Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Antradienį daugybė laikraščių Europoje išėjo su tuščiais puslapiais - protestuoja prieš „Facebook“ ir „Google“ savivalę

2018-09-12 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (385)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Dienraštis „Verslo žinios“ antradienio rytą išėjo tuščiu pirmu puslapiu. Daug tokių dienraščių išėjo visoje Europoje – taip jie protestuoja prieš interneto platformų savivalę, kurios pasinaudoja žurnalistų sukurta medžiaga, bet jiems už tai nesumokama.

Per praėjusius metus „Facebook“ skleisdama žiniasklaidos sukurtą turinį iš to uždirbo 16 mlrd. JAV dolerių, o „Google“ – 17 mlrd.

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) bus antrą kartą balsuojama dėl autorių teisių direktyvos pasiūlymų, tačiau, kaip sako Lietuvos interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė, sunku prognozuoti, koks bus sprendimas.

„Koks bus galutinis sprendimas, niekas negalėtų prognozuoti, bet jeigu EP pritartų tolesniam direktyvos svarstymui, tai atvertų kelią ieškoti santykio, kaip atlyginti profesionalaus turinio kūrėjams, koks turėtų būti santykis su paieškos sistemomis, kurios skleidžia tą turinį, kartu ir atnešdamos vartotojus naujienų portalams“, – sako ji.

Tačiau A. Žilinskienė priduria, jog neteisinga sakyti, jog „Facebook“ ar „Google“ uždirba vien iš žiniasklaidos turinio. Anot jos, tai unikalios platformos, kuriose dalintis savo turiniu naudinga ir pačioms žiniasklaidos priemonėms.

„Turime ieškoti kriterijų, pagal kuriuos galėtume surasti teisingą santykį, nes tikriausiai ir pati žiniasklaida nori dalintis savo turiniu, ir tradicinės spaudos leidėjai. Tik jie nori iš to uždirbti“, – kalba interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė.

Jis perspėja, kad gali būti priimtas toks sprendimas, dėl kurio vartotojai pajaus neigiamų pasekmių. „Mes galime matyti tokį labai „susiaurintą“ internetą, kai nutars nesidalinti tekstais ir vaizdais, kurie bus apmokestinti autorių teisėmis, „Google“ rodys tik „plikas“ nuorodas. Tai vartotojams bus nepatogu“, – sako A. Žilinskienė.

Plačiau – vaizdo įraše nuo 1:06:04

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(3)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
64(9)
28(0)
22(0)
19(0)
17(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
89(1)
80(0)
75(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)