Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Technologijų rinka

MIT inžinieriai sukūrė veido kaukę, galinčią sunaikinti virusus - paaiškino jų veikimo principą

2020-10-26 (6) Rekomenduoja   (15) Perskaitymai (385)
    Share

Tradicinės medicininės kaukės skirtos virusui sulaikyti ant savo paviršiaus, neleidžiant jam patekti į žmogaus kvėpavimo takus. Tokiu atveju pats infekcinis agentas išlieka gyvas, todėl po kiekvieno naudojimo apsauginę priemonę rekomenduojama išmesti. Amerikos mokslininkai sukūrė originalią daugkartinio naudojimo kaukę, galinčią sunaikinti beveik visų tipų virusus ir parodė neįprastą jos dizainą.

Masačiusetso technologijos instituto tyrėjų komanda sukūrė prietaisą, kuris ne tik sulaiko, bet ir užmuša virusus, veiksmingai sumažindamas infekcijos riziką. Išradimo veikimo principas yra virusų inaktyvavimas naudojant kaukėje įmontuotą varinį kaitinimo tinklelį.

„Tai visiškai nauja kaukės koncepcija, nes ji visų pirma neužblokuoja viruso. Tai iš tikrųjų leidžia virusui prasiskverbti per kaukę, tačiau jį sulėtina ir inaktyvina “, – sako Michaelas Strano, MIT chemijos inžinerijos profesorius.

Temperatūrą, kuri gali sunaikinti virusus (apie 90 ° C), galima pasiekti perleidžiant elektros srovę per 0,1 mm storio vario tinklelį arba naudojant termoelektrinį šildytuvą, kuris maitinamas baterijos pagalba. Mokslininkų sukurti prototipai naudoja 9 voltų bateriją, kuri suteikia pakankamai energijos tinkleliui keletą valandų pašildyti ir atvėsinti orą, iki žmogui jį įkvepiant.

Tyrėjų teigimu, tokių prietaisų kaina bus žymiai didesnė nei iš audinių gaminamų kaukių, tačiau jos bus nepakeičiamos situacijose, kai infekcijos rizika yra didelė. Mokslininkai jau kreipėsi dėl savo išradimo patentavimo ir planuoja artimiausiu metu pradėti bandymus.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(15)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
54(0)
50(3)
45(0)
41(0)
40(3)
35(0)
35(4)
32(0)
29(0)
28(0)
Savaitės
74(0)
62(2)
59(0)
58(2)
55(0)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
72(0)