Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Technologijų rinka

Istorinis sandoris. NVIDIA už 40$ milijardų perka Arm procesorių kūrėją

2020-09-15 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (110)
    Share

Vienas iš stambiausių vaizdo plokščių gamintojų gerokai įtvirtina savo pozicijas puslaidininkių rinkoje

Vaizdo plokščių gamintoja NVIDIA nutarė įsigyti ARM procesorių gamintoją. Sandorio suma – $40 mlrd. Apie tai pranešė Japonijos korporacija SoftBank Group, kuriai dabar priklauso Arm.

NVIDIA svetainėje irgi atsirado pranešimas apie sandėrį, kur kompanijos vadovybė pasidalino smulkmenomis apie ateitį. Аrm taps kompanijos padaliniu, išlaikys savo būstinę Didžiojoje Britanijoje ir „toliau naudos savo atviro technologijų licencijavimo modelį, išlaikydama neutralitetą savo klientų atžvilgiu“.

Duodamas interviu Forbes, NVIDIA vadovas Jensen Huang pareiškė, kad, visų pirma, jo kompanijai teks integruoti savo technologijas „į platų Am tinklą“. SoftBank Group pareiškė, kad Arm – vienas iš svarbiausių kompanijos aktyvų, tačiau korporacija mano, kad NVIDIA sugebės geriau atskleisti lustų gamintojo potencialą.

Remiantis sandėrio detalėmis, sudarius kontraktą, Arm bus sumokėta $2 mlrd. ⁠SoftBank Group gaus $10 mlrd. pinigais, ir dar apie $21 mlrd. – NVIDIA akcijomis. Be to, dar $5 ⁠mlrd. bus sumokėti, priklausomai nuo būsimų Arm finansinių rezultatų. Pagal susitarimą, Japonijos kompanija ir jos fondas Vision Fund gaus 8% NVIDIA akcijų.

 

SoftBank Group nupirko Arm 2016 metais už $32 mlrd. Žinoma, per pastaruosius ketverius metus Arm pajamos išaugo nuo $1,2 mlrd. 2016 metais iki $1,9 mlrd., tačiau šis rezultatas nublanksta, palyginus su per tą patį laiką trigubai išaugusiomis NVIDIA pajamomis.

Pastarieji metai NVIDIA buvo itin sėkmingi – kompanijos akcijų kaina išaugo 107%, ir dėl to pavyko aplenkti Intel ir tapti stambiausiu lustų kūrėju ($300 mlrd. NVIDIA, $210 mlrd. Intel).

Kodėl šis sandoris toks svarbus?

Arm – vienas iš pagrindinių mobiliųjų lustų kūrėju, kurie naudojami daugumoje šiuolaikinės elektronikos. Kaip pažymi Bloomberg, Arm lustai veikia ne tik milijarduose išmaniųjų telefonų, bet ir daugybėje kitų įrenginių, tarp kurių ir prietaisai daugelyje Kinijos gamyklų. Be to, kompanijos sėkmę užtikrino nepriklausomybė nuo Softbank Group (Japonijos korporacija neužsiima lustų pardavimu ir gamyba). Pelną nešė licencijų pardavimas stambiems elektronikos rinkos žaidėjams (Apple, Samsung, Qualcomm, Intel ir Huawei).

Įsigydama Arm, NVIDIA siekia paspartinti dirbtinio intelekto skverbimąsi į žmonių kasdienybę. Dabar kompanijos vaizdo plokštes tiekia duomenų centrams, kuriuose vykdomas kalbos ir atvaizdų atpažinimas. Ateityje planuojama tiekti visą elektroniką, kurioje veikia Arm lustai.

 

2020 metai dabar tikrai įsimins dviem istoriniais įvykiais, susijusiais su ARM architektūra. Be šio sandėrio, dar, be abejo, kalba apie Apple sprendimą MacBook kompiuteriuose naudoti efektyviau energiją naudojančius nuosavos gamybos ARM lustus.

Galutinis pirkimo sutarties pasirašymas tarp NVIDIA ir SoftBank Group įvyks po 18 mėnesių. Per šį laiką Europos Sąjungos, Didžiosios Britanijos, JAV ir Kinijos reguliatoriai turės nuspręsti, ar šis susitarimas nepažeidžia antimonopolinių įstatymų.


republic.ru

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(17)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
57(0)
26(0)
16(0)
15(5)
13(0)
12(0)
11(0)
11(5)
11(1)
Savaitės
101(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
101(22)