Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

10 namų olose, kuriuose būtų smagu apsistoti

2012-09-13 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (55)
    Share

Gyvenimas po žeme turi savų privalumų: tokie namai yra patvarūs, gerai izoliuoti, ekonomiški energijos požiūriu ir apskritai tiesiog gerai atrodo. Žinoma, gal ir ne kiekvienas tokį galėtume įsirengti, tačiau bent trumpam juose apsistoti būtų neišdildoma patirtis.

Ekologiški „namai žemėje“ visame pasaulyje yra populiarėjanti tendencija. Tokių būstų ekologiškumas yra ko gero svarbiausias aspektas, tačiau modernūs „urviniai žmonės“ pabrėžia, jog toks alternatyvus gyvenimo būdas nebūtinai turi stokoti stiliaus ir komforto. Keletą tokių namų, įrengtų olose arba jų imitacijose išvysite žemiau pateiktose nuotraukose. Realaus pasaulio Flinststounų namas Šis nepaprastas namas (pati pirma nuotrauka) yra Nas montanhas de Fafe vietovėje Portugalijoje ir atrodo tarsi išlikęs iš fantastinio Bedroko miesto. Iš tiesų tai yra vasarnamis, pastatytas kaimo vietovėje. Apie didžiulį riedulį informacijos daug nėra, tačiau pats namas yra įrengtas itin originaliai ir tikrai primena animacinius Flinstounų šeimynėlės personažus. Modernus smiltainio olos namas Viena šeima savo svajonių namą įsirengė maždaug 1400 kvadratinių metrų ploto oloje iš smiltainio uolienos. Jis įrengtas Festus vietovėje (Misūris, JAV). Anksčiau čia treniruodavosi riedutininkai ir buvo rengiami koncertai – čia pasirodymus buvo surengę tokie dainininkai kaip Tina Turner ir Ted Nugent. Akmeninės sienos be apdailos, energetiškai efektyvūs sprendimai namui suteikia papildomo žavesio. Kaip šeima išvengia smėliu padengtos betvarkės? Pasirodo, viduje yra įrengti specialūs stogai, kurie uždengia viduje esančių trijų patalpų erdves.

Senoviniai namai olose Turkijoje istoriniame Cappadocia regione esantis požeminis miestas Derinkuyu žinomas visame pasaulyje. Palyginti minkšta vulkaninės kilmės uoliena sudaro puikias galimybes nekilnojamam turtui įrengti. Pirmąsias olas gyvenimui vietiniai žmonės pritaikė 7-8 amžiuje prieš Kristų. Tokius namus šiandien galima išsinuomoti arba įsigyti. Įdomu ir tai, jog vidaus įrengimo stilius yra labai įvairus, pradedant nuo šiuolaikinio dizaino, baigiant senoviniais žanrais. Atkeliavę čia, būkite pasirengę nusileisti net iki 11 aukštų po žeme.

Ekologiški hobitų nameliai Dietikon miestas Šveicarijoje žymus devyniomis gyvenamomis olomis, kurias sukūrė architektas Peter Vetsch. Šie Tolkieno personažus hobitus primenantys būstai padengti ta pačia juos supančia dirva. Žole apaugintiems ir betonu padengtiems kupolams pagaminti buvo panaudotos perdirbtos medžiagos. Nuo augalų šaknų įsiskverbimo apsaugo polimerinis bitumas ir geotekstilės pluoštas. Ant kai kurių kupolų įrengti sodeliai, tuo tarpu kiti išlieka visiškai natūralūs ir susilieja su supančiu landšaftu.

Namas oloje graikų salose „Santorini Cave House“ Graikijoje pavadintas Egėjo jūros salos, kurioje jis įrengtas, vardu. Jo šaknys siekia gilią istoriją, tačiau interjeras turi modernių aspektų, kurie prisideda prie natūralios elegancijos. Vietiniai amatininkai išlaikė Santorinui būdingą stilių, tačiau visoje konstrukcijoje naudojo išimtinai ekologiškas medžiagas. Ola įrengta toje pačioje žemėje, kur anksčiau prieš kelis šimtmečius buvo įrengtas jūros stebėjimo postas.

Cave Lodge Nuošalus „Beckham Creek Cave Lodge“ namelis įrengtas Ozark vietovėje Misūrio valstijoje (JAV). Savininkai siekė išlaikyti natūralų šio ramaus kampelio vietovaizdį.

Pirkia oloje „Rock Cottage“ pastatas susideda iš trijų viena su kita besijungiančių olų ir buvo įrengtas 18-o amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Namas turi duris, langus ir visus kitus įprastų namų aksesuarus, išskyrus elektrą ir vandentiekį. Šis neįprastas būstas yra Wolverley kaimelyje Vorčesteryje (Anglija).

Cave Palace Ranch Šis unikalus namas įrengtas raudonos spalvos smiltainio oloje. Originali ola buvo sudaryta iš keturių segmentų, kuriuose dabar įrengtas didelis miegamasis, svetainė ir valgomasis, du papildomi miegamieji ir miegojimui pritaikyta palėpė. Energiją tiekia saulės elementai, o požeminis šulinys gyventojus aprūpina gėlu vandeniu. Langais papuoštas fasadas šiek tiek išduoda natūralumo principus, tačiau vidui suteikia daug natūralaus apšvietimo.

Bisbee Cave Cottage Jei po ranka turite atliekamus 1 500 000 $, galite įsigyti šį Bisbee mieste Arizonoje (JAV) esantį namą. Šalia yra net tokios egzotika, kaip kalnų šaltiniais maitinami tvenkiniai, viduje įrengta biblioteka, o gyventojai gali grožėtis nuostabiais peizažais.

Malator – Teletabių namas oloje Druidstone vietovėje Velse įrengtas Malator namas turi velėna padengta stogą ir vietinių yra pramintas Teletabių namu – ko gero, dėl visiems akivaizdžių priežasčių. Iš tiesų tai yra itin šiuolaikinis ir spalvingas būstas, viduje smarkiai besiskiriantis nuo praktiškai skaidraus stiklinio eksterjero.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(0)
25(0)
24(2)
15(0)
14(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
71(1)
70(0)
63(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)