Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Saudo Arabijai fantazijos netrūksta: milžiniškos baterijos energija aprūpins prabangų 22 salų kurortą (Foto, Video)

2021-02-18 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (55)
    Share

„Foster + Partners“ sukūrė spalvingą salų rojų turizmo plėtrai Saudo Arabijoje. „Coral Bloom“ kurortas lankytojams pasiūlys prabangų poilsį, o visus energijos poreikius užtikrins milžiniška 1000 MWh baterija, kaupianti saulės ir vėjo energiją.

Saudo Arabijos naftos ištekliai kada nors pasibaigs, todėl, žvelgiant į ateitį be iškastinio kuro, šalyje vystomos švarios energijos iniciatyvos, kurioms vadovauja karūnos princas Mohammedas bin Salmanas, siekdamas paversti šalį turizmo tašku. Užmojai iš tikrųjų yra stulbinantys, o Qiddiya „giga-projektas“ ir Sharaanas, vystomas Jeano Nouvelio, yra tik du pastebimi pavyzdžiai.

„Coral Bloom“ bus dalis didesnio Raudonosios jūros projekto, kuris taip pat apima „Foster + Partners“ Raudonosios jūros oro uostą. Jis įsikurs Šurajaros saloje, kuri yra vartai į dar 21 nepaliestą salą, kuriomis turistai galės mėgautis.

22 salų energiją užtikrins saulės kolektoriai ir vėjo turbinos, kurios bus susietos su tuo, kas skelbiama kaip „didžiausia pasaulyje“ baterija , t. y. net 1000 MWh galios akumuliatorių masyvu.

 

Neseniai paskelbta Australijos 1,2 GW baterija iš tikrųjų bus šiek tiek didesnė, tačiau vis tiek kalbame apie didžiulį kiekį energijos.

Kiti į aplinką orientuoti ypatumai yra nuotekų valymas ir perdirbtų nuotekų naudojimas drėkinimui.

„Raudonosios jūros projekto plėtra vakarinėje Saudo Arabijos pakrantėje, apimanti 28 000 kv. km su 50 viešbučių, bus varoma tik vėjo ir saulės energija“, – aiškinama pranešime spaudai.

„Kompleksas priklausys nuo kone didžiausios pasaulyje 1000 MWh akumuliatorių saugyklos. Ją reikia saugoti, kad būtų palaikomas visos energijos atsparumas, užtikrinantis naktį reikalingą energiją, kai saulės energijos generuoti neįmanoma. Tai taip pat užtikrins energijos tiekimą, kai dėl galimų gedimų ar smėlio audrų, turinčių įtakos gamybai, energija nutrūksta. Saulės ir vėjo energijos derinys taip pat garantuos patikimą energijos tiekimą į paskirties vietą.“

Šurajaros saloje iš viso bus 11 viešbučių, kuriuos visus projektuoja „Foster + Partners“. Anot kompanijos, jie buvo suprojektuoti atsižvelgiant į pasaulį po COVID-19 pandemijos, todėl juose nėra koridorių, jie orientuoti į lauko erdvę ir vėdinimą. Pastatai bus kraštovaizdyje su ilgais takais ir prieplaukomis, kur galėsite maloniai pasivaikščioti.

 

Struktūriškai kurortai bus surenkami ne vietoje, naudojant lengvas medžiagas. Ši teritorija taip pat bus iš dalies sutvarkyta, kuriant naujus paplūdimius ir marias, kas taip pat turėtų padėti sustiprinti salą nuo kylančio jūros lygio, tačiau projektuotojai teigia, kad gamtos grožis išliks.

„Mūsų Šurajaros vizija yra įkvėpta natūralios salos būklės, o viešbučiai sukurti taip, kad susidarytų įspūdis, jog jie nuplaukė paplūdimiu ir įsitaisė tarp kopų beveik kaip dreifuojanti mediena“, – priduria „Foster + Partners“.

„Mūsų naudojamos medžiagos ir nedidelis jų daromas poveikis užtikrina nepaliestos aplinkos apsaugą, o salos papildymai padeda sustiprinti tai, kas jau yra, taigi iš to kyla ir pavadinimas „Coral Bloom“ (liet. Koralų žiedas).

Pirmieji svečiai į „Coral Bloom“ kurortą turėtų atvykti 2022 m. pabaigoje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
29(4)
28(3)
25(0)
23(0)
16(0)
15(1)
15(0)
14(0)
13(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)