Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Atspausdinti pastatai, kokių dar nematėme - kam jie bus skirti ir kaip šią technologinę inovaciją įkvėpė... bitės?

2021-02-10 (11) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (220)
    Share

Kolorade įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Thinking huts“ Madagaskare ketina statyti ypatingus pastatus. Tai - ir svarbi pagalba tos šalies vaikams, ir statybų technologijų inovacija.

„Thinking huts“ nori Afrikoje statyti mokyklas, kad išsilavinimas mažiems vaikams būtų lengviau pasiekiamas. Tai nėra taip lengva, kaip atrodo. Šalyje, kur infrastruktūra nėra išvystyta, statybos yra labai sudėtingas procesas tiek dėl prastų kelių, tiek dėl energijos tiekimo. Tačiau „Thinking huts“ mano, kad turi technologiją, kuri padės mokyklas priartinti prie atokiausių bendruomenių.

60 % Madagaskaro pradinės mokyklos amžiaus vaikų negali gauti išsilavinimo. Taip yra dėl perpildytų ar tiesiog nepasiekiamų mokyklų ir prasto finansavimo. Tačiau „Thinking huts“ mano, kad galima pastatyti daugiau mokyklų, kurių išlaikymas bus pakankamai pigus.

 

„Thinking huts“ nori mokyklas tiesiog spausdinti. 3D spausdintuvai stipriai pagreitina statybų procesą - kelių mėnesių darbas atliekamas per kelias dienas. Be to, tam reikia visai nedaug darbo jėgos, todėl statybos yra pigios ir draugiškos aplinkai. „Thinking huts“ ketina naudoti suomiškus „Hyperion Robotics“ spausdintuvus.

Įdomu tai, kad „Thinking huts“ mokyklų dizainas buvo sukurtas žvalgantis į bičių korius - tai leido sukurti modulinį, lengvai prie įvairių poreikių pritaikomą dizainą.

„Thinking huts“ mokyklų pastatai bus sudaryti iš atskirų mažesnių modulių. Juos lengviau spausdinti mažais spausdintuvai. Kiti moduliai galės būti spausdinami įvairiomis konfigūracijomis, taip mokyklas pritaikant prie vietovės reljefo, kitų šalia esančių pastatų ar kelių. Durys ir langai bus gaminami vietinių meistrų, o ant stogo bus saulės jėgainės.

Kol kas „Thinking huts“ ketina spausdinti mokyklas pietų Madagaskare, tačiau jei projektas pasiteisins, šie pastatai galės atsirasti ir kitose pasaulio vietose. Tai suteiks vaikams galimybę mokytis ir kartu leis spausdinti dabar daug dėmesio sulaukiančias pastatų spausdinimo technologijas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(4)
Komentarai (11)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
60(9)
26(0)
24(0)
23(0)
22(0)
18(0)
15(0)
13(0)
Savaitės
75(0)
61(2)
59(0)
54(0)
51(4)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
75(0)