Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Architektai jau siūlo namus pakelti į debesis: neįtikėtina idėja ir kaip atrodys ateitis? (Video)

2019-02-13 (2) Rekomenduoja   (-2) Perskaitymai (220)
    Share

Ar įsivaizduojate gyvenimą ore sklendžiančiame name? Būtent tokį, nedidelio ploto namą, pritvirtintą prie oro baliono ir galintį pakilti į orą bei sklęsti virš pastatų, suprojektavo Londono architektų biuras „Studio McLeod“, bendradarbiaudamas su interjero projektuotojais „Ekkist“, skelbia dezeen.com.

Architektų žodžiais, ore sklendžiančio namo, pavadinto „Hour Glass“, koncepcija įkvėpta senovės klajokliško žmonių gyvenimo būdo. Mat namas su asmeniniu oro balionu suteikia laisvę gyventi ten, kur norisi. O apsisprendus dėl gyvenamosios vietos, namą būtų nesudėtinga prijungti prie reikiamų komunikacijų. Beje, namai gali jungtis su kitais skraidančiais namais, taip suteikdami kaimynams galimybę kurti bendruomenę ir vystyti socialinius ryšius.

Koncepcijos kūrėjai tiki, kad jei jų suprojektuotas namas ateityje būtų išties realizuotas, jis „prigytų“ bet kurio klimato šalyje, o jame sutilptų viskas, ko reikia šiuolaikiniam gyventojui.

Namuose būtų įrengtos išmaniosios grindys, sudarytos iš daugybės plokštelių, kurios keisdamos aukštį suformuotų baldus – sofą, stalą ir pan. Prireikus galima įsirengti miego, valgomojo ar darbo erdves.

Skraidančio namo sienas architektai siūlo padengti LED danga. Viduje skaidrios, o išorėje nepermatomos sienos galėtų priminti kamufliažą, prisitaikyti prie visos skraidančių namų miesto struktūros spalvos, galiausiai, būti bet kokios kitos spalvos ar rašto.

Kada galėtų būti pastatytas pirmasis „Hour Glass“ nepranešama. Šis projektas tapo vienu architektūros  portalo dezeen.com skelbto ateities namų konkurso laureatų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(9)
Reitingas
(-2)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
35(0)
23(0)
22(5)
19(0)
13(0)
12(0)
12(2)
Savaitės
172(1)
106(1)
101(20)
71(0)
70(2)
Mėnesio
128(0)
124(0)
114(32)
106(1)
102(17)