Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Technologijos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Technologijos

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2007-01-01 iki 2007-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2007-12-31 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai kuria lankstų chirurginį robotą "i-Snake", kuris jų teigimu gali gerokai pakeisti dabartinės chirurgijos praktiką. Pasitelkę tokį robotą chirurgai galėtų atlikti sudėtingas operacijas daug paprasčiau, pasitelkdami laparoskopijos metodus, t.y. chirurginis robotas būtų įvedamas į paciento kūną pro nedidelę įpjovą ir viduje galėtų atlikti tai, kas anksčiau buvo įmanoma tik taikant stipriai invazinius metodus. Karališkojo Londono Kole...
(4) 2007-12-29 0
Korėjos kompanija "Shinhan Card" gruodžio 27 dieną išleido pirmąją pasaulyje USB tipo kreditinę kortelę. Šia kortele galima vykdyti internetinius ir bekontakčius atsiskaitymus, taip pat ja galima atsiskaityti už transporto paslaugas. Integruotoje mikroschemoje įrašytos viešosios autorizacijos ir internetinių finansinių atsiskaitymų programos. Apsiperkant internetu nebereikės įvedinėti kreditinės kortelės numerio - mokėjimus galima atlikti tiesiog prijungiant įrenginį ...
(10) 2007-12-29 0
Kaip nuobodulio kankinami pramoninių robotų programuotojai praskaidrina savo nuotaiką? Žinoma, tuo sunku patikėti, tačiau papramogauti galima netgi ne prasčiau nei atrakcionų parke (su sąlyga, jog nepadarysite programavimo klaidų...). Kaip tokios pramogos atrodo žiūrėkite video.
(5) 2007-12-29 0
Dalis šio šaukštelio pagaminta iš nitinolo - metalo, galinčio "įsiminti" savo formą. Tokia gudri savybė leidžia atlikti įdomų triuką - pakaitinus šaukštelį jis išsilenkia 90 laipsnių kampu. Atvėsinus metalą jis vėl sugrįžta į pradinę formą. Gaminio kaina - $50.38.
(9) 2007-12-29 0
Kol dauguma portalų intensyviai sistemina besibaigiančių metų naujienas ir įvykius, D. Britanijos savaitraštis „The Economist“ paskelbė tris ateinančių metų technologines pranašystes. Jos liečia informacinių technologijų rinką - tad mums svarbios ne tik bendrąja pažintine prasme, tačiau ir profesine - prižiūrint ir tobulinant technologijų portalą.
(0) 2007-12-29 0
Nuo 2008 m. sausio 1 dienos telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ klientai galės naudotis mažesniais tarptinklinių pokalbių tarifais trijose Europos šalyse, priklausančiose Europos Ekonominei Erdvei (EEE) – Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine. Mažesni tarifai įsigalios remiantis Europos Sąjungos (ES) tarptinklinio ryšio reglamentu, kuris bus taikomas visoje EEE.
(16) 2007-12-29 0
GoldVish – naujas vardas mobilių telefonų rinkoje, tiesa daugelis niekada šios firmos produkcijos taip ir nepamatys savo akyse. Taikydamasi į pačią mobilių telefonų rinkos grietinėlę ši Ženevos kompanija gamins pačius prabangiausius ir tuo pačiu brangiausius mobiliuosius telefonus pasaulyje.
(3) 2007-12-29 0
Mokslininkas Sylvain Calinon sukūrė robotą-menininką, galintį nupiešti jo regos lauke esančio asmens portretą. Kol kas žmogaus jis nepranoks, tačiau kokio dešimtmečio technologinė pažanga robotų srityje gali pasukti svarstykles ne mūsų naudai. Kaip robotas tai atlieka parodyta tolesniame video. Atkreipkite dėmesį į tai, jog robotas-humanoidas piešia naudodamas tušą ir tikrą žąsies plunksną...
(4) 2007-12-28 1
Japonijos geležinkelių kompanija "JR Central" paskelbė planus artimiausių dviejų dešimtmečių bėgyje sukurti greičiausią pasaulyje traukinį. Tai bus naujos kartos magnetinės levitacijos ("Maglev") sistemos pagrindu veikianti transporto priemonė, kurios projektavimas Japonijos vyriausybei ir verslininkams kainuos 45 milijardus dolerių. Vienintelis tokio tipo komercinis traukinys veikia Šanchajuje (Kinija). Jis pradėjo veikti 2002 metais, jo greitis 430km/h, o trasos ilgis 30,5k...
(7) 2007-12-28 0
Tai - gyvai realiu laiku veikianti žmonių įvaizdžio "keitimo" programa, kuri automatiškai rodomam displėjuje žmogaus vaizdui gali suteikti naują šukuoseną, aprangą ar grimą. Šios technologijos taikymo galimybės neįtikėtinai plačios - nuo madų demonstravimo ar drabužių parduotuvių iki internetinių žaidimų. Įsivaizduokite kirpyklą, kurioje galite veidrodyje pamatyti, kaip atrodysite su vienokia ar kitokia šukuosena - puiku, ar ne? Toliau žiūrėkite veikiančios technologijos demonstravimo video.
(0) 2007-12-28 0
Dar prieš Šv. Kalėdas, gruodžio 19 dieną, Lietuvos vyriausybėje apdovanoti geriausi Lietuvos informacinių technologijų, telekomunikacijų ir elektronikos (ITTE) produktai. Galbūt pasauliniu mastu šie lietuviški pasiekimai ir nublanksta, tačiau galime pasidžiaugti bent jau tuo, ką turime.
(8) 2007-12-27 0
Nors Kalėdos jau baigėsi, tačiau dizaineris Seras Normanas Fosteris (Sir Norman Foster) nusprendė, jog jos privalo tęstis ištisus metus. Kitaip tariant, reikia kalėdinės eglutės, kuri žibėtų nuolat. Žinoma, eglute šį tvarinį pavadinti neapsiverčia liežuvis. Tai 450 metrų aukščio, 2.5 milijonų kvadratinių metrų ploto ir 4 milijardų vertės pastatas pavadinimu "Crystal Island".
(3) 2007-12-27 0
Japoniškame "Nissan GT-R" automobilio modelyje numatyta speciali funkcija, skirta automatiškai nustatyti, ar automobilis yra paprastoje gatvėje, ar lenktyninėje trasoje. Tam naudojama GPS navigacijos sistema. Be to, elektroninis automobilio valdymo mazgas (ECU) automatiškai nuima greičio ribojimą kai tik automobilis atsiduria tam pritaikytoje zonoje (Japonijoje šio modelio greitis ribojamas iki 180km/h).
(0) 2007-12-27 0
Rusija praėjusį antradienį sėkmingai paleido raketą, kuri į orbitą išvedė tris paskutinius dirbtinius palydovus, skirtus užbaigti konstruoti jos nuosavą globaliosios navigacijos sistemą pavadinimu GLONASS. Ši sistema iš esmės yra su JAV GPS sistema konkuruojantis karinės paskirties produktas. GLONASS žemėlapių sistema padengia didžiąją Rusijos dalį ir planuojama, jog iki 2009 apims visą Žemės rutulį (kai pradės veikti visi 24 navigaciniai satelitai).
(1) 2007-12-27 0
Federalinių Tyrimų Biuras (JAV) planuoja sukurti didžiausią pasaulyje biometrinę duomenų bazę. Tam bus išleista apie vienas milijardas dolerių. Duomenų bazės pirminė paskirtis - efektyviau atpažinti bei susekti nusikaltėlius. Į ją pirmiausia bus įtraukiamos žmonių nuotraukos, pirštų atspaudai, delno kraujagyslių tinklo atvaizdai. Kūrimo darbai prasidės jau kitų metų sausį, o konkursą laimėjusi kompanija pasirašys 10 metų bendradarbiavimo su FTB sutartį. Naujasi...