Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Darbas ir kita veikla (Kaip mes gyvename | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(132) 2014-11-12 68
Trejus metus Lietuvoje veikiančiai programinę įrangą skaitmeninei reklamai kuriančios kompanijos vadovas iš Švedijos išgirdęs negalėjo patikėti, kad Lietuvoje mokami tokie atlyginimai ir situaciją pakomentavo taip: "Darbuotojas turi uždirbti tiek, kad nuolat negalvotų apie atlyginimą. Jei darbuotojas nuolat galvoja, jaudinasi dėl savo atlyginimo, reiškia šis klausimas nėra išspręstas. Vadinasi, žmogui mokama per mažai. Ir tik tada, kai šitas klausimas išsprendžiamas, galima galvoti apie motyvaciją, kuri didina darbuotojo rezultatus."
(76) 2014-03-03 0
Nedarbas Lietuvoje pasiekė 12 proc. ribą ir daugiau gali nebemažėti, taip mano specialistai. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 200 tūkst. bedarbių. Pasak nekilnojamo turto plėtros kompanijos „Hanner” vadovo Arvydo Avulio, šios problemos sprendimas būtų efektyvesnis, jei valstybė nesišvaistytų pažadais didinti minimalų atlyginimą.
(74) 2014-03-07 0
Šiaurės Airijoje jau 9 metus gyvenanti Egidija Juodpusienė buvo nusprendusi pagyventi ten 8 mėnesiams, bet liko 9 metams. Atvažiavusi naktį, kitą dieną E. Juodpusienė jau dirbo. Pasak jos, darbą ten randa visi tikrai norintys.
(53) 2014-07-03 10
Kitąmet Lietuvoje įvedus eurą, minimali mėnesio alga (MMA) turėtų būti 290 eurų, minimalus valandinis atlygis – 1,76 euro, suskaičiavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
(33) 2014-12-06 14
Šešiolikmetis Petras Šlekys programavimu susidomėjo prieš šešis metus, o šiandien jau gali pasigirti daugiau nei 100 įgyvendintų technologinių projektų bei nuosavu verslu, veikiančiu Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Pasak jo, programuoti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tereikia nebijoti pabandyti.
(25) 2014-04-11 0
Paskaičiuokime, kiek turime dirbti, kad galėtume leisti sau bokalą alaus, dienos pietus ar atostogas kurorte. Kaip pavyzdį naudosime oficialų Lietuvos gyventojo vidutinį atlyginimą – 2 300 litų (atskaičius mokesčius), 24 darbo dienas per mėnesį, kai darbo diena trunka 8 valandas. Išeina, kad per vieną darbo dieną uždirbame apie 96 Lt, o per valandą – apie 12 Lt.
(24) 2014-08-20 17
<em><a href="/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/S-42248#timeline" name="atgal">Įvykiai JAV Misurio valstijos Fergusono mieste</a> iškėlė ne tik policijos savivalės prieš juodaodžius problem
(23) 2014-09-02 3
Dažnai tenka išgirsti graudžių istorijų apie nepalankią padėtį darbo rinkoje bei kaip sudėtinga įsitvirtinti „švogerių krašte“. Beieškantys darbo viešai pasiskundžia apie neva per aukštus darbdavių keliamus reikalavimus, mosikuoja aukštojo mokslo diplomais ir piktinasi, kaip pabaigus, atrodo, prestižinę specialybę, darbo rinkoje jie nebūna pasitinkami išskėstomis rankomis. Skirtingą padėtį darbo rinkoje nušviečia UAB „Maina & Co“ vadovas Aurimas Vainauskas, kuris teigia, kad susirasti gerą komandos narį į įmonės kolektyvą yra sunkiau nei uždirbti milijoną.
(23) 2014-08-23 21
Vidutinis mėnesinis atlyginimas, gaunamas Suomijos privataus sektoriaus darbuotojų praėjusių metų spalio mėnesį, pasiekė 3 tūkst. 503 eurus (12 tūkst. Lt), nurodo Suomijos statistikos centras. Skirtumas tarp vidutinio vyrų bei moterų gaunamo atlyginimo siekia 845 eurus (2918 Lt), praneša "Reuters".
(19) 2014-05-21 110
Tingumas valdo mus visus ir dauguma žinome kaip kovoti su juo.
Daugelis iš jūsų turbūt taip ir nebaigsite šio straipsnio skaityti, būsite pertraukti smulkesnių, ne tokių reikšmingų užduočių, nepaisant to, jog jūs suvokiate – jos neturi prasmės. Bet jos tokios saldžios, tokios paprastos, daug lengviau įgyvendinamos.
(17) 2014-01-03 22
Kiauras dienas prilipę prie kompiuterių ekranų patogiuose biuruose, po darbo jie važiuoja namo prabangiais automobiliais, o darbinį nuovargį gydo atostogomis ten, kur niekada neatslenka lietuviška žiema – dažnai taip įsivaizduoja informacinių technologijų specialisto gyvenimą, kurio atlyginimas lenkia du vidutinius šalies darbo užmokesčius. Ar iš tiesų informacinių technologijų specialistų profesija išgyvena aukso amžių, kuriam ir pabaigos nematyti?
(16) 2014-03-01 1
Ra­šy­to­jos ir ak­ty­vis­tės Me­li­ssa'os Gira Grant tuoj pa­si­ro­dy­sian­ti kny­ga „Play­ing the Whore“ yra ne­di­de­lis ban­dy­mas pa­keis­ti vi­suo­me­nė­je vy­rau­jan­čius ste­reo­ti­pus ir po­žiū­rį į pros­ti­tu­ci­ją bei dir­ban­čiuo­sius sek­so in­dus­tri­jo­je. Šį kar­tą Grant siū­lo pa­žvelg­ti į sek­so in­dus­tri­ją ne iš „sek­so“, o iš „dar­bo“ pu­sės. Ji tei­gia, kad sek­so dar­buo­to­jai nė­ra vien au­kos, ku­rioms rei­kia tik iš­gel­bė­ji­mo, ta­čiau ir dar­buo­to­jai, ku­rie kaip ir vi­si dir­ban­tys sie­kia pri­ei­­na­­mos svei­ka­tos ap­sau­gos, sau­gios dar­bo ap­lin­kos ir ap­sau­gos nuo už­gau­lio­ji­mų bei iš­nau­do­ji­mo.
(15) 2014-09-08 11
Valdantieji rudenišką tautos nuotaiką skaidrina žiniomis apie jau spalį didinamą minimalų mėnesio atlyginimą. Netrukus jis bus lygiai 300 erų (1035 litai) . Pasak ekonomisto Nerijaus Mačiulio, augančią atlyginimo naudą pajusime per ateinančius dvejus metus, kuomet Lietuvos gyventojų perkamoji galia sugrįš į prieškrizinį lygį.
(15) 2014-03-27 0
Technologijų kompanija „Apple“ dar šiais metais gali automatizuoti išmaniesiems telefonams „iPhone“ skirtų baterijų gamybą, skelbia „DigiTimes“.