Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Tokius kaminus pamatysite tik vienoje pasaulio vietoje - kam jiems tie papildomi atsikišimai?

2019-08-01 (0) Rekomenduoja   (28) Perskaitymai (275)
    Share

Džersis, sala Lamanšo sąsiauryje prie Prancūzijos krantų, yra įdomi teritorija. 100 tūkstančių gyventojų turinti sala priklauso Britanijos karūnai ir Jungtinė Karalystė yra įsipareigojusi ją ginti, tačiau neįeina nei į Jungtinės Karalystės, nei į Europos Sąjungos sudėtį. Šioje saloje taip pat galima pamatyti neįprastos formos kaminų.

Temperatūra Džersyje retai krenta žemiau nulio, tačiau žiemą žmonės ir ten kūrena krosnis. Paprasti, bet gražūs mūriniai vietinių gyventojų namai yra pasipuošę aukštais kaminais, o dažnas jų turi ir keistai atrodančias pakopas. Turistai dažnai susimąsto, kam jos reikalingos, tačiau vietiniai žino - raganoms.

Tai - raganų akmenys. Kai mūrijamas kaminas, viena-kita plyta ar granitinis akmuo padedamas taip, kad susidarytų ryški, bet plona atbraila netoli kamino viršaus. Pasak legendų, pro šalį skrisdamos raganos gali prisėsti ant šių atbrailų ir pailsėti.

Buvo manoma, kad raganos nepuola namų, kurių savininkai joms įrengia tokias vietas poilsiui. Žinoma, tai - tik legenda, o pačios atbrailos turi ir praktišką paskirtį.

Kadaise daugelis Džersio stogų buvo dengti nendrėmis, todėl užsandarinti zoną aplink kaminą buvo pakankamai sunku. Taigi, tokie nedideli akmeniniai atsikišimai neleisdavo vandeniui bėgti palei visą kamino ilgį į namų vidų.

Šios pakopos taip pat padėdavo kaminkrečiams pasiekti kamino viršų. Tiesa, dėl to dar reikėdavo atsiklausti namo savininko leidimo - ne ant visų raganų akmenų buvo galima laisvai lipti, nes kai kurie iš jų buvo pakankamai trapūs.

Šiais laikais tai - tradicija. Nemažai ir naujų namų panaudoja šią dizaino detalę, net jei praktinės paskirties ji jau neturi. Na, nebent šiuolaikinėms raganoms taip pat reikia vietos atsipūsti.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(31)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(28)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(9)
34(0)
26(0)
25(0)
22(0)
16(0)
15(0)
14(4)
13(2)
13(1)
Savaitės
66(0)
64(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)