Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje |
Nors visi labai laukiame saulėtų dienų, pasirodę spinduliai gali ne tik džiuginti, bet ir sukelti nepatogumus. Žiemą norime daugiau šilumos ir natūralaus apšvietimo, tačiau mus akina tiesioginiai saulės spinduliai, o vasarą atvirkščiai – bandome slėptis nuo karščio ir atsivėsinti. Kartais atrasti pusiausvyrą atrodo sudėtinga, tačiau dabar tai gali būti išsprendžiama.
Saulės kontrolės sistemos yra efektyvi priemonė pastato mikroklimatui valdyti žiemą padedant išlaikyti šilumą, o vasarą atvėsinant. Be to, tai ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas sprendimas. Barema Rytai specialistai pasakoja, kuo naudingos šios sistemos, kaip jos veikia ir dalijasi patarimais, kaip lengviau išsirinkti tinkamas savo būstui. 1. Kodėl svarbu kontroliuoti saulės spindulių patekimą į patalpas? Yra keletas objektyvių priežasčių, dėl ko saulės spindulių patekimo į patalpas kontrolė gali būti naudinga:
2. Saulės kontrolės sistemos – kaip jos veikia? Saulės kontrolės sistemos – tai modernios užsklandos fasadui, kurios reguliuoja pro langus patenkančią šviesą. Pagrindinės šių sistemų detalės yra vadinamos lamelėmis. Jos suteikia galimybę valdyti saulės spinduliuotės bei šviesos srautą, patenkantį į patalpas. Šios sistemos gali būti mobilios ir stacionarios. Lamelės taip pat būna skirtingų spalvų bei formų, iš kurių populiariausios – pagamintos iš aliuminio, pasižyminčio ilgaamžiškumu ir atsparumu gamtos poveikiui.
3. Pagrindiniai saulės kontrolės sistemų suteikiami privalumai:
Paprastai pastato šildymas bei vėsinimas sudaro didžiąją dalį energijos sąnaudų. Saulės kontrolės sistemos įrengimas yra veiksmingas žingsnis siekiant sumažinti šias išlaidas. Be to, ši sistema leidžia prasiskverbti natūraliai dienos šviesai, taip sumažinant dirbtinio apšvietimo poreikį ir išlaidas elektrai.
Darbuotojų pasitenkinimo apklausos atskleidžia, kad komfortas darbo aplinkoje tiesiogiai susijęs su produktyvumu. Klausiate kaip? a) Akinantys saulės spinduliai, ryškus nenatūralus apšvietimas gali sukelti akių skausmą, kuris ilgainiui padidiną bendrą nuovargį ir taip mažina produktyvumą. b) Karštis ar šaltis skatina sutelkti dėmesį į patiriamus nepatogumus, o ne į atliekamą užduotį. Saulės kontrolės sistema padeda išvengti visų šių nepatogumų. Be to, bet kuriuo dienos metu galite pailsinti akis žiūrėdami, kas vyksta lauke, kadangi, priešingai nei žaliuzės ar roletai, ši sistema neuždengia lango aklinai.
Išorinė apsaugos nuo saulės sistema yra gerokai efektyvesnė už vidinę (pavyzdžiui, žaliuzes), kadangi ji nukreipia saulės energiją dar prieš tai, kai ji patenka į patalpas. Net ir netiesioginiai saulės spinduliai, prasiskverbę į vidų, jau atlieka šildymo funkciją, o dažnai būtent to ir siekiama išvengti įrenginėjant saulės apsaugos sistemą.
Saulės kontrolės sistemų įrengimas leidžia sunaudoti gerokai mažiau energijos mikroklimato kontrolei ir taip mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Tai puiki priemonė, padedanti įgyvendinti aplinkosaugos standartus ir puoselėti ekologiją.
Fasado užsklandos gali būti pagamintos iš įvairių formų ir spalvų lamelių – tai suteikia laisvę architektūriniams sprendimams. Dažnai pastatų savininkai naudoja saulės kontrolės sistemas kaip vieną iš fasado puošybos elementų, suteikiančių modernumo ir estetikos. Ir priešingai: jeigu nenorite naudoti sistemos architektūriniuose sprendimuose, projektuojant pastatą, galima numatyti ją įrengti taip, kad ji būtų praktiškai nematoma. 4. Kokio tipo saulės kontrolės sistemų būna? Saulės kontrolės sistemas galite pasirinkti atsižvelgdami į jų funkcijas bei dizainą. BaremaRytai.lt svetainėje rasite šias kontrolės sistemų rūšis:
5. Į ką svarbu atsižvelgti, nusprendus įsirengti saulės kontrolės sistemą?
6. Kokiems statiniams galima taikyti saulės kontrolės sistemas? Saulės kontrolės sistemos – tai sprendimas, kuris tinka tiek naujos, tiek senos statybos pastatams. Jos puikiai tinkamos verslo ir prekybos centrams, viešojo naudojimo pastatams, tokiems kaip mokyklos ar darželiai, miesto savivaldybės, ligoninės, nuosaviems namams ir kitiems pastatams, turintiems didelius langus, vitrinas ar stiklines sienas.
Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
|