Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Airijoje dviem paroms legalizuoti narkotikai – dėl to pasistengė lietuvis

2015-03-12 (7) Rekomenduoja   (35) Perskaitymai (55)
    Share

Iš Lietuvos kilusio Stanislavo Bederevo pergalė Airijos teisme atskleidė milžinišką teisinę spragą. To pasekmė – beveik dviem paroms buvo legalizuota daugiau kaip šimtas narkotinių medžiagų, įskaitant ekstazį ir ketaminą.

Apie tai praneša news.sky.com ir irishtimes.com. Minimas teismo sprendimas buvo priimtas teisiant iš Lietuvos kilusį Stanislavą Beredevą, kaltinamą turėjus metiletkatinono, kuris su kitomis medžiagomis į kontroliuojamų narkotikų sąrašą buvo įtrauktas 2010 metais.

S. Bederevas, neigiantis, kad 2012 metais tiekė šią medžiagą, pats iškėlė ieškinį, pareikšdamas, kad būdai, kuriais vyriausybė įtraukė narkotines medžiagas į draudžiamųjų sąrašą, prieštaravo Konstitucijai.

Jo advokatai sėkmingai įrodė, kad sprendimą uždrausti tam tikrą medžiagą pirmiausia turėjo apsvarstyti Airijos parlamentas ir tik tuomet atitinkamas ministras galėjo patvirtinti draudimą.

Nuosprendyje taip pat iškeliamas klausimas dėl kitų baudžiamųjų bylų, kurios beveik 40 metų buvo nagrinėjamas pagal anksčiau galiojusį įstatymą.

Šis teismo sprendimas sukėlė nemenką galvos skausmą įstatymų leidėjams. Vėlai antradienį susirinkęs šalies parlamentas skubiai priėmė narkotikų kontrolės įstatymą, kai Apeliacinis teismas priėmė nuosprendį, kad dalis dabartinio narkotikų įstatymo prieštarauja Konstitucijai.

Skubų įstatymą priėmė žemieji parlamento rūmai, bet jį dar turėjo ratifikuoti Senatas ir pasirašyti prezidentas Michaelas D. Higginsas.

Šis procesas užtruko 24 valandas ir įstatymas turėjo įsigalioti tik ketvirtadienio vidurnaktį. Tai reiškė, kad daugiau kaip 36 valandas, kurios praėjo nuo teismo nuosprendžio iki skubos tvarka priimtų įstatymų įsigaliojimo, narkotikai šalyje buvo legalūs.

Socialiniuose tinkluose jau juokaujama, kad Patriko diena narkomanams šiemet į Airiją atėjo per anksti.

Tarp laikinai „legalizuotų“ narkotikų buvo ekstazis, ketaminas, benzodiazepinai ir kitos medžiagos.

Naujojo įstatymo memorandume rašoma: „Visos medžiagos, kurios buvo kontroliuojamos Vyriausybės nurodymais, išdėstytais 2(2) dalyje, daugiau nebėra kontroliuojamos ir jų turėjimas nebelaikomas pažeidimu“.

Kiti narkotikai, tarp jų heroinas, kokainas ir kanapės, yra uždrausti atskiru įstatymu ir teismo nuosprendis jų nepalietė.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(38)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(35)
Komentarai (7)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
25(4)
21(0)
19(2)
14(8)
13(0)
11(1)
11(0)
Savaitės
61(0)
52(0)
50(0)
Mėnesio
147(36)
121(25)
118(14)
103(8)
97(7)