Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Daugiabučiai ir jų aplinka (Statybų pasaulyje | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-01-23 -14
Daugelis turbūt dar pamena senus unitazus, kurie turėjo keistą „lentynėlę“. Pabandykime pasiaiškinti, kame slypėjo ypatingos konstrukcijos paslaptis ir kodėl toks „dizainas“ praktiškai išnyko kartu su sovietine epocha?
(19) 2018-12-18 7
Kiekvienas, apžiūrinėdamas tipinį sovietmečiu statytame daugiaaukštyje suprojektuotą butą, bent sykį tai tikrai susimąstė, kuriems galams reikalingas palubėje esantis langas tarp virtuvės ir vonios arba tualeto.
(24) 2018-11-29 70
Didelė žmonių dalis (tarp kurių ir aš) gyvena daugiabučiuose namuose. Prasidėjus šildymo sezonui oro pašalinimas iš šildymo sistemos viena iš esminių problemų, dėl kurių kenčia daugiabučio namo gyventojai. Šildymo sezono metu viršutinių aukštų radiatoriuose susidaro oro kišenės, kurios sumažina pro juos tekantį termofikato kiekį, tuomet butuose nepakanka šilumos.
(2) 2018-01-15 7
Ieškote būsto. Nuvykote jo apžiūrėti, susipažinote su savininkais, tačiau nesate tikri, ar bus saugu tamsiu paros metu pareiti namo nuo autobuso stotelės. Ką darote? Tikriausiai apklausiate gyventojus, tyrinėjate aplinką ir, vadovaudamiesi patirtimi, priimate sprendimą. Kokia tikimybė, kad jis bus teisingas? Kita situacija. Mieste nusprendžiama statyti paminklą, įvyksta konkursas. Išsirenkamas paminklas. Ar jis bus lankomas? Jei taip, kokių žmonių? Kokiais tikslais? Kaip išrinkti tinkamiausią jam vietą ? Abiem atvejais gali pagelbėti mokslininkai.
(0) 2017-07-27 1
Londone sudegęs daugiabutis privertė susizgribti ir lietuvius. Ar mūsų daugiabučiai iš tiesų saugūs? Ar jie atitinka priešgaisrinius reikalavimus? Į šiuos klausimus atsakymų ieško GRYNAS.lt žurnalistai.
(13) 2016-12-14 64
Paskutinę savaitę dirbančio ministro Trečioko Aplinkos ministerija dar spėjo pradžiuginti šalies nekilnojamojo turto vystytojus. Žinoma – paprastų žmonių sąskaita. Statant butus miestų centruose, ypač senamiesčiuose, statybininkams leista įrenginėti perpus mažiau automobilių statymo vietų nei dabar. Viena parkavimo vieta galės būti įrengta keturiems butams.
(3) 2016-09-11 41
LRT RADIJO klausytojas Julius, išgirdęs apie žemės drebėjimą Italijoje, susirūpino Lietuvos pastatų saugumu. „Norėčiau pasiteirauti, kiek balų žemės drebėjimą atlaikytų mūsų blokiniai namai? Kaip tik tokiame gyvenu“, – pasakoja klausytojas.
(3) 2016-05-23 4
Neskoningai sutvarkytų daugiabučių balkonų galima rasti ir Lietuvoje, tačiau Rusijoje ši mada pasiekusi kur kas aukštesnį lygį.
(1) 2016-05-17 2
Už daugiabučio namo balkonų išorinį remontą gali tekti mokėti visiems jo gyventojams – net ir tiems, kurių butai neturi balkono, LRT radijui teigė Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento statybos normavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Baranauskas.
(7) 2016-05-09 -17
Nusipirkti ir įsirengti butą – tik pirmas žingsnis patogaus gyvenimo link. Įsikėlę į naujus namus, automobilį vairuojantys naujakuriai dažnai susiduria su klausimu – kur statyti transporto priemonę?
(8) 2016-05-07 10
Komunaliniai butai – šiaip jau sovietmečio atgyvena. Tačiau šios „komunalkos“, kuriose vonios kambariu ir virtuve dalijasi 10–12 gyventojų, apsistojusių skirtinguose kambariuose, toliau sėkmingai gyvuoja buvusioje Rusijos imperijos sostinėje Sankt Peterburge, rašo naujienų agentūra AFP.
(0) 2016-04-22 17
Šylant orams prasideda butų remontų sezonas ir ima gausėti daugiabučių gyventojų skundų Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kad jų kaimynai, remontuodami butą, jame savavališkai griauna sienas ir taip kelia grėsmę viso namo konstrukcijoms.
(2) 2016-02-09 20
Žalias, vešlios lapijos apgaubtas namas Turino centre buvo suprojektuotas architekto Luciano Pia. Jo fasadą puošia net 150 medžių, o vidinis sodas labiau primena mišką.
(9) 2015-11-12 63
Šią savaitę Singapūre vykusiame Pasaulio architektūros festivalyje (WAF) buvo paskelbti geriausi pasaulio pastatai. Konkurse dalyvavo net 700 darbų iš 47 pasaulio šalių. Jūsų vertinimui – geriausias daugiabutis „The Interlace“ Singapūre, projekto autoriai – studijos OMA ir „Buro Ole Scheeren“.