Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Technologijų rinka

Ateities buitinė technika: šaldytuvai su fotokameromis, išmanios kaitlentės ir... (Video)

2015-09-14 (0) Rekomenduoja   (7) Perskaitymai (739)
    Share

Įsivaizduokite: iš ryto gulėdami lovoje keliais išmaniojo telefono paspaudimais pasidarote kavos, telefonu įjungiate viryklę, kuri pagal iš anksto nustatytą programą paruošia maistą, o būdamas parduotuvėje matote, kokie produktai guli namų šaldytuve. Tokią – ir visai netolimą – buitinės technikos ateitį mums piešia didieji gamintojai, naujausius produktus pristatę technologijų parodoje IFA 2015 Berlyne.

Anksčiau didžiausioje Europos technologijų parodoje IFA buvo demonstruojama vien tik elektroninė technika, tačiau technologijoms vis dažniau skverbiantis į mūsų buitį, atsirado ir buitinės technikos skyrius. Dabar IFA parodoje bent kelias dideles sales užima vien naujausia buitinė technika, o tai, kas čia parodoma, po kelerių metų atkeliauja ir į vartotojų namus.

Viskas iš vieno telefono

Viena ryškiausių pastarųjų metų buitinės technikos tendencijų – galimybė naujus prietaisus sujungti per aplikaciją į vadinamą „daiktų internetą“. Tiesa, šįmet didieji technikos gamintojai dar nesukūrė vieno standarto, kuris leistų skirtingų gamintojų įrangą sukurti į vieną sistemą – visi įrenginiai turi būti vieno gamintojo.

Pavyzdžiui, vokiečių bendrovės „Bosch“ ir Siemens“ aplikacija „Home Connect“ leidžia sujungti iš viso 9 buitinės technikos produktus.

„Visi su „Home Connect“ sujungti prietaisai patogiai valdomi išmaniuoju telefonu ar planšete. Tai – kavos aparatas, skalbyklė, šaldytuvas, kuriame integruota kamera, orkaitė ir t.t.“, – pasakojo „Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas, IFA parodoje dalyvaujantis nuo pat pirmojo karto, kai čia savo prekes pristatė buitinės technikos gamintojai.

Kol kas „Android“ ir „iOS“ aplikacija veikia tik pas vokiškai kalbančių šalių gyventojus, tačiau ateityje atkeliaus ir į kitas Europos, taip pat ir Lietuvos rinkas. Jau kitąmet programėlę ketinama pristatyti Skandinavijos šalyse.

Dar viena, šįmet pastebima tendencija buitinės technikos pasaulyje, anot A.Pesliako, – buities prietaisai visiškai pakeičia žmones. Jau „Siemens“ parodoje pristatė kavos aparatą EQ9, kuris kavą paruošia kaip profesionali barsita, nes kavos malimo rupumas automatiškai reguliuojamas dviejuose malūnuose.

O naujosios kaitlentės leidžia visiškai pamiršti apie nuobodžiavimą prie puodų.

„Anksčiau kaitlentės būdavo tarsi viena skylė, ant kurios turėdavai tiksliai pastatyti savo puodą. Dabar kaitinamas visas kaitlentės paviršius, nebereikia tiksliai derinti puodo dydžio, – pasakojo A.Pesliakas. – Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.“

Buities prietaisai – su kameromis

Įdomi daug dėmesio sulaukusi parodoje pristatyta „Bosch“ naujovė – šaldytuvas su dviem jame integruotomis kameromis. Kai tik šaldytuvo durelės atidaromos 45 laipsnių kampu, šaldytuve esanti kamera automatiškai padaro nuotrauką, kuri įkeliama į „debesis“.

Vėliau būdamas parduotuvėje savo išmaniuoju vartotojas gali pasižiūrėti, kokie produktai buvo šaldytuve paskutinį kartą jį uždarius ir geriau parinkti pirkinių krepšelį.

O štai AEG kompanija kamerą sumanė įtaisyti į orkaitę – parodoje pademonstruota „AEG ProCombi Steam Oven“ orkaitė su kamera. Ji susieta su telefonu per aplikaciją ir leidžia manyti, kaip maistas kepa realiu laiku.

Naujovės neaplenkė ir skalbyklių – pavyzdžiui, „Bosch“ skalbyklėse naudojama „ActiveOxygen“ technologija, kuri, gamintojų teigimu, nužudo 99, 99 proc. ant drabužių esančių bakterijų ir visa tai gali padaryti neaukštoje temperatūroje.

Atskirą stendą parodoje turėjusi Pietų Korėjos įmonė „Samsung“ pristatė išmanią skalbyklę, kurios skalbimo procesus galima kontroliuoti nuotoliniu būdu per „iOS“ arba „Android“ aplikaciją ir dar skalbimo metu įdėti papildomų drabužių.

Kiek kainuoja ateities buitinė technika?

Viskas, kas gražu ir modernu, turi savo kainą. Naujas kavos aparatas ar šaldytuvas gali kainuoti po kelis tūkstančius eurų. Vis dėlto A.Pesliakas atkreipia dėmesį, kad technologijos ne visuomet lemia didesnę kainą – kartais technologijos leidžia ir atpiginti įrenginių gamybą. Kaip pavyzdį jis pateikia šaldytuvus su „No Frost“ technologija.

„Naujausios technologijos buitinėje technikoje yra vis labiau prieinamos žmonėms ir palaipsniui tampa nebe įvaizdžio preke, o kasdienybe“, – sako A.Pesliakas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(7)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Paulius Grinkevičius
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
85(5)
51(0)
44(3)
31(2)
29(4)
28(0)
23(0)
22(2)
15(0)
15(0)
Savaitės
88(0)
76(2)
68(9)
67(6)
Mėnesio
151(27)
135(0)
111(1)
109(2)
108(0)