Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Štai kaip reikia skatinti ekonomiką: esi bedarbis - mokėk mokestį valstybei!

2016-05-16 (16) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (1403)
    Share

Rusijos socialinių reikalų ir darbo ministerija svarsto, ar tikslinga būtų apmokestinti niekur oficialiai nedirbančius ekonomiškai aktyvaus amžiaus ir darbingus šalies gyventojus.

„Patirtimi galėtų pasidalinti Baltarusijos kolegos – pas juos būta rimtų inovacijų. Baltarusijoje įvestas mokestis „už veltėdžiavimą“ – juo apmokestinti darbingo amžiaus, bet niekur nedirbantys ir socialinio draudimo įmokų nemokantys asmenys. Mes kol kas dar svarstome, o jie jau tai padarė“, – pareiškė Rusijos socialinių reikalų ir darbo viceministras Andrejus Pudovas.

Jo žodžiais, nelegalaus darbo ar piktybinio veltėdžiavimo problemos yra aktualios, o jų sprendimas yra prioritetinė užduotis.

„Kovoti su tuo reikia ryžtingai, priimant atitinkamus įstatymus“, – pabrėžė viceministras.

Tuo tarpu Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai pareiškė, kad pastaruoju metu plataus atgarsio visuomenėje sulaukusi „mokesčio už veltėdžiavimą“ tema yra vyriausybės reikalas.

„Tai veikiau ministrų kabineto prerogatyva. Tačiau, kiek yra žinoma, aiškios vieningos nuomonės dėl to nėra, jokių sprendimų nėra“, – žiniasklaidai pabrėžė Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į klausimą dėl tokio mokesčio įvedimo planų.

Šią idėją Rusijos vyriausybė puoselėja jau ne pirmus metus.

Prieš metus Socialinių reikalų ir darbo ministerija siūlė įvesti „socialinį mokestį“ vyresniems nei 18 metų ir darbingiems asmenims, niekur oficialiai nedirbantiems ar neįtrauktiems į oficialių bedarbių sąrašus.

Vertėtų prisiminti, kad Sovietų Sąjungoje už veltėdžiavimą buvo numatyta net baudžiamoji atsakomybė.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(1)
Komentarai (16)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
48(0)
28(4)
19(0)
15(0)
14(0)
13(0)
12(1)
11(1)
10(1)
Savaitės
108(1)
89(0)
88(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
106(0)
101(19)