Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Kaip mes gyvename
(0) 2017-01-16 10
Kad ir kaip ironiškai tai gali nuskambėti kai kuriems mirties bausmės šalininkams, visos bausmės nusikaltėliams turi būti humaniškos. Tiesa, tai nėra taip paprasta. Mirtinos injekcijos kainuoja didžiulius pinigus ir ne visada garantuoja lengvą ir neskausmingą mirtį. Todėl dabar Ohajo valstijos Kalėjimų agentūra nori įsigyti vaistų, galinčių atšaukti mirtinos injekcijos poveikį jei to prireiktų.
(0) 2017-01-16 19
Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) skelbia naują programą, kurios tikslas – įdarbinti šimtus šeimos gydytojų (angl. general practitioner; GP) iš Lietuvos, Lenkijos ir kitų Europos šalių, siekiant sumažinti darbuotojų trūkumą.
(1) 2017-01-14 37
LSD vartojimas mažomis dozėmis tapo nauju darbo įrankiu
(4) 2017-01-14 7
Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. Tačiau naujausio „Kaspersky Lab“ tyrimo rezultatai rodo, kad dabar socialinė žiniasklaida daugeliui žmonių kelia neigiamas emocijas. Siekiui gauti kuo daugiau „patinka“ čia tenka pagrindinis vaidmuo, ir žmonės nusimena negavę tiek „patinka“ kiek tikisi, o 42 proc. sako, kad pavydi, kai jų draugai gauna daugiau „patinka“ nei jie. Be to, tyrimas rodo, kad žmonės jaučia pavydą, kai socialinėje žiniasklaidoje mato laimingesnį savo draugų gyvenimą.
(1) 2017-01-13 -4
Laura Passoni – viena iš 550 moterų, apie kurias žinoma, kad išvyko į Siriją ir Iraką, jog prisijungtų prie „Islamo valstybės“, skelbiama 2015 m. Strateginio dialogo instituto ataskaitoje. Nuo tada jų yra išvykę dar daugiau. Tačiau ne visos moterys, kurios prisijungia prie IS, yra pasirengusios vykdyti išpuolius, rašo PRI.
(7) 2017-01-12 3
Svajonė uždirbti milijoną tikriausiai sukirbėjo ne vieno galvoje. Kaip šią svajonę įgyvendinti – kur kas sudėtingesnis klausimas.
(3) 2017-01-12 3
ESO pristato naujovę – išmanųjį elektros skaitiklį. Jis siunčia rodmenis į centrinę duomenų bazę ir vartotojams belieka apmokėti sąskaitą – nebereikia duomenų nurašinėti. Taip pat naudojantis tokiu elektros skaitikliu galima stebėti, kiek kurią valandą suvartota elektros.
(0) 2017-01-12 5
Šiais laikais darbovietės žmogiškaisiais ištekliais vis dažniau rūpinasi ne žmonės, o programinė įranga – kalbėsenos analizės programos padeda darbdaviams rasti tinkamus kandidatus, spręsti dėl esamų darbuotojų paaukštinimo ir išmatuoti darbuotojų patiriamo streso lygį.
Rubrika: Darbas
(14) 2017-01-12 83
Pirmą kartą iš Šiaurės Korėjos sostinės Pchenjano išvykusi dvidešimtmetė studentė prancūzų fotografui papasakojo, kaip šalies gyventojai įsivaizduoja pasaulį, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
(15) 2017-01-11 24
Daugiau nei prieš 80 metų ekonomistas Johnas Maynardas Keynesas prognozavo, kad iki 2030 metų dėl automatizacijos darbo savaitė truks 15 valandų. Septintajame dešimtmetyje ekonomistas ir futurologas Hermanas Kahnas publikavo savo pranašystę: 2000 metais JAV bus įprasta 4 dienų darbo savaitė ir dviejų mėnesių atostogos. Šios prognozės dar neišsipildė, tačiau pasaulyje tęsiasi būtinų darbo valandų sutrumpinimo eksperimentai. Vienas toks baigėsi Göteborge, antrame pagal dydį Švedijos mieste, garsėjančiame kaip automobilio Volvo gimtinė. Projektas susilaukė plataus atgarsio – idėja, kad 8 valandų darbo diena nėra naši, aktyviai aptarinėjama jau keletą pastarųjų metų. Daroma prielaida, kad mažiau pavargęs ir laimingesnis bei sveikesnis darbuotojas dirbs efektyviau, o tai reiškia, bus naudingesnis verslui už darbo dienos pabaigoje iš nuovargio griūvantį. Švedų eksperimentas turėjo patvirtinti arba paneigti šią tezę.
(0) 2017-01-11 -39
Mokslininkai mėgsta patyrinėti žmonių santykius ir normas, pagal kurias mes renkamės partnerius. Vyrai yra gana paprasti ir atviri apie tai, kaip jie renkasi moteris. Tuo tarpu moterų skonis vyrams mokslininkus glumina. Pateikiame keletą įdomiausių mokslininkų iškeltų hipotezių apie tai, kokius vyrus moterys mėgsta labiausiai.
(0) 2017-01-11 6
Ar kada nors pagalvojote, kaip atrodys pasaulis po penkerių, dešimties ar penkiasdešimties metų? Ar po dešimtmečio jau bus sklandančių automobilių, o pilotuoti lėktuvą atrodys savaime suprantamas ir visiems priimtinas dalykas? O gal žmonių visai nebebus – mus pakeis ateiviai ir kiti sutvėrimai iš kitų planetų?
Rubrika: Konkursai
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(14) 2017-01-10 7
Robotai, nelygybė ir besąlygiškos pajamos – kas artimiausiais metais jaudins ekonomistų protus.
(0) 2017-01-10 -5
„Vanity Fair“ ir „Newsweek“ žurnalistas Kurtas Eichenwaldas tvirtina, kad nuo kenkėjiškos „Twitter“ žinutės, prie kurios buvo pridėtas blykčiojantis atvaizdas, jį ištiko epilepsijos priepuolis, rašo BBC.
(1) 2017-01-10 -4
Tam, kad sužinotumėte vidutinį darbo atlyginimą savo šalyje, daug vargti tikrai nereikia, tačiau daug įdomiau, kai turimus skaičius galime palyginti su kitomis pasaulio šalimis, rašo Forbes.com. Žmogiškųjų išteklių konsultavimo įmonė „Universum“ paskelbė pasaulio šalių sąrašą, kuris parodo aukščiausius ir žemiausius žmonių atlyginimo lūkesčius.
(0) 2017-01-10 1
Santykinai nelaimės liftuose dėl kritimo įvyksta rečiau nei kitokio pobūdžio nelaimingi atsitikimai, teigia Liftų įmonių asociacijos prezidentas Julius Kazakevičius.
(0) 2017-01-09 11
Internete visai neseniai vėl išpopuliarėjo poros metų senumo vaizdo įrašas, kuriame demonstruojamos greitai uždedamos universalios spynos. Tai – visa spynų linija, kurioje yra gaminiai, skirti skirtingo tipo durims. Čia rasite spyną į išorę ir į vidų atsidarančioms durims. Internautų dėmesį patraukė viena gamintojų pasirinktos strategijos detalė – šios spynos yra skirtos apsaugoti JAV mokyklų vaikus nuo siautėjančių ginkluotų užpuolikų.
(0) 2017-01-08 28
Mano senelis J. R. R. Tolkienas mirė, kai man tebuvo keturiolika. Mano atmintyje jis yra išlikęs per vaikystės prisiminimus – aksominės liemenės ir pypkės dūmas; žodžių žaidimai, žaidžiami lietingą popietę pajūrio viešbučio hole ar stovint apačioje besidriekiančiame vėjuotame paplūdimyje mėtant plokščius juodus akmenukus per pilkas bangas; degtukų dėžutė, kurią jis išmetė į orą norėdamas mane pralinksminti, pakylanti ir nukrentanti per didžiulio kaštonmedžio šakas tarsi sulėtintoje juostoje.
Rubrika: Knygos
(8) 2017-01-07 32
JAV žvalgyba publikavo pranešimą apie Rusijos „kišimąsi“ į JAV prezidento rinkimus.
(1) 2017-01-06 9
CES 2017 parodoje Taivano bendrovė „Asus“ pristatė nešiojamąjį kompiuterį „Pro B9440“ kuris, pasak gamintojo, yra pasaulyje lengviausias 14 colių verslo klasės notebook‘as.
Rubrika: IT
(0) 2017-01-06 6
Vieno Kalifornijos valstijos (JAV) gyventojo laukia teismas už tai, kad vairavo apsvaigęs nuo kofeino. Josephui Schwabui teisme atstovausiantis advokatas Stacey Barrettas sako, kad atvejis neturi precedento, informuoja carscoops.com.
(0) 2017-01-05 34
Stevas Jurvetsonas tikriausiai niekada nevaikščios Marso paviršiumi, tačiau tai jam netrukdo rankose laikyti nedidelį šios planetos gabalėlį, susiformavusį prieš 180 milijonų metų. Jis nenori atskleisti, kiek sumokėjo už šią retenybę, tačiau paminėjo, kad akmuo kainavo daugiau nei jo pirmasis namas. Iš tikrųjų, žmonių, kurie renka akmenis iš kosmoso ir juos brangiai pardavinėja, nėra daug, tačiau jie uždirba pasakiškus pinigus.
(0) 2017-01-05 -16
Šventinis laikotarpis jau baigėsi ir visi po truputį grįžta į normalias vėžes. Atrodo, niekas nepasikeitė ir vėl pereiname prie įprasto gyvenimo ritmo. Visgi, viena diena daugybės žmonių santykiams taps lemtinga. Vienas pažinčių portalas atskleidė, kad sausio 9-ąją žmonės yra labiausiai linkę būti neištikimi.
(0) 2017-01-05 2
Pailsėti po darbo yra labai svarbu. Tai ne tik gerina žmonių sveikatą, bet ir kelia darbingumą. Visgi, tik dabar Prancūzijoje tai tampa įstatymu įtvirtinta teise - darbuotojai pagaliau turės teisę „išsijungti“.
(61) 2017-01-04 37
Panašu, 2000 Suomijos piliečių nauji metai prasidės itin maloniai.

Šie suomiai – garantuotų pajamų, kurioms jiems bus mokamos nuo šių metų pradžios, gavėjai. Suomijos vyriausybė pradeda visuotinių bazinių pajamų (universal basic income – UBI) bandymus.

Rubrika: Sociologija
(2) 2017-01-04 6
Žiniasklaida dar visai neseniai stebėjosi pavojinga mada – iš didelio aukščio šokinėti į baseinus. Iš tikrųjų, daugybė žmonių nufilmavo savo beprotišką poelgį – „Youtube“ yra gausybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti iš įvairių balkonų ar nuo pastatų stogų į baseiną šokantys žmonės. Nors daugeliui vien žiūrėti šiuos vaizdo įrašus yra sunku, kitiems tai atrodo kaip nuotykis, kurį būtų smagu prisiminti. Vienas iš tokių drąsuolių visai neseniai gavo pamoką – nusifilmavo, kaip nepataiko į baseiną.
(11) 2017-01-04 52
Spektr.press vardu leidėjas Hansas H. Luikas kalbino gerai žinomą bankininką, rašytoją ir analitiką Thilo Sarraziną. Pagrindinis pastarojo nuopelnas – itin didelio populiarumo sulaukusi knyga „Germany Goes Under“ apie dalies turkų ir arabų imigrantų elgesio nesuderinamumą su vokiečių tradicijomis ir konstitucinėmis vertybėmis. Thilo Sarrazinas yra buvęs Vokietijos centrinio banko valdybos narys, parašęs skandalingą knygą apie tai, kad Vokietija yra Europos kasininkė, nes įvykdė Holokaustą.
Rubrika: Knygos
(1) 2017-01-04 6
Avarijos keliuose yra viena iš dažniausių mirties priežasčių. Ši problema ypač aktuali besivystančiose šalyse. Remiantis įvairiais skaičiavimais, per metus keliuose žūsta apie 1,25 milijono asmenų, o daugeliu atvejų žmonės yra patys kalti dėl nelaimingų atsitikimų.
Rubrika: IT
(0) 2017-01-04 3
Įsivaizduokite, kad esate ūkininkas. Derlius nuolat nukenčia dėl nepastovių klimato sąlygų, šulinio vanduo pasidaro per sūrus gerti, o ryžiai turguje pabrangsta taip, kad nebeišgalite įpirkti. Lieka vienintelė išeitis – palikti namus ir laimės ieškoti svetur.
(4) 2017-01-03 7
Didžiosios technologinės kompanijos gana dažnai susiduria su teisminiais procesais. Nors daugelis jų gali pasirodyti logiški ir pagrįsti, kai kurie jų yra mažų mažiausiai keisti. „Apple“ neseniai buvo paduota į teismą tėvų, kurie mano, kad kompanija prisidėjo prie jų dukros žūties. Jums spręsti, ar šie žmonės yra teisūs ar tiesiog nori užsidirbti iš savo pačių nelaimės.
Rubrika: Mobilusis ryšys
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į