Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vaizdo technologijos (Technologijų rinka | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2008-01-11 0
Šių metų pradžioje tiesiog apstu televizijos rinkos naujienų. Apie kai kurias jau rašėme, o štai dabar atėjo metas ilgai lauktai žiniai – pristatytas pirmasis pasaulyje lazerinis televizorius. Ir tai padarė Mitsubishi kompanija, kurios pirmieji prototipai pasirodė pernai metų pradžioje. Kompanija tuomet žadėjo, jog naujųjų išvakarėse rinką pasieks komerciniai modeliai. Ir ką gi - planai praktiškai išpildyti.
(3) 2008-01-07 0
Kompanija "Pioneer" JAV Las Vegas mieste vykstančioje parodoje CES2008 pristatė 9mm storio plazminio televizoriaus "Kuro" koncepciją. Toks storis - tai tikrai nedaug. Pavyzdžiui, telefonas "iPhone" savo ploniausioje vietoje siekia "net" 11,6mm. Gamintojo teigimu, produkte įdiegta technologija, kurios dėka "nebebus prasmės matuoti televizoriaus kontrasto gebą". Ar tai yra tiesa - pamatysime ateityje. Tiesa, savo namuose gaminį pamatysime tikriausiai tik kelerių metų bėgyje. Televiz...
(7) 2008-01-05 0
Kompanija 3M sukūrė ultrakompaktišką vaizdo projektavimo sistemą, kurią galima integruoti į praktiškai bet kokį elektroninį įrenginį. Naujojo projektoriaus aukštis apie 1,5cm, plotis apie 3cm, atkuriamas VGA (640x480 taškų) skiriamosios gebos vaizdas ), pašvietimui naudojami didelio intensyvumo šviesos diodai. Tikimasi, jog smarkiai plėtojantis mobiliųjų įrenginių rinkai tokie projektoriai patenkins vartotojų poreikį dideliems displėjams. Toks prietaisas be problemų...
(0) 2008-01-05 0
Pietų Korėjos kompanija „Samsung Electronics“ – viena iš didžiausių pasaulyje kompanijų gaminanti LCD televizorius – pademonstravo OLED 31 colio dydžio televizorių. „Samsung“ atstovai sako, kad šis televizorius bus pristatytas CES (Consumer Electronics Show) 2008 parodoje, kuri vyks Las Vegas (JAV) mieste 2008 metų sausio pradžioje.
(2) 2008-01-04 0
Japonijos korporacija „Fujitsu“ pranešė, kad nuo 2008 m. kovo mėn. nutrauks plazminių televizorių gamybą, nes ji tampa komerciškai nenaudinga. „Fujitsu“ buvo viena iš pagrindinių plazminių monitorių technologijos kūrėjų, pirmoji pradėjusi televizorių su plazminiais ekranais gamybą 1990 m. Prieš tai ji beveik du dešimtmečius investavo į mokslo tyrimus ir šios technologijos kūrimą Japonijoje bei JAV.
(0) 2007-12-01 0
SES SIRIUS, SES ASTRA kompanija pranešė apie sėkmingą naujojo palydovo SIRIUS 4 paleidimą į orbitą. SIRIUS 4 į kosmosą paleistas „ILS Proton“ raketa iš Baikonuro kosmodromo 18 lapkričio 4 val. 39 min. vietiniu laiku, 23 val. 39 min. Centrinės Europos laiku. Galutinė palydovo padėtis orbitoje bus pasiekta per keletą ateinančių savaičių. Po kruopščių bandymų orbitoje, komercinį palydovo naudojimą planuojama pradėti 2008 m. sausio pradžioje. SES ASTRA - tai SES kom...
(0) 2007-11-27 0
Integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėja TEO LT, AB (toliau – TEO) savo skaitmeninės televizijos GALA klientams pradėjo teikti videonuomos paslaugą. Internetinės televizijos (IPTV) technologijos pagrindu teikiamos paslaugos klientai galės televizoriaus ekrane užsisakyti norimus filmus ir juos peržiūrėti.
(0) 2007-11-21 0
Kompanijos "Olympus" padalinys "Future Creation Laboratory" sukūrė naujos kartos videokameros, galinčios įrašyti vaizdą 360 laipsnių horizontaliu ir 50 laipsnių vertikaliu kampu, prototipą. Vaizdas įrašomas "1080i full-HD" didelės raiškos standartu. Jam atkurti taip pat sukurtas specialus projektorius. Tiek kamerai, tiek projektoriui panaudota "Olympus" šiais metais pristatyta ašinės simetrijos išlenkto paviršiaus linzė (angl. axisymmetric free-form-surface lens).
(0) 2007-11-07 0
Amerikiečių Nacionalinio standartų ir technologijų instituto (NIST) Informacinių technologijų laboratorijos (Information Technology Laboratory) specialistai sukūrė taškinį grafinį displėjų, skirta neregiams atvaizduoti grafinius objektus panašiai kaip kad dabar paplitęs Brailio raštas.
(2) 2007-11-02 0
Masačusetso Technologijos Institute (MIT) sukurta realiu laiku piešiamus eskizus suprantanti sistema. Ją galima pritaikyti mokymo įstaigose ar tiesiog darant interaktyvų pristatymą jūsų įmonės klientams.
Daug informacijos apie šį sumanymą rasti nepavyko, tačiau filmuota medžiaga turėtų padėti suprasti kaip viskas veikia.
(4) 2007-10-20 0
Šiais laikais galima gauti įvairiausių charakteristikų displėjų – įvairaus dydžio, ryškumo ir kontrastingumo. Tačiau visi jie yra stačiakampiai. Tiesiog dabartinės technologijos iki šiol leido gaminti tik stačiakampius skystų kristalų ekranus. Tuo atveju, jei reikėdavo netradicinės formos ekrano (apvalaus, trikampio ir t.t.), tekdavo naudoti tą patį serijinį stačiakampio formos ekraną, uždegtą norimos formos kauke. Tačiau tai ne visada patogu. Nuo šiol skystų kri...
(6) 2007-10-06 0
Japonijos kompanija KDDI netoli Tokijo vykstančioje CEATEC parodoje pristatė erdvinės televizijos technologiją "Free-Viewpoint Video". Jos esmė - specialiai padarytas vaizdo įrašas. Iš viso naudojama 30 video kamerų, kuriomis vaizdas įrašomas iš įvairių apžvalgos taškų. Vėliau šie įrašai programiškai apjungiami ir sugeneruojamas trimatis vaizdas - lygiai tuo pačiu principu, koks yra naudojamas kuriant kompiuterinius žaidimus. Kol kas šią technologiją KDDI planuoja ...
(0) 2007-10-05 0
Tik prieš dvi dienas mes rašėme, jog Sony išleido televizorių XEL-1, turintį 3 milimetrų storio ekraną ir atkuriantį vaizdą su įspūdingu kontrastu 1 000 000:1. Ir ką gi, tenka toliau žavėtis Japonų technikos pasiekimais – Hitachi kompanija tarptautinėje parodoje CEATEC Japan 2007 pristatė naują displėjų, kurio kontrastas 8 000 000:1.
(0) 2007-10-04 0
Kompanija Hitachi America pranešė apie rinkoje greit pasirodysiančią naują interaktyvios klasės lentą StarBoard FX Duo, iš kitų panašių gaminių išsiskiriančią daugiataškine prisilietimų atpažinimo sistema. Nors tokios interaktyvios lentos jau nėra didelė naujiena net ir Lietuvoje, tačiau StarBoard FX Duo pasižymi visu spektru novatoriškų technologijų, leisiančių tikrai įdomias vizualizacijos galimybes.
(0) 2007-10-03 0
Kompanija Sony išleido televizorių XEL-1, turinti 3 milimetrų storio ekraną, pagamintą iš organinių šviesdiodžių. XEL-1 turi 11 colių (28 centimetrai) įstrižainę. Tai nėra pats didžiausias pasaulyje ekranas iš organinių šviesdiodžių, tačiau neabejotinai kol kas pats ploniausias ir apskritai pirmutinis televizorius su tokio tipo panele.