Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Technologijų rinka

Rinkoje - nauji animuoti pašto ženklai

2008-05-26 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

Austrijos paštas išleido naujos kartos animuotą pašto ženklą. Jame pavaizduotas maždaug 3 sekundžių vaizdo fragmentas, kuriame užfiksuotas nacionalinėje Austrijos futbolo komandoje žaidusio Andreas "Andi" Herzog 1997 metais atliktas įvartis žaidžiant prieš Švedijos komandą.

Norėdami pamatyti judantį vaizdą spustelėkite pelės kursoriumi ant paveikslėlio.

Nors pati judančių vaizdų spausdinimo technologija egzistuoja jau daugiau kaip 60 metų ir jau buvo naudota spausdinant pašto ženklus, tai yra pirmasis atvejis kada vaizdo judėjimo trukmė yra tokia ilga, o vaizdo skiriamoji geba yra gan didelė.

Ši technologija vadinama lentikuliarine spauda (angl. lenticular printing). Spausdinant naudojama speciali linzė, vadinama lentikuliarine linze. Spausdinant šį ženklą buvo paimti 45 originalios televizijos transliacijos kadrai. Jie buvo atspausdinti linijomis, tarp linijų paliekant tuščius neatspausdinto vaizdo tarpus (angl. interlaced image). Prie tokio vaizdo pritvirtinus lentikuliarinę linzę, kiekvienu žiūrėjimo kampu matomos tik vieno iš 48 vaizdų linijos. Lengvai keičiant žiūrėjimo kampą (pavyzdžiui, lėtai pakreipiant nuotrauką) matomos kitos nuotraukos; jei kampas keičiamas palengva ir tolygiai, matomas judantis vaizdas.

Turbūt daug kas prisimena tokiu principu "veikiančius" kalendoriukus ir atvirutes. Šie ankstyvieji gaminiai buvo prastos kokybės, o atgaminamas vaizdas susidėdavo tik iš 2-3 kadrų. Dėl šios priežasties, norint pavaizduoti judesį, vienam kadrui tekdavo skirti didelę judesio amplitudės dalį. Norint, kad žmogaus akis vaizdą užfiksuotų kaip tolygų, vieną vaizdo sekundę sudaryti turi 16-24 kadrų (paveikslėlių).

Tai yra kol kas pats sudėtingiausias kada nors pašto ženklams naudotas lentikuliarinis vaizdas. Kitose šalyse - Suomijoje, Airijoje ir Šveicarijoje - pašto ženklams tokia technologija jau buvo naudota visai neseniai, tačiau jie nebuvo tokie tikroviški.

Ženklas yra tinkamas paštui siųsti, tačiau abejotina, jog jį kas nors realiai naudos laiškams arba siuntoms apmokėti. Tai yra pakankamai novatoriškas gaminys ir tikėtina, jog juo smarkiai domėsis kolekcionieriai. Be to, jo nominalas yra gan didelis - 5,45 Euro, taigi tipinius laiškus su juo siųsti būtų kiek nelogiška. Ženklas yra pakankamai didelis - 6,5cm pločio ir 4,7cm aukščio, taigi savo dydžiu, nominalu ir unikalumu jis tikrai išsiskirs filatelistų kolekcijose. Ženklą galima įsigyti Austrijos pašto internetinėje parduotuvėje už 5,45 Euro plius siuntimo mokesčiai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
37(1)
25(0)
24(6)
22(0)
20(3)
18(3)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
114(22)
58(0)
Mėnesio
150(2)
118(15)
114(22)
100(5)