Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis

Inžinerijos entuziastas sukūrė skraidantį dulkių siurblį

2019-12-25 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (330)
    Share

Įdomu, kaip jis būtų pavadintas? Spėju, Karlson Roomba visai pritiktų.

Youtube kanalą turintis amerikietis inžinierius Peteris Sripolas publikavo video, kaip sukūrė ir išbandė tai, kas gali tapti naujos buitinių robotų vystymosi atšakos pradžia. Jo dėmesį patraukė iki šiol neišspręsta problema, būdinga visoms ratuotoms mažinoms – jos nemoka įveikti tokių stačių kliūčių, kaip laiptai. Jo nuomone, optimaliausiu tokios problemos sprendimu turėtų būti gebėjimas skraidyti.

Savo idėją jis realizavo, panaudodamas tipišką Roomba dulkių siurblį, prie kurio pritvirtino kelis multikopterio propelerius. Juos prijungė prie siurblio energijos sistemos ir prijungė nuotolinį valdymą. Be jo apsieiti niekaip nebuvo įmanoma – gamykloje robotas siurblys nebuvo pritaikytas skrydžiams, jo algoritmai tokios būsenos neatpažįsta ir trijose plokštumose orientuotis nemoka.

Rezultatas pasirodė toks pat įspūdingas, kaip ir beprasmis. Dulkių siurblys lengvai įveikia kliūtis, tačiau jo sukeliamas vėjas tik dar labiau išsvaido šiukšles. Judėjimo tikslumas priklauso vien nuo operatoriaus, o baterijos labai greitai išsikrauna. Gamyklinio dulkių siurblio modernizavimas atsiėjo $200, tai yra, trigubai daugiau, nei kainavo pats siurblys. Tačiau tam koncepsiniai modeliai ir skirti – pademonstruoti galimybes ir nubrėžti vystymo kryptis.

Ar bent jau pralinksminti draugus.


Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)