Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Statinių vertinimas (Statybų pasaulyje | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2016-12-10 -7
Šių metų lapkričio pirmąją įsigaliojęs naujas statybų reglamentavimas sukėlė nemažas diskusijas visuomenėje. Daugeliui įdomu, kokios permainos laukia. Grynas.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kas vis dėlto pasikeitė nuo lapkričio pirmosios, kokie nauji reikalavimai taikomi pastatams ir kuo tai gali būti naudinga aplinkai.
(13) 2016-12-08 10
Pasvalio rajone „Ekie namo“ įmonės pastatytas ir sertifikuotas pirmasis gyvenamosios paskirties A++ klasės namas Lietuvoje. Iki šiol buvo sertifikuoti tik negyvenamosios paskirties A++ būstai. Pagal energinį naudingumą pastatai skirstomi į 9 klases: nuo G iki A++. Pastarosios klasės sertifikatas rodo, kad pastatas beveik nenaudoja energijos, o reikalingą minimalų kiekį gauna iš saulės, vėjo ir kitų atsinaujinančių šaltinių. Statybų įmonės vadovas Žilvaras Čiplys pasakoja apie šio namo išskirtinumą, privalumus ir iššūkius, su kuriais susidūrė jį statant.
(3) 2016-11-17 3
Varžybas dėl energiškai naudingiausio namo laimėjo ir pirmojo Lietuvoje A++ klasės namo titulą pelnė Varėnos rajone, Panaros kaime, įsikūrusi „Pilnų namų bendruomenė“. Čia pastatytas šiuo metu energiškai efektyviausias pastatas Lietuvoje.
(9) 2016-11-11 3
Yra tokia valdžios funkcija – vartotojų apsauga. Valdžia labai mielai jos imasi ir vartotojų interesais gali pagrįsti kone kiekvieną savo sprendimą. Tie sprendimai paprastai yra susiję su papildomų apribojimų nustatymu. Tų reikalavimų įgyvendinimas kainuoja, ir vartotojas susimoka nemažą kainą už tai, kad būtų tokiu būdu apsaugotas.
(24) 2016-11-02 16
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, statybos apimtys mūsų šalyje auga nesustodamos – pirmą metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2015 m., išduotų naujų pastatų statybą leidžiančių dokumentų skaičius augo 7,2 proc., o individualių namų leidimai sudarė 97,6 proc. visų išduotų statybos leidimų.
(0) 2016-09-25 14
Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 d. bus taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams.
(2) 2016-05-27 34
Britai teigia, kad pietvakarinėje Jungtinės Karalystės dalyje iškilsianti atominė elektrinė „Hinkley C“ bus brangiausias objektas visame pasaulyje.
(0) 2016-04-22 15
Šylant orams prasideda butų remontų sezonas ir ima gausėti daugiabučių gyventojų skundų Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kad jų kaimynai, remontuodami butą, jame savavališkai griauna sienas ir taip kelia grėsmę viso namo konstrukcijoms.
(7) 2016-04-19 8
Per pirmąjį šių metų ketvirtį šalyje užregistruota daugiau energiškai taupių pastatų negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
(0) 2016-02-24 19
Kauno technologijos universiteto (KTU) doktoranto Vykinto Samaičio mokslinė veikla sulaukė tarptautinio įvertinimo – jam stipendiją skyrė Amerikos akustikų asociacija (angl. Acoustical Society of America).
(28) 2016-02-07 62
Investicijos pasiteisino. Vilniečiai, gyvenantys išskirtiniame daugiabutyje, ant kurio stogo prieš trejus metus buvo sumontuota saulės jėgainė, laukdami šildymo sąskaitų nesinervina. Jėgainė praėjusiais metais už pagamintą elektros energiją jiems uždirbo 7,7 tūkst. eurų. Tai – 14 proc. daugiau, nei namo gyventojai sumokėjo už šildymą ir tiekiamą vandenį.
(8) 2016-01-25 83
Kinų nukopijuoti analogai, estiškojo „Skype“ sėkmė ir sutaupyta daugybė energijos – tą žada Ignas Šlapkauskas, kartu su bendraminčiais sukūręs naują produktą, kuris yra toks elementarus ir keičiantis esamą supratimą, jog net sunku patikėti, kad niekas anksčiau apie tai nepagalvojo.
(1) 2015-10-17 13
Visuomenei pristatytas renovuojamas daugiabutis sostinės A. Mickevičiaus gatvėje – pirmasis šalyje, kurio gyventojai sutarė namo energinio naudingumo kartelę pakelti iki A klasės. Pagal dabartinius reikalavimus renovuojami daugiabučiai turi pasiekti ne mažesnę kaip C energetinę klasę, pranešime spaudai informuoja Aplinkos ministerija.
(20) 2015-10-08 0
Šnipiškės nelygu Šnipiškėms. Ilgus metus įsikaltą šio Vilniaus rajono, kaip medinio lūšnyno, įvaizdį trupina į šipulius modernios statybos, dešinįjį Neries krantą verčiančios naujuoju sostinės centru.
(0) 2015-10-07 12
Tai ne prabangus viešbutis ar poilsio centras, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o tik menui bei darbui skirta erdvė, pavadinta „inTegra House“. Šią vasarą prie Monio ežero Trakų rajone pradėjęs veikti kompleksas stebina ne tik čia vykstančių įvairių renginių gausa, bet ir stulbina architektūriniais sprendimais – pirmosiomis pasaulyje kedro grindimis ar įrašų studijai prilygstančia akustika.