Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Kodėl rusai prisėda prieš kelionę? Ši tradicija turi ir praktinę funkciją

2020-05-12 (1) Rekomenduoja   (20) Perskaitymai (385)
    Share

„Pasėdėkim prieš kelionę“ - dažna frazė, girdima rusų, baltarusių ir ukrainiečių namuose. Sovietų laikais ši tradicija paplito ir po kitas šalis. Tačiau ką ji reiškia? Kodėl rusai prieš kelionę kelias minutes pasėdi?

Įprastai pasėdima prieš ilgesnes keliones, bet galima prisėsti ir prieš trumpą kelionę. Žmonės (ir iškeliaujantys, ir liekantys) kelias minutes tyliai pasėdi. Keliautojai dažnai sėdi ant savo lagaminų arba šalia jų. Ir, žinoma, niekas nekalba.

Tai - labai sena tradicija, siejama su Domovojumi - slavų namų dievu. Domovojus saugo šeimos narius, ypač vaikus ir gyvūnus, bei padeda pasiruošti kelionėms. Kai žmogus ruošiasi kelionėms, Domovojus pašnibžda, ką reikia pasiimti. Kartais žmogus tiesiog neranda daikto, kurį nori įsidėti - vadinasi, Domovojus jį paslėpė ir jo iš tikrųjų nereikia. Bet kuo tai susiję su pasėdėjimu?

Manoma, kad jei žmonės kelias minutes prieš kelionę pasėdės labai tyliai, jie išgirs Domovojų pašnibždant, ką reikia pasiimti. Namų dievas gali priminti pasiimti pamirštą daiktą ar net atlikti kokį nors svarbų darbą prieš kelionę. Ir tiek.

Žinoma, tai - tik sena tradicija. Rusai savo namuose Domovojaus jau seniai nebeieško, bet vis dar pasėdi prieš kelionę. Viena vertus, jiems tai - tradicija. Kita vertus, tai iš tikrųjų padeda prisiminti pamirštus daiktus ar darbus.

Tos kelios tylos minutės gali suveikti kaip meditacija, kuri gerina atmintį. Tai taip pat proga pagalvoti apie kelionę ir apie daiktus, be kurių ji būtų labai sudėtinga. Pasiruošimas kelionei dažnai yra labai chaotiškas ir netvarkingas. Toks tylos minutės prieš pat išvykimą yra proga nusiraminti ir į procesą pažvelgti iš šalies. Tiesa, geras būtiniausių daiktų sąrašas yra geresnis už bet kokį pasėdėjimą prieš kelionę.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(32)
Neverta skaityti!
(12)
Reitingas
(20)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
32(4)
22(0)
20(3)
20(0)
19(2)
18(0)
13(0)
12(1)
Savaitės
64(1)
60(0)
55(7)
Mėnesio
144(36)
121(25)
119(14)
103(8)