Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Be leidimo pasimylėsi su drauge ir keliausi į teismą: Švedijoje įsigaliojo garsusis būtino sutikimo įstatymas

2018-07-11 (1) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (385)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Švedijoje nuo liepos 1-osios įsigaliojo naujasis seksualinių nusikaltimų įstatymas, kuriuo remiantis seksas be aiškaus abiejų pusių sutikimo bus laikomas prievarta.

Anot naujojo įstatymo, lytinio akto dalyviai turės abipusiai sutikti arba aiškiai pademonstruoti savo norą jame dalyvauti.

„Seksas bus vertinamas kaip nusikaltimas, jeigu jis nebuvo savanoriškas iš abiejų partnerių pusės, nepriklausomai nuo to, ar buvo naudojama fizinė prievarta ar grasinimai“, – teigiama vietos leidinyje „The Local“.

Jame taip pat sakoma, kad dabar nebūtina įrodinėti ketinimų daryti lytinį nusikaltimą. Tai yra, dabar kaltinamąjį gali nuteisti net jeigu jis ir nesirengė išprievartauti savo partnerio, tačiau teisme bus įrodytą, jog kita pusė neturėjo jokio noro santykiauti.

Švedija tapo dešimtąją šalimi Europoje, kuri prilygino seksą be sutikimo išprievartavimui.

2010-aisiais „WikiLeaks“ projekto įkūrėjas Julianas Assange’as Švedijoje dviejų moterų buvo apkaltintas išprievartavimu. Pats J. Assange’as tvirtina, kad vieno projekto savanorės, apie kurias čia kalbama, sutiko santykiauti su juo savo noru, o kaltinimai yra susiję su jo darbine veikla. J. Assange’as išgarsėjo kuomet paviešino diplomatų susirašinėjimus, kurie pastatė įvairių šalių valdžią ir didžiąsias korporacijas į nepatogią padėtį.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(0)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(4)
28(0)
21(5)
21(0)
11(6)
Savaitės
115(0)
115(0)
104(32)
Mėnesio
136(21)
129(2)
94(0)
91(0)
80(1)