Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename

Manote, kad jūsų antroji pusė gali jus palikti? Mokslininkai teigia, kad tai galima prognozuoti dar prieš tris mėnesius

2021-02-04 (3) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (440)
    Share

Kada nujautėte, kad skirsitės su savo buvusia mergina ar vaikinu? Mokslininkai teigia, kad ženklų, jog artėja šis įvykis, dažnai būna pakankamai daug ir pakankamai ankstyvų. Teksaso universiteto mokslininkai būsimą išsiskyrimą gali prognozuoti dar prieš tris mėnesius.

Išsiskyrimas su romantiniu partneriu dažnai nėra tik skubus sprendimas, įvykęs po vieno barnio. Tai - visa eilė sprendimų, nesutarimų ir auganti našta būti kartu, kuri galiausiai baigiasi santykių nutraukimu. Aišku, kartais poros santykiai sugriūva ir per akimirką, išaiškėjus paslaptims ar įvykus kardinaliai viską keičiantiems įvykiams. Tačiau mokslininkai teigia, kad ir įprastus išsiskyrimus galima prognozuoti tiesiog stebint žmonių pranešimus socialiniuose tinkluose.

Mokslininkai „Reddit“ tinkle surado kelis tūkstančius neseniai išsiskyrusių žmonių ir išanalizavo jų kalbą socialiniuose tinkluose. Pastebėjo, kad įprastai požymiai, kad pora skirsis, ima aiškėti dar 3 mėnesiai iki lemtingo momento. Be to, kalba socialiniuose tinkluose negrįžta į įprastas vėžes bent 6 mėnesius po išsiskyrimo, kas rodo, kad maždaug tiek laiko prireikia visiškai atsigauti po skaudaus įvykio.

 

Kokie tie ženklai? Mokslininkai teigia, kad pranešimuose daugėja „aš“, „mes“, žodžių nurodančių mąstymą („galvoju“, „sprendžiu“, „jaučiu“) ir neapsisprendimą. Tuo pat metu mažėja analizavimo, žmonės daugiau kalba neformaliai ir asmeniškai. Šie subtilūs pokyčiai buvo matomi ne tik kai žmogus kalbėjo apie santykius, bet ir aptariant kitas temas. Daug žmonių patys nepastebi, kaip keičiasi jų kalba artėjant išsiskyrimui. Tai yra nesąmoningi pokyčiai, kuriuos tikriausiai sukelia abejonės, barniai ir įtampa namuose.

 

Daugiausiai pokyčių mokslininkai pastebėjo pranešimuose, rašytuose išsiskyrimo savaitę. Įprastai žmonėms prireikdavo apie pusės metų, kad sugrįžtų į senas vėžes. Tačiau buvo ir tokių, kurie į ankstesnį bendravimo būdą sugrįždavo tik po metų ar daugiau.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(14)
Neverta skaityti!
(8)
Reitingas
(6)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)