Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Statybų pasaulyje

Didžiausios ir daugiausiai aukų pareikalavusios tiltų griūties katastrofos istorijoje – tiltas, kurio subyrėjimą lėmė klouno pasirodymas, garsioji griūtis Genujoje, sukrėtusi visą pasaulį, ir mirtingiausia katastrofa, nusinešusi net 4000 gyvybių (Foto, Video)

2021-06-23 (0) Rekomenduoja   (30) Perskaitymai (220)
    Share

Nors tiltai laikomi vienomis atspariausiomis pasaulio struktūromis, neretai jie sugriūna, nusinešdami daugybės žmonių gyvybes.

Nors tiltai yra vieni iš didžiausių inžinerijos žygdarbių istorijoje, retais atvejais jie netikėtai ir katastrofiškai griuvo dėl struktūrinių trūkumų, oro sąlygų ar per didelio svorio.

Šie septyni tiltų sugriuvimai yra vienos iš didžiausių katastrofų.

1. Great Yarmouth kabantysis tiltas, Anglija, 1845 m.

Žuvusiųjų: 79

1845 m. gegužės 2 d. popietę linksmybės Anglijos mieste Great Yarmouth staiga virto siaubu. Norėdamas pristatyti Williamo Cooke‘o cirko atvykimą, klounas Arthuras Nelsonas potvynio metu ketino pasiplaukioti skalbinių skalbtuvėje Bure upe.

Nepaisant kritulių, keli tūkstančiai žiūrovų nusidriekė upių pakrantėse, o šimtai žmonių, įskaitant daug vaikų, perpildė per upę 1829 m. pastatytą pakabinamąjį tiltą, kad galėtų pamatyti reginį.

Nelsonui praplaukus po tiltu, stebėtojai staiga pasislinko iš vienos jo pusės į kitą, kad stebėtų klouno kelionę. Dėl staigaus svorio pokyčio, tilto grandines nutruko. Kai tilto važiuojamoji dalis pasisuko statmenai, visi buvę ant tilto sukrito į upę. Nelaimės metu žuvo 79 žmonės, tarp jų 59 vaikai, kai kurie buvo vos dvejų metų.

Katastrofos priežastimi buvo įvardyta netinkamai suvirinta jungtis.

2. Pont de la Basse-Chaîne, Praancūzija, 1850 m.

Žuvusiųjų: 226

1850 m. balandžio 16 d. perkūnijai užklupus Anžė miestą, Prancūzijoje, bene 500 prancūzų kareivių batalionas stengėsi išlikti tiesiai, žygiuodami per Meino upę per Basse-Chaîne tiltą.

 

Didelis vėjas kartu su karių ritmingų žingsnių jėga privertė 100 m ilgio pakabinamąjį tiltą stipriai siūbuoti, dėl kurio nutrūko vieliniai kabeliai.

Vienas iš tilto ketaus bokštų nugriuvo ant kareivių, o tilto pagrindas smuko žemyn į upę. Žuvo net 226 žmonės.

Dėl avarijos buvo kaltinama audra, tilto inkarų korozija ir karių sinchroninis žingsniavimas.

Tilto griūtis, kartu su kitais, tokiais kaip Didysis Jarmutas, sukėlė nerimą dėl pakabinamų tiltų saugumo – kitas tokios konstrukcijos tiltas Prancūzijoje buvo pastatytas tik po 20 metų. Nelaimė taip pat parodė karių „laužyto žingsniavimo“ svarbą kertant tiltus, kad būtų išvengta pavojingo rezonanso.

3. Whangaehu upės geležinkelio tiltas, Naujoji Zelandija, 1953 m.

Žuvusiųjų: 151

1953 m. Kalėdų išvakarėse, 22:21 val. greitasis keleivinis traukinys Velingtonas-Oklendas su 285 keleiviais ir įgula priartėjo prie Whangaehu upės geležinkelio tilto Tangiwai kaime, Naujojoje Zelandijoje.

Prieš kelias minutes nuo netoliese esančio Ruapehu kalno nuslinkusi vulkaninė purvo nuošliauža sugriovė dalį tilto – į upę įlėkė šeši geležinkelio vagonai.

 

Greitos lokomotyvo ekipažo reakcijos dėka, nuspaudus avarinius stabdžius, paskutiniai trys vagonai išsilaikė ant bėgių. Tačiau, nepaisant didvyriškų pastangų, žuvo net 151 žmogus.

Pirmojo karališkojo turo metu, lankydamasi Naujojoje Zelandijoje, karalienė Elžbieta II išreiškė užuojautą aukoms, praėjus kelioms valandoms po avarijos per Kalėdinę transliaciją iš Oklando ir aplankė išgyvenusiuosius.

4. Morandi tiltas, Italija, 2018 m.

Žuvusiųjų: 43

Meniško ir novatoriško dizaino Morandi tiltas, po jo atidarymo 1967 m., tapo Italijos uostamiesčio Genujos orientyru. Tačiau 2018 m. rugpjūčio 14 d. per stiprų vasaros lietų pietinėse tilto atramose nutrūko kabeliai, dėl kurio jo vakarinės pusės dalys sugriuvo.

Dešimtys automobilių A10 greitkelyje iš 45 m aukščio nukrito į Polcevera upę ir ant gretimų gatvių bei geležinkelio bėgių. Nelaimės metu žuvo 43 žmonės, dar 16 buvo sužeista.

Vienas iš trijų tilto siaurų A formos rėmų bokštų subyrėjo, tačiau rytinė atkarpa liko stovėti. Nepriklausomas tyrimas dėl  griūties kaltino plieninių kabelių koroziją, kai tilto betono įtrūkimai leido vandeniui ir druskingam orui prasiskverbti į vidų. Pakaitinis tiltas atidarytas 2020 m. rugpjūčio mėn.  

 

Tęsinys kitame puslapyje:

1 | 2
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(33)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(30)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
24(2)
24(0)
21(0)
19(0)
18(0)
17(0)
16(0)
12(2)
10(0)
Savaitės
73(1)
71(0)
63(0)
61(0)
56(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)