Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Portalo informacija

Apie portalą

Gyvename labai įdomiame mokslo ir technologijų užkariautame pasaulyje. Nauji išradimai veja vienas kitą, o techninis progresas skuba keturmyliais žingsniais į priekį. Inžinieriai siūlo vis naujus praktinius sprendimus, prietaisus ir įrenginius. Mokslininkai neatsilieka nuo inžinierių - kasdien galima sužinoti apie naujas mokslo žinias, kurios ne tik papildo esamą žinių lobyną, bet tuo pačiu užduoda daugybę naujų klausimų. Atrodo, jog apie pasaulį dar niekada nežinojome tiek daug, ir tuo pačiu - tiek mažai. Kiekvienas naujas atsakymas pagimdo daugybę naujų klausimų. Kiekvienas klausimas - daugybę naujų hipotezių ir spėjimų.

Jau baigėsi laikai, kai hipotezes galėjo kurti tik mokslininkai - dabar ta mėgsta daryti bet kas, kas turi laiko ir nori pasukti galvą. Nors dažnai manoma, kad be mokslinio pagrindimo kilusi hipotezė tėra pseudomokslas, bet kai kalbame apie mokslo pažinimo ribas, labai sunku objektyviai įvertinti, kas tėra pseudomokslas, o kas - dėmesio verta idėja ar visai vertingas požiūrio taškas. Tad verčiau nenutylėti apie jokią idėją, nei jas atmesti be aiškaus pagrindo.

Nieko keisto, jog dabartinis mokslo ir technologijų pasaulis yra labai įdomus, o jame vykstantys įvykiai primena vaivorykštę - įvairiaspalvį margumyną nuomonių, idėjų, patarimų, atradimų ir išradimų, gyvenimo istorijų, politinių ir ekonominių įvykių.

Aprašyti visa tai yra tiesiog neįmanoma. Tačiau papasakoti apie išskirtinius ir įdomiausius įvykius jau galima - būtent apie tai ir rašome portale www.technologijos.lt. Mūsų straipsniuose susipina technikos naujovės su išradimų istorijomis, mokslo atradimai su hipotezėmis, išskirtinių žmonių gyvenimai ir požiūriai, socialinės deviacijos su svarbiausiais geopolitiniais įvykiais, netikėti bei paslaptingi įvykiai ir reiškiniai, kuriems dar niekas nesugalvojo įtikinamo paaiškinimo.

Mes nesame tipinis naujienų projektas, mat neturime iliuzijų aprašyti viską, kas tik įvyko margame pasaulyje. Tačiau aprašome visas svarbiausias naujienas, kurias būtų įdomu ir naudinga žinoti šiame mokslo ir technologijų pasaulyje gyvenančiam piliečiui.

Mes nesame ir edukacinis ar išimtinai švietėjiškas projektas, nešantis atsakomybę ugdyti, puoselėti tautos išprusimą ar pasaulėžiūrą - tą turi ir gali atlikti valstybinių organizacijų, gyvuojančių iš mokesčių mokėtojų pinigų, įkurti ir prižiūrimi informaciniai projektai. Tačiau, kiek leidžia turimi ištekliai ir resursai, mes rengiame ir publikuojame straipsnius, kurie praplečia akiratį, supažindina su kai kuriais reikšmingais atradimais ir pasiekimais ar tiesiog, pristato kitokį požiūrį tašką, nebūtinai sutampantį su oficialia mokslo pozicija.

Mes rašome apie viską, kas tik gali būti įdomu ir aktualu mokslo ir technologijų pasaulyje gyvenančiam smalsiam skaitytojui. Ir jei keičiasi mūsų skaitytojų interesai bei poreikiai, keičiasi ir mūsų publikacijų tematika bei kryptis. Tad mes esame tokie, kokia yra mūsų skaitytojų dauguma.

Apibendrinant nesunku suprasti ir pagrindinį mūsų tikslą - patenkinti įgimtą žmogaus pažinimo smalsumą ne tik apie įrodytas ar patvirtintas žinias, bet ir hipotezes, spėjimus, paslaptingus reiškinius ar tiesiog, unikalias ir kitokias gyvenimo patirtis.

Deja, mes nesame visų sričių ekspertai, o ir neturime nei laiko, nei galimybių patikrinti visus pirminius informacinius šaltinius, tad jokiais būdais nerekomenduojame remtis mūsų straipsniais kaip absoliučiai patikima informacija. Juose neišvengiamai pasitaiko įvairių klaidų, tad mūsų straipsniai tegali būti kaip užuominos tolesniam domėjimuisi ir papildomam informacijos rinkimui. Mes galime tik parodyti kryptį, o pačiu pažinimo keliu teks eiti kiekvienam savarankiškai.

Siekdami įgyvendinti šį tikslą, rengiame straipsnius, remdamiesi įvairiais solidžiais užsienio portalais:

ir kitais, mažiau žinomais projektais.

Be to, portalas užmezgė lygiaverčių mainų kontaktus su įvairiais lietuviškais internetiniais ir spaudos šaltiniais. Todėl mūsų portale galima išvysti skirtingų šaltinių naujienas, o mūsų originalūs tekstai gana greitai paplinta po visą lietuvišką internetą. Pagrindiniai lietuviški internetiniai projektai, su kuriais portalas keičiasi informacija yra šie:

1 | 2
Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Su turiniu susijusios žymės:

Įdomiausi

Paros
46(9)
34(0)
26(0)
25(0)
22(0)
16(0)
15(0)
14(4)
13(2)
13(1)
Savaitės
66(0)
64(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)