Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Idėjos ir išradimai (Statybų pasaulyje | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-12 30
Vos per dvi savaites net 23 architektūros portalai iš užsienio kreipėsi į lietuvių kompaniją „DO Architects“ prašydami leidimo perspausdinti jų kūrinius - cilindro formos, primenančius didelius šiaudų ritinius, namus. Riedantys namai netrukus turėtų atsirasti Kuršių marių pakrantėje.
(17) 2014-11-20 72
<em>Ar taps or­bi­ti­nis mies­tas prie­bė­ga žmo­nėms glo­ba­li­nės ka­ta­stro­fos at­ve­ju? Ar ga­lės jis tap­ti skry­džių į kos­mo­są aikš­te­le? Ar iš vi­so yra be
(1) 2014-10-08 16
Eifelio bokšto lankytojams pirmadienį sukosi galvos, kai Paryžiaus merė pristatė naujas stiklines grindis garsiausiame sostinės orientyre. Tai milijonams turistų turėtų suteikti visiškai kitokią perspektyvą į labiausiai lankomą pasaulio miestą.
(0) 2014-10-02 5
Nesvarbu, ar laukiate milžiniškoje eilėje masinių išpardavimų metu, ar tiesiog stovyklaujate miške... yra nemažai situacijų kuomet, rodos, nesinori nieko daugiau, kaip tik prigulti čia ir dabar.
(7) 2014-09-16 27
Žinoma, mūsų šalyje uolinių skardžių nėra. Tačiau virš prarajos kybančio gyvenamojo namo su garažu projektas – išties kerintis ir realiai įgyvendinamas.
(2) 2014-08-07 8
Namelis medyje tik be medžio – taip galima apibūdinti trijų vokiečių dizainerių projektą pavadintą „Seelenkiste“ (liet. „Dvasios dėžė“). Nediduką, keistos formos pastatą galima būtų pritaikyti įvairiai, bet jo kūrėjų pagrindinis tikslas buvo sukurti prieglobstį skirtą meditacijai gamtoje.
(2) 2014-06-17 27
Amerikietis Bruce Campbell šešis mėnesius per metus gyvena lėktuve "Boeing 727". Daugelį metų dirbęs inžinieriumi, pensininkas iš Oregono valstijos norėjo tinkamai pritaikyti lėktuvą, kuris jau atitarnavo savo laiką. Ir jam pavyko - miške stovinčiame lėktuve jis įsirengė sau namus.
(16) 2014-06-05 120
Tikrus stebuklus Žemėje žada grūdintu stiklu apsaugoti saulės baterijų keliai. Jie ne tik renka nemokamą saulės energiją, bet ir išsprendžia daugybę naktimis, žiemą ar potvynių metu kylančių problemų.
(0) 2014-05-12 19
Nusprendę statyti nuosavą būstą naujakuriai ilgai matuoja ir skaičiuoja kaip, iš ko ir per kiek laiko būstas turėtų būti pastatytas. Ilgas ir alinantis statybų procesas dažniausiai užtrun
(1) 2014-04-23 4
Jeigu vertinate komfortą ir erdvę, tai šie namai tikriausiai ne jums. JAV ir Didžiosios Britanijos dizainerių komanda sukūrė mini namukus, kurie „už prieinamą kainą“ taps bilietu į nuosavą būstą daugeliui jaunų žmonių.
(3) 2014-04-16 2
1964-ųjų metų Niujorko pasaulinėje mugėje (The New York World's Fair) buvo pristatytos karščiausios tų laikų technologinės naujovės ir ateities technologijų prognozės. Kai kurie spėjimai išties pasitvirtino, tačiau nemaža dalis taip ir liko brėžiniuose.
(5) 2014-04-15 21
Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, sukurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai.
(34) 2014-03-24 -1
Kodėl greitieji traukiniai negalėtų būti džiaunami ant dangoraižių sienų? Tokia mintis šovė į galvą dviem britų dizaineriams, kurie įsitikinę, kad toks greitųjų traukinių parkavimo būdas padėtų erdvės stokojančiuose didmiesčiuose sutaupyti erdvės ir padidinti transporto galimybes.
(1) 2014-03-24 4
Kaip teigia „Pop-up House“ kūrėjai, jų suprojektuoto pasyvaus namo surinkimas yra „paprastesnis nei „Ikea“ baldų“. Sienų ir lubų plokščių, pagamintų beveik vien tik iš izoliacinės medžiagos, surinkimas labiau primena žaidimą „Lego“ nei tikras statybas. Pastatytas namas yra pigus ir gali apsieiti be papildomo šildymo.
(6) 2014-02-11 0
Apie tokias duris pasvajoti galėtų net ir prašmatniausiais erdvėlaiviais keliaujantys "Žvaigždžių Karų" ar kitų panašaus pobūdžio fantastinių filmų herojai. Tiesa, pavadinti šį austrų dizainerio Klemenso Torgglerio kūrinį durimis būtų mažų mažiausiai įžeidimas. Tai veikiau inžinerijos magijos šedevras, paslankioji skulptūra ir iliuzionisto triukas viename. Pro kurį, tenka pripažinti, galima įeiti ir išeiti.