Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Statinių atsparumas (Statybų pasaulyje | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-02-19 11
Ar norėtumėte gyventi prabangiame bute viršutiniame dangoraižio aukšte? Įspūdingas vaizdas ir pats geriausias butas visame pastate yra ne vieno žmogaus svajonė. Tačiau jei jus kamuoja jūros liga, tikriausiai šių svajonių turite atsisakyti.
(0) 2019-01-21 45
Honkongas - 7,5 milijonus žmonių turintis milžiniškas miestas. Nieko nestebina faktas, kad jame stovi daugybė įspūdingo dydžio dangoraižių - juk visiems šiems žmonėms reikia kažkur dirbti ir gyventi. Tačiau kiek keista tai, kad šie dangoraižiai kartais atrodo nebaigti - turi akivaizdžiai tuščių aukštų ar skylių. Kodėl taip yra?
(0) 2018-05-11 0
Lietuvoje galima pasidžiaugti senamiesčiais ir kitomis istorinėmis vietomis, kuriose iki šiol aktyviai naudojami šimtmečius skaičiuojantys pastatai. Iki šiol stebimės išlikusiais antikiniais pastatais, kurie atlaikė gamtos ir laiko sukeltas negandas. O ar šiuo metu itin aktyviai statomi biurų centrai ir šiuolaikinė architektūra džiugins gyventojus ir po keleto šimtų metų?
(0) 2017-07-27 1
Londone sudegęs daugiabutis privertė susizgribti ir lietuvius. Ar mūsų daugiabučiai iš tiesų saugūs? Ar jie atitinka priešgaisrinius reikalavimus? Į šiuos klausimus atsakymų ieško GRYNAS.lt žurnalistai.
(0) 2017-07-10 45
Praėjo daugiau nei 1500 metų nuo Romos imperijos žlugimo, o jų pastatai tebestovi dar vis. Tuo tarpu šiuolaikiški cemento gaminiai ir statiniai nuovargio ženklus pradeda rodyti beveik iškart, jau po metų ar kelių.
(3) 2016-09-11 41
LRT RADIJO klausytojas Julius, išgirdęs apie žemės drebėjimą Italijoje, susirūpino Lietuvos pastatų saugumu. „Norėčiau pasiteirauti, kiek balų žemės drebėjimą atlaikytų mūsų blokiniai namai? Kaip tik tokiame gyvenu“, – pasakoja klausytojas.
(0) 2016-08-15 -6
1991 metų rugpjūčio 8 dieną aukščiausia tuo metu pasaulyje struktūra, kurios aukštis siekė 646 metrus, staiga pakrypo, sulūžo ir sugriuvo. Šis statinys buvo dvigubai aukštesnis už antrą pagal aukštį objektą Europoje, o pagal šį parametrą jo niekas taip ir neaplenkė, kol buvo pastatytas šiuo metu aukščiausio pasaulyje pastato titulą turintis „Burj Khalifa“ (aukštis – 828 metrai). Tačiau įdomiausia yra tai, kad šio pastato griūties beveik nepastebėjo likęs pasaulis.
(0) 2016-07-29 -4
Didžiulis potvynis sukėlė daug streso ir nelaimių Nepale. Mirė daugybė žmonių ir nemažai liko sužeista. Viena lokali tragedija net buvo užfiksuota.
(2) 2016-06-30 11
Pasaulyje nemažėjant taršos lygiui, ateityje būsime priversti investuoti į vadinamąją žaliąją techniką, todėl mokslininkai jau dabar siūlo kuo greičiau kurti biomimetines medžiagas.
(9) 2016-06-16 29
Ambicingais, o neretai net ir šiek tiek bauginančiais projektais pastaruoju metu pasaulį stebinanti Kinija nusprendė pastatyti dar vieną nepaprastai aukštą Stiklo tiltą – nepaisant to, kad jau pastatė vieną, kuris pasirodė besąs ne toks stiprus, kokio galbūt tikėjosi daugelis. Todėl BBC korespondentas nusprendė imti ir patikrinti naujojo 300 metrų aukščio Stiklo tilto virš Zhanjiajie Nacionalinio miškų rezervato tvirtumą – iš visų jėgų smogdamas į jį kūju. Ir kaipgi Stiklo tiltas?
(2) 2016-06-16 42
Daugelis statybų kompanijų nuolat bando atrasti naujų būdų, kaip pigiai ir kokybiškai įrengti pastatus. Štai bendrovė „Fiction Factory“ sukūrė namus iš kartono, kuriuos galima pastatyti akimirksniu ir tvirtumu jie nenusileidžia net mūrinėms konstrukcijoms.
(0) 2016-02-24 19
Kauno technologijos universiteto (KTU) doktoranto Vykinto Samaičio mokslinė veikla sulaukė tarptautinio įvertinimo – jam stipendiją skyrė Amerikos akustikų asociacija (angl. Acoustical Society of America).
(4) 2016-01-14 59
Na gerai, gal ne visai per 10 min. (tiek trunka viso proceso santrauka). Bet statybininkai užtrunka ne ilgiau kaip valandą, kitą. Įspūdingiausia tai, kad mūrijant tunelį štai tokiu būdu visiškai nenaudojama skiedinio – tunelio arkos detalės susineria tarsi lego kaladėlės. O vietoj skiedinio... O vietoj skiedinio naudojama gravitacija. Patikėkite, ji tunelio sienas laiko taip galingai, kad tuneliu drąsiai gali važinėti daugiatonis ekskavatorius. O jei netikite – pamatykite.
(7) 2015-11-26 42
Sako, griauti visada lengviau nei kurti ar statyti. Tačiau tai nereiškia, kad griovimo darbai visada sekasi kaip iš pypkės. Kartais griaunamam kaminui griūti niekaip nesinori ir jis kaunasi iš paskutiniųjų.
(3) 2015-10-07 47
Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai – turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai – filmų kūrėjų taikiniais. Tačiau koks yra dangoraižių aukščio limitas?