Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Spaudos ir leidybos technologijos (Technologijų rinka | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-08-13 4
Dramblius medžiojantiems brakonieriams yra svarbios tik šių gyvūnų iltys, tačiau Kenijos verslininkui Johnui Matano labiau rūpi... išmatos!
(1) 2017-04-06 -15
Šiais laikais popierius po truputį dingsta nuo darbo stalų. Tai, žinoma, normalu, nes viskas persikėlė į elektroninę erdvę. Tačiau kartais, kai norime ką nors greitai pasižymėti, nupiešti greitą eskizą ar parašyti trumpą priminimą dar griebiamės popieriaus lapo. Jis, žinoma, labai greitai išmetamas, nes jo reikia tik toms kelioms minutėms. Rinkoje yra prietaisas, skirtas būtent šiam popieriaus lapui pakeisti.
(0) 2017-03-03 11
Žurnalistas Laszlo Biro, visą dieną rašydamas tekstus redakcijoje, pastebėjo, koks iš tiesų nepatogus yra rašalinis parkeris – rašalas ilgai džiūdavo, o vienas neatsargus judesys galėdavo sugadinti visą prirašytą puslapį. Deja, laikraščių spaustuvėse naudojamas greitai džiūstantis rašalas parkeriams buvo per tirštas.
(0) 2016-05-05 43
Elektroninio rašalo technologija, dar vadinama E-Ink, dabar atrodo pasenusi ir turi tam tikrų trūkumų. Tačiau mokslininkai iš Kinijos bendrovės „OED Technologies“ nusprendė įrodyti priešingai ir sukūrė pirmąjį pasaulyje E-Ink ekraną grafeno pagrindu.
(4) 2015-04-27 111
Šiuos rašiklius žino ir yra išbandę daugelis žmonių. Tačiau nedaugelis yra pagalvoję, kodėl rašiklio antgalis atrodo būtent taip, o ne kitaip.
(0) 2015-03-16 5
Naujos technologijos sparčiai veržiasi į mūsų gyvenimus. Internetu jau tvarkome daugybę kasdieninių bei verslo reikalų. Buvo tik laiko klausimas, kada į šią erdvę persikels ir pasaulyje ypatingai greitai populiarėjančios „Web2Print“ paslaugos, dar vadinamos tiesiog spaustuve internete.
(0) 2014-11-28 14
Apsipirkę parduotuvėje dažnas iš mūsų su savimi pasiima ir kasos čekį, nes, kaip pataria finansų ekspertai, išlaidas reikia sekti ir planuoti, o su kasos čekiais tai padaryti gerokai paprasčiau. Vis dėlto ne vienas ilgiau rankoje palaikęs kasos čekį pastebėjo, kad šis kartais palieka dažų pėdsakų. Būtent šie dažai ir gali pridaryti problemų. Bent jau tokias prielaidas kelia tyrėjai, atlikę keletą eksperimentų. Žurnalistai aiškinasi, ar iš tiesų kasos čekiai gali būti pavojingi ir kaip šias rizikas valdyti?
(0) 2014-06-05 33
Naudotų knygų parduotuvėse ore tvyro savitas kvapas, tačiau ar susimąstėte kas sukuria šį nostalgišką aromatą. Britų chemikas sukūrė infografiką paaiškinančią, kaip ir kodėl skiriasi senovinių bei naujų knygų kvapai.
(16) 2014-05-07 10
Keturi iniciatyvūs studentai, tarp kurių ir du lietuviai, tikisi užkariauti pasaulį naujos kartos užrašų knygelėmis, kurios tausos gamtą, mažins popieriaus suvartojimą ir pakeis nusistovėjusį požiūrį į mums įprastus popierinius sąsiuvinius.
(4) 2014-04-07 6
Teksto šriftą dažnas keičia tam, kad būtų patogiau skaityti ar dėl patrauklesnės išvaizdos. Tačiau 14-metis Suviri Mirchandan įrodė, kad tinkamai parinktas šriftas gali sutaupyti nemažai pinigų – vien dėl to, jog toms pačioms raidėms atspausdinti reikia mažiau rašalo. Vien JAV vyriausybė, paklausiusi jo siūlymo, kasmet galėtų sutaupyti apie 234 mln. dolerių.
(5) 2011-12-21 1
Kiekvienas menininkas žino, kad vienas iš geriausių įkvėpimų gali būti tikri objektai ar gamta. Ar įsivaizduojate apie galimybę paimti į rankas rašiklį, juo nuskaityti spalvą ir ja rašyti ar piešti ant popieriaus? Jin Sun Parkas sugalvojo būtent tokį rašiklį.
(9) 2011-01-04 1
Senos geros šiugždančių grynųjų pinigų kupiūros, kaip ir daug kas skaitmeniniame nūdienos pasaulyje, netrukus taipogi gali pasukti (neišvengiamais?) elektroniniais keliais. Tiesa, ne pačiais radikaliausiais: netolimoje ateityje banknotai gali būti pradėti ženklinti nesudėtingais elektroniniais ratilais, kurie būtų spaudžiami tiesiai ant banknoto. Visa tai – mėginant užkirsti kelią pinigų padirbinėjimui.
(6) 2009-09-18 0
Kompanija „Google Inc“ suteikia galimybę perspausdinti du milijonus skaitmeninių knygų. Apie tai kompanija pranešė šį ketvirtadienį.