Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Geriausi mėnesio įrašai, susiję su rubrika „Miestas ir visuomenė

 
 
1.
(23) 2016-10-15 87
Nuo 2013 metų pradžios visiems Taline registruotiems piliečiams viešasis transportas yra nemokamas. Ir nors ši iniciatyva stipriai kritikuota, nes miestui tai bus per didelė prabanga, dabar tvirtinama, kad Talinui nemokamas transportas atneša po 20 mln. Eur pelno per metus.
2.
(4) 2015-09-09 43
Inovacijos dabar kaip niekada yra mėgiamos mūsų visuomenėje. Juk nauja visada geriau nei sena! Iš dalies tiesos šiame pasakyme yra – modernios technologijos tikrai palengvina gyvenimą, suteikia naujų galimybių. Tačiau negalima pamiršti, kad ne visada ir ne visi išradimai pasiteisina, o tuo labiau atsiperka. Ne veltui lietuviai sakydavo: „9 kartus matuok ir tik 10-tą kirpk“. Dabar gi lietuviai patarles jau primiršę, o štai inovacijomis žavisi. Žavisi todėl, kad nėra atsparūs garsioms, gražioms reklamoms, o gal tikėdamiesi, kad atsiras stebuklinga inovacija, kardinaliai pakeisianti jų gyvenimą. Kartais inovacijomis žavisi lyg vaikystėje, kai seni žaislai greit įgrista ir norisi naujų, nors iš esmės jie niekuo nesiskiria. Gal tik greičiau sulūžta. Deja, panašaus vaikiškumo netrūksta ir visuomeniniame gyvenime, ypač viešajame transporte.
3.
(0) 2016-11-05 26
<i>Neįmanoma įsivaizduoti didmiesčio, kur gatvių sankryžose ramiai žaidžia vaikai, važiuojamąja dalimi vaikštinėja pėstieji, o automobiliai uždrausti įstatymu. Šiuolaikiniuose miestuose
4.
(0) 2019-10-16 20
Didžiausia Baltijos šalyse transporto dalijimosi paslaugų teikėja „CityBee“ šiandien baigia daugiau nei pusę metų trukusį elektrinių paspirtukų sezoną. Jo metu bendrovės klientai trijose Baltijos šalyse atliko beveik pusę milijono kelionių. Klientų naudojimosi paslauga įpročiai rodo augantį mikromobilumo paslaugų poreikį, todėl CityBee“ planuoja elektrinių paspirtukų paslaugą siūlyti ir kitą sezoną.
5.
(7) 2020-03-10 19
Rusijos transporto paslaugų bendrovė „Yandex.Taxi“ patvirtino, kad savo klientų nuvežimo istorijos duomenis perduoda Rusijos valdžios institucijoms ir aiškinasi, kad tai daroma laikantis teisės aktų reikalavimų, skelbia „The Moscow Times“.
6.
(10) 2020-03-03 17
Liuksemburgas tapo pirmąja šalimi pasaulyje, pasiūliusia nemokamą viešojo transporto sistemą. Taip šalies vyriausybė mėgina sumažinti itin didelius automobilių srautus.
7.
(0) 2015-07-20 14
Idealaus viešojo transporto tema gimė po įdomių ir karštų diskusijų su Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos (NVTKA) įkūrėjais ir pagrindiniais vedliais. Šis ilgokas asociacijos pavadinimas jau dabar savivaldybių politikams kelia šiurpuliukus – už asociacijos vairo stovinčiam jaunimui netrūksta nei entuziazmo, nei idėjų, tad jie nenutrūkstamu srautu siunčia užklausas apie viešojo transporto rūpesčius, o ir nevengia pasidalinti praktiškais patarimais.
8.
(0) 2015-07-13 13
Judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ iniciatoriai kartu su Nacionaline viešojo transporto keleivių asociacija (NVTKA) išplatino pranešimą apie Vilniaus viešojo transporto aktualijas ir kamuojamas problemas su šūkiu „Vilniaus viešasis transportas – gal jau laikas realioms permainoms?“. Žemiau – originalus pranešimo tekstas.
9.
(12) 2017-07-06 13
<em> Dau­ge­lį nau­jo­vių priim­ame kaip duo­ty­bę, ne­be­sis­te­bi­me jo­mis ir tuo la­biau, ne­si­gi­li­na­me į jų reikš­mę mums kaip vi­suo­me­nei ben­drai ir kiek­
10.
(10) 2015-07-19 11
<em>Sekmadienio rytą ant Vilniaus Žaliojo tilto pradėti parengiamieji darbai avarinės būklės skulptūroms nukelti - virinami specialūs plieniniai rėmai, kad skulptūras galima būtų nukelti s
11.
(5) 2019-03-04 11
Įsitvirtinusi automobilių dalijimosi segmente, bendrovė „CityBee“ praneša, kad nuo kovo mėnesio Lietuvoje pradės teikti ir el. paspirtukų dalijimosi paslaugą. Ja naudotis galės Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regiono gyventojai bei svečiai.
12.
(2) 2016-06-11 6
Generalinis įmonės „Uber“, teikiančios pavėžėjimo paslaugas, direktorius Travisas Kalanickas pareiškė, kad uberį gali nužudyti virtualios realybės vystymasis.
13.
(0) 2019-12-19 4
Pavėžėjimo paslaugas teikianti bendrovė „Uber“ atnaujino mobiliąją programėlę ir įdiegė papildomą saugumo funkciją – realiu laiku bus tikrinama, ar prie automobilio vairo sėdi sistemoje registruotas asmuo.
14.
(0) 2019-07-26 4
Lietuvos startuolis sukūrė mobiliąją programėlę „Lastmile“ per kurią miesto gyventojai ir įmonės gali paprastai užsisakyti prekes ir gauti jų pristatymą per valandą ar kitu pasirinktu patogiu laiku. Prekių pristatymo greitį užtikrina dalinimosi ekonomikos principas, kuris tuo pačiu suteikia galimybę miesto gyventojams laisvu laiku užsidirbti papildomai.
15.
(0) 2020-08-21 3
Pasikeitė programėlės „Yandex.Taxi“ pavadinimas ir koncepcija – dabar tai yra „Yandex Go“. Kol kas Lietuvoje per programėlę galima užsakyti tik keliones; kitose šalyse užsakymą galima papildyti momentiniu daiktų siuntimu, patiekalų pristatymu iš restoranų ir produktų iš parduotuvių, „gyvais“ viešojo transporto tvarkaraščiais, automobilių dalijimųsi ir kelionėmis su asmeniniu vairuotoju.