktorius Gediminas Vansevičius vadina multikopteriu.
(1) 2013-06-07 0
Perskaitę antraštę tikriausiai pamanėte, kad nuo šiol karinius ar civilinius orlaivius pilotams valdyti bus dar paprasčiau – tereikės patogiai atsisėsti ir susikaupti. Galbūt taip ir nutiks, tačiau JAV Minesotos universiteto profesorius Bin He kartu su savo kolegomis nedidelį, mintimis valdomą sraigtasparnį sukonstravo, siekdamas ateityje palengvinti ne pilotų darbą, o neįgalių žmonių gyvenimą, rašoma Phys.org.
(0) 2013-04-04 0
Bendrovė „Festo“ sukūrė laumžirgį imituojantį robotą „BionicOpter“, kuris itin tiksliai atkartoja laumžirgio skrydžio ypatumus, įskaitant gebėjimą kuriam laikui pakibti ore, pranešė „Dailymail.co.uk“. Be to, robotą galima valdyti išmaniuoju telefonu.