Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Skaičiai, kurie paženklino mūsų gyvenimą 2011 metais

2012-01-02 (4) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (3101)
    Share

69 žmonės per 69 minutes, 1 degtukas dešimčiai revoliucijų, 0 rublių 00 kapeikų iš milijardieriaus ir kita aritmetika, pakeitusi įvykių eigą. Forbes.ru atrinko svarbiausius pasibaigusių metų įvykius ir pailiustravo juos skaičiais: vaizdingais, svarbiais, baisiais, juokingais ar tiesiog įdomiais.

Tiktai dvi kulkos

Buvo paleistos į „Al Qaedos“ lyderį Osamą bin Ladeną – tą padarė specialaus amerikiečių padalinio „SEAL Team Six“ pėstininkas: viena kulka pataikė į krūtinę, kita – į galvą. Dabar jau buvęs teroristas Nr.1 slėpėsi Pakistane gerai apsaugotame name. Pasaulinio prekybos centro užpuolimo architekto amerikiečiai ieškojo ilgiau kaip 10 metų. Jo likvidavimo operacija truko truputį mažiau kaip 40 minučių.

26 valandos iki laimės

Maksimalus laikas, kurį leido milžiniškoje eilėje maldininkai, norėję nusilenkti iš Graikijos atvežtai ir Maskvos Kristaus Išganytojo šventovėje eksponuotai Švenčiausios Dievo Motinos juostai. Metro buvo informuojama prie kurios iš stočių - „Kultūros parkas“, „Sporto“, „Vorobjovo kalnai“ - prasideda eilė. Vos už keleto kilometrų nuo Kristaus Išganytojo šventovės – Pranašo Ilijos cerkvėje – daugelį metų gulėjo, nesukeldama ypatingo ažiotažo, tos pačios juostos dalelė. Vienuolynas, iš kurio į Maskvą buvo atvežta juosta, apskritai pasižymi gera verslininkiška dvasia.

69 žmonės per 69 minutes

69 minutės praėjo nuo norvego Anderso Breiviko išsilaipinimo Utojos saloje, kur buvo valdančiosios Norvegijos darbo partijos jaunimo stovykla, iki policijos atvykimo. Visą tą laiką A. Breivikas netrukdomas vaikčiojo po salą ir šaudė ten buvusius žmones. Per šį užpuolimą buvo nužudyti 69 žmonės. Likus keletui valandų iki šio įvykio Oslo centre sprogo A. Breiviko padėta bomba, pražudžiusi dar 8 žmones. Bendras A. Breiviko aukų skaičius – 77 žmonės. Lapkričio pabaigoje medikai jį pripažino nepakaltinamu.

Atlyginimas – 60 000 eurų per dieną

Tiek uždirba Kamerūno puolėjas Samuelis Eto`O Machačkalos futbolo klube „Anžy“. Klubo savininkas verslininkas Suleimanas Kerimovas atviliojo žvaigždę iš Milano „Inter“. S. Eto`O tapo vienos iš pačių dosniausių transfero kampanijų Rusijos futbolo istorijoje baigiamuoju akordu.

10 000 badmintono rakečių

Tiek Rusijos Federacijos Gynybos ministerija pirks šiais metais. Ši valstybinė įstaiga, kaip ir dera karinei žinybai, labai operatyviai sureagavo į nuostabų vaizdo įrašą, kuriame rodomas prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir premjeras Vladimiras Putinas. Pirmasis kviečia vystyti šią sporto šaką ir demonstruoja kuklius savo pasiekimus joje.

0 rublių 00 kapeikų

Tiek iš viso sumokėjo Romanas Abramovičius už 50 procentų dalį aliuminio kompanijoje „Rusal“. Įdomios smulkmenos iš rusiško verslo istorijos iškilo aikštėn, nagrinėjant R. Abramovičiaus ir B. Berezovskio bylą Londono teisme. Apie daugumą Londono „atradimų“ ekonomika.lt jau rašė.

1 degtukas Artimiesiems Rytams

Jo prireikė 26 metų gatvės prekiautojui iš Tuniso Mohammedui Bouazizi, kad padegtų save. Susideginimo aktas įvyko užpraeitų metų pabaigoje, tačiau įvertinti jį atsirado galimybė tik pasibaigusiais metais. M. Bouazizi poelgis davė pradžią  visai serijai revoliucijų ir diktatoriškų režimų nuvertimui Artimuosiuose Rytuose. Spalio mėnesį Europos Parlamentas paskyrė M. Bouazizi (po mirties) Andriejaus Sacharovo vardo premiją „Už minties laisvę“.

510 204,082 dolerių

Tiek bus, jeigu padalinsime „Google“ sumokėtą sumą už „Motorola Mobility“ (12,5 mlrd. dolerių) iš telekomunikacijų kompanijai priklausančių patentų skaičiaus (24 500). Ir lygiai tiek pat kainavo kiekvienas patentas iš kompanijos „Novell“ portfelio (iki pat tūkstantųjų dalių), kuriuos pirko „Apple“ ir „Microsoft“. Patentiniai karai tarp išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojų tapo pagrindine technologine metų tendencija.

Mirtis kaip 41 800 procentų augimo katalizatorius

Tiek padidėjo išankstinių užsakymų Steve’o Jobso biografijai internetinėje parduotuvėje „Amazon.com“ jau kitą dieną po jo mirties. Rezultatas bus tas, kad „Apple“ įkūrėjo gyvenimo istorija, kurią užrašė Walteris Isaaksonas, taps „Amazon“ pačia parduodamiausia metų knyga.

7 mlrd. žmonių. Kada bus 8 mlrd.?

Tiek – o iš tikrųjų jau ir daugiau – žmonių, kaip mano JTO, gyvena planetoje vardu Žemė. Istorinė atžyma buvo peržengta pasibaigusių metų spalio pabaigoje. Prognozuojama, kad po 15 metų mūsų bus 8 mlrd. Apie tai, kad 7-milijardinis planetos gyventojas gimė būtent jų teritorijoje, pranešė iš karto keletas šalių.

70 metų pasitikėta Amerika

Būtent tiek laiko aukščiausiame lygyje išsilaikė JAV kredito reitingas. Rugpjūčio pradžioje agentūra „S&P“ sumažino jį viena pakopa dėl stambiausios pasulio ekonomikos skolinių problemų. „S&P“ žingsnis išprovokavo paniką tarptautinėse finansų rinkose, kuri, iš esmės, nenurimusi iki šiol.

148 000 hektarų dideliam miestui

Tiek padidės Maskvos plotas, kai ji bus sujungta su Maskvos srities dalimi. Rusijos sostinės valdžia tikina, kad išsiplėtimas padės išspręsti visą spektrą Maskvos problemų – nuo transporto iki ekonominių. Plėsti Maskvą buvo nutarta netikėtai – kada apie tai Peterburgo forume pareiškė prezidentas D. Medvedevas, Maskvos merui Sergejui Sobianinui tai buvo toks pat siurprizas, kaip ir visiems likusiems. Pagerins ar pablogins ši priemonė situaciją sostinėje – klausimas toli gražu nėra paprastas.

Investicijos į Rusiją: minus 80 mlrd. dolerių

Maždaug tiek kapitalo pernai nutekėjo iš Rusijos Federacijos. Rudenį nutekėjimas labai padidėjo. Tarp jo katalizatorių – blogėjantis klimatas verslui Rusijoje, katastrofos pasaulio finansų rinkose ir gruodžio mėnesį per šalį nusiritusi protesto akcijų banga: investuotojams stabilumas ir ramybė yra svarbiau už sąžiningus rinkimus.

951 miestas prieš „riebius Volstrito katinus“

Būtent tiek 82 pasaulio šalių miestų spalio 15 dieną tapo masinių mitingų, kuriuos organizavo judėjimas „Occupy“, aikštele. Demonstracijos prasidėjo rugsėjį Niujorke nuo protesto akcijos „Occupy Wall Street“ („Užimk Volstritą“) ir laipsniškai paplito visoje planetoje. Pagrindinis protestuojančių lozungas „We are the 99 %“ („Mūsų 99 procentai“) daro užuominą į elito ir likusios visuomenės turto ir kiekio neatitikimą.

10 000 sumuštinių metų vestuvėse

10 000 mažučių sumuštinių buvo patiekta iškilmingų antrųjų pusryčių metu britų princo Williamo ir Kate Middleton vestuvių proga. Ceremonija tapo svarbiausiu aukštuomenės gyvenimo ir popkultūros metų įvykiu: renginio transliaciją žiūrėjo 2 mlrd. žmonių visame pasaulyje – bemaž 30 procentų Žemės rutulio gyventojų.

Кaip išleisti 346 mlrd. dolerių

Tiek praėjusiais metais Rusija uždirbo iš naftos ir dujų eksporto. Rekordinis šaliai rodiklis pasiektas pačios aukščiausios vidutinės „Urals“ markės naftos kainos fone. Palyginimui: 1992 metais iš angliavandenilių eksporto Rusija uždirbo viso 23,5 mlrd. dolerių.

Lemtingos 0,00000006 sekundės dalys

Tiek greičiau apskaičiuotojo laiko neutrino dalelė įveikė 732 kilometrus, kurie skiria CERN greitintuvą Šveicarijoje nuo laboratorijos Gran-Sasso Italijoje. Žmogaus sąmonei nepagaunama akimirka iš esmės reiškia neįtikėtiną dalyką: neutrino greitis viršija šviesos greitį, ko, kaip buvo manoma, negali būti. Eksperimentas buvo sėkmingai pakartotas po mėnesio. Šiais metais fizikai turės dar kartą patikrinti skaičiavimus ir išsiaiškinti, kaip stipriai šis įvykis papurtys fundamentalius fizikos pagrindus.

25 000 nesutinkančių žmonių

Būtent tiek nesutinkančių su parlamento rinkimų rezultatais, kaip mano Maskvos Vyriausioji vidaus reikalų valdyba, išėjo gruodžio 10 dieną į Bolotnaja“ aikštę sostinės centre. Nepriklausomi ekspertai mano, kad žmonių buvo bent dukart daugiau, o organizatoriai – kad keturiskart. Kaip ten bebūtų, tokių masiškų protestų Maskvoje nebuvo nuo praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžios.

30,7 laipsnio šiaurės platumos ir 62,3 laipsnio rytų ilgumos: čia žus „Fobos-Grunt“

Į šias koordinates turintį tašką (pietvakarių Afganistanas) šių metų sausį, kaip numato Amerikos kariškiai, nukris Rusijos tarpplanetinė kosminė stotis „Fobos-Grunt“. Nesėkmingas „Fobos-Grunt“ paleidimas tapo eiliniu šalies mokslininkų ir techninių specialistų darbo kosminių tyrimų srityje žlugimu pasibaigusiais metais. Liūdno likimo susilaukė taip pat ir aparatas „Geo-IK-2“, palydovai „Ekspress-AM4“ ir „Meridian“ bei krovininis laivas „Progress“.

1 stiklinė Fukušimos vandens

Būtent tiek vandens iš Japonijos avarinės atominės elektrinės, kurioje kovą įvyko branduolinė katastrofa, požeminių patalpų žurnalistų akivaizdoje išgėrė šios šalies ministrų kabineto atstovas Jasuhiro Sonoda. Valdininko gyvybei nebuvo jokios grėsmės: vanduo buvo paimtas iš mažiausiai nukentėjusio energetinio bloko ir išvalytas nuo radiacijos. Skystis iš kitų reaktorių bus netinkamas gerti dar kokius 30 metų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
15(0)
13(0)
11(0)
11(0)
10(2)
Savaitės
104(1)
86(0)
86(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
107(0)
101(19)