Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Specialisto komentaras: kokio stiprumo žemės drebėjimą atlaikytų Lietuvoje pastatyti namai ir daugiabučiai

2016-09-11 (3) Rekomenduoja   (41) Perskaitymai (220)
    Share

LRT RADIJO klausytojas Julius, išgirdęs apie žemės drebėjimą Italijoje, susirūpino Lietuvos pastatų saugumu. „Norėčiau pasiteirauti, kiek balų žemės drebėjimą atlaikytų mūsų blokiniai namai? Kaip tik tokiame gyvenu“, – pasakoja klausytojas.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakulteto Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros vedėjas J. Valivonis sako, kad Lietuvoje seisminis atsparumas nėra specialiai skaičiuojamas, tačiau į statybų normas įtraukti reikalavimai, kurių laikymasis užtikrina, kad pastatas atlaikytų tam tikro stiprumo žemės drebėjimą.. 

„Seisminiams skaičiavimams yra atskiros projektavimo normos, žemės drebėjimo iki 6 balų įtaka yra įskaičiuota ir tose paprastose projektavimo normose“, – tikina specialistas. Tai reiškia, kad pastatai Lietuvoje turėtų atlaikyti žemės drebėjimą, jei šis nebus didesnis nei 6 balai.   

„Žmonių panika yra bereikalinga. Sutinku, kad yra pažeistų patalpų kaip ir Italijoje. Po žemės drebėjimo rodė pastatų nuotraukas prieš ir po, tai jau prieš drebėjimą tie pastatai stovėjo pakrypę. Tas pats ir pas mus – jei yra pažeistos kažkokios siūlės, jungtys, tai, be abejo, pastatas bus neatsparus ir mažesniam žemės drebėjimui. Tačiau, jeigu padaryta taip, kaip nurodoma reikalavimuose ir reglamentuose, viskas bus gerai“, – įsitikinęs J. Valivonis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(48)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(41)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
25(0)
22(5)
17(2)
17(3)
15(8)
11(1)
Savaitės
78(9)
68(4)
67(4)
62(2)
Mėnesio
168(16)
135(2)
105(1)
84(3)